"Istnieje tylko jedno dobro - WIEDZA, oraz tylko jedno zło - IGNOROWANIE WIEDZY".

- Sokrates

Medytacja z czakrą drugą

Czakra druga wyłania się na powierzchnię ciała w okolicy między pępkiem a narządami płciowymi. W Chinach umieszczana jest w punkcie GRP 4 Guanyuan (Wrota Źródła) – przedniego meridianu pośrodkowego. Jej padma znajduje się między czwartym a piątym kręgiem lędźwiowym.

Według dawnych wierzeń swadhisthana zawiaduje wewnętrzną witalnością. Do jej funkcji należy wydobywanie prany z pożywienia i gromadzenie energii. Wiązane są z nią ponadto funkcje seksualne i potencjał twórczy człowieka. Bardzo duże znaczenie przypisuje się Svadhisthanie w sztuce walk wschodnich i w technikach psychoenergetycznych Chin i Japonii. W jej obszarze gromadzona jest, a następnie przesyłana do kończyn i narządów energia życiowa. W Indiach uważa się, że otwarta i zrównoważona czakra sakralna (Svadhisthana) zapewnia zdrowie i długie życie.

Nasza czakra seksualna - Svadhisthana. To w niej SŁOWO STAJE SIĘ CIAŁEM...

Przestrzeń naszych narządów intymnych (wewnętrznych i zewnętrznych) na poziomie biologicznym odpowiada za prokreację. Ale....soczki przez nie wydzielane i ich aktywność neuroemocjonalna (odczucia z dołu brzucha) odpowiadają za twórczość i kreatywność w naszym życiu.
Człowiek nimi nasączony jest niesłychanie płodny - płodny w pomysły, artystycznie, naukowo...- pisze książki, maluje obrazy - generalnie tworzy dzieła. (pomyśl jak się Svadhisthana musiała fajnie kręcić u Leonardo DaVinci ..., o Tesli nie wspominając)

I w tej przestrzeni (wydzielanych hormonalnych soczków i wyładowań elektromagnetycznych na neuronalnych synapsach) czakra Svadhisthana łączy się z czakrą gardła - Vishuddhą.
Czakra gardła odpowiada za funkcjonowanie czakr rozsianych w głowie i jako taka rządzi funkcjami intelektualnymi mózgu. (od razu spieszę z wyjaśnieniem ,że wyżej leżące od niej czakry zawiadują wyższymi funkcjami mózgu jak postrzeganie pozazmysłowe i połączenie z universum, natomiast inteligencją i zdolnością do analitycznego myślenia rządzi czakra gardła).
Dobrze pracująca druga czakra - Svadhisthana zasila czakrę gardła - to pozwala rozwinąć zdolności intelektualne i stanowczo podnieść IQ

spotykamy się w niedzielę (24.11 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) Mapka dojazdu

 I od razu przechodząc do konkretów, bez owijania w bawełnę, powiem Ci JAK to się robi (bo na cóż tu czekać) Uważaj, skup się, bo to tłusty i soczysty kawałek wiedzy, który Ci się naprawdę przyda.

Add a comment

Medytacja z czakrą Korzenia - by lepiej radzić sobie z życiem

Dolna czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa. Na powierzchnię ciała wydobywa się między odbytnicą a genitaliami. Niektóre dawne źródła umieszczają ją także na tylnej ściance pochwy u kobiet oraz w gruczole prostaty u mężczyzn. Muladhara uważana jest za siedlisko gigantycznej energii kundalini symbolizowanej przez śpiącego węża. Przebudzenie kundalini, podniesienie jej do górnych czakr, jest jednym z głównych celów jogi. Czakra ta, zwana też czakrą korzenia, uważana jest za ogniwo spajające świat fizyczny z nie uświadamianym światem niewidzialnym. Wiele źródeł wiąże ją także z okultystyczną zdolnością do lewitacji, tj. swobodnego unoszenia się w powietrzu, pokonywania siły grawitacji.

Odpowiedzialna jest za chęć przeżycia i akceptację własnego ciała. Przez swoje powiązanie z żywiołem Ziemi i światem materii, łączy nas z tym co ziemskie i materialne, jest centrum odpowiadającym energetycznie za nasz materialny stan posiadania. Daje poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, rozwój osobowości.

Nasza czakra korzenia - Muladhara. To przez nią potok energii  Ziemi wpływa nas i zasila nas swą życiodajną mocą. Z tej czakry energia życia płynie dalej kanałami, które prowadzą ją do wyższych czakr i zasilają je.

spotykamy się w niedzielę (17.11 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) Mapka dojazdu


 

Negatywne kody i przekonania zapisane w przestrzeni ciała w jej okolicach, tj u podstawy kręgosłupa, na dole miednicy; poczucie lęku, brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, utkwienie w roli bezradnej ofiary, w poczuciu impotencji - niemożności - te wszystkie uczucia i przekonania są przejawem blokad energetycznych w czakrze korzenia, i jednocześnie odczuwanie ich dodatkowo zamyka te energetyczne centrum - to samonapędzający się układ.
Jeśli tkwisz w tych emocjonalnych ograniczających schematach, energia przez Twoją czakrę korzenia ledwie ciurka, a wtedy życie staje się prawdziwą mordęgą. Po pierwsze nic się nie chce, na nic się nie ma siły, wszystko wymaga ogromnego wysiłku, a najgorsze jest to, że o wszystko trzeba walczyć...
Ciało robi się coraz słabsze, a na domiar złego dochodzą spiętrzające się problemy finansowe.
Los się uwziął? Nie, to podświadomość się uwzięła...i wciąż odtwarza w naszym życiorysie powtarzające się dramaty, póki tkwimy w ograniczających kodach i przekonaniach.

Add a comment

Medytacja z Pokojem Odpowiedzi na nowiu Feniksa

Co nów od jakiegoś czasu proponuję Wam medytację z sianiem marzeń. W większości przypadków przynosi to bardzo dobry skutek, ponieważ pięknie udaje się w ten sposób zaprogramować naszą podświadomość na nadchodzący miesiąc, dzięki czemu spora część z zasianych marzeń się spełnia. 

Spełniają się zarówno te "zwykłe" marzenia, ale w mijającym miesiącu Wszechświat przeszedł sam siebie, bo spełniło się marzenie, które nosiłam w sobie prawie całe życie i sumiennie, co medytację zasiewania marzeń, zasiewałam również je... I  nie tylko mi spełniło się marzenie życia, co wiem od tych z Was, którzy zechcieli się ze mną podzielić sekretem spełnionych marzeń ( za co Wam przeogromna Wdzięczność  ❤ )

Tymczasem nadchodzący nów jest niezwykły, z tych, co to zdarzają się raz na 30-40 lat. Nazywa się Nowiem Feniksa, a to dlatego, że sam nów odbywa się w znaku Skorpiona (znaku śmierci i ponownych narodzin), ale niezwykłość jego polega na tym, że ustawia się on w ścisłej opozycji do Urana - planety rewolucji, nagłych i nieprzewidywalnych zmian.
Kilka dni mi zajęło, jaką medytację przygotować na taką szczególną okazję, tym bardziej, że obiecałam Wam niespodziankę.

Na najbliższą niedzielę przygotowałam dla Was medytację z Pokojem Odpowiedzi
ponieważ jest to wręcz bezcenna technika, która może się okazać niezbędną pomocą w dzisiejszych "ciekawych" czasach.

spotykamy się w niedzielę (27.10 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) Mapka dojazdu

To bardzo prosta technika pracy ze świadomością, w której tworzy się przestrzeń pokoju - łatwego do wyobrażenia dla każdego.
Pokój ten jest przestrzenią zaprogramowaną tak, by w ciągu maksymalnie 36 godzin udzielać odpowiedzi na zadane w nim pytanie lub ( i jest to bardzo ciekawe zjawisko) dzieją się rzeczy, umożliwiające uzyskanie odpowiedzi.
Dzięki tej technice możesz wzmocnić i wprowadzić w życie pożądaną rzeczywistość, komunikując się z podświadomym i nieświadomym poziomem Twojego umysłu.

Zanim jednak wejdziemy do Pokoju Odpowiedzi, przejdziemy przez proces oczyszczenia energoinformacyjnego gruzu na poziomie każdej z naszych czakr, bo to jest coś, co najbardziej blokuje nas przy realizacji naszych marzeń. Dosłownie w naszej szamańskiej wizualizacji przejdziemy ścieżką Feniksa...

Add a comment

Ida, Pingala, Szuszumna i starożytna medytacja Kaduceusza

Rozpoczynamy obiecany cykl pracy z czakrami i systemem energetycznym człowieka.
Cykl ten w ramach zajęć Instytutu Arete przeprowadzany był już dwukrotnie i za każdym razem ewoluował wraz z nową (starą) wiedzą, do której udało mi się dotrzeć. Tym razem obiecałam zabrać Was na przejażdżkę po kolejnej wyższej oktawie wiedzy i transcendentalnego doświadczenia, związanego z tym tematem. Nie gwarantuję Wam magicznego otwarcia czakr, ale zapewniam, że będzie to dogłębnie ezoteryczna podróż, jakiej prawdopodobnie jeszcze nie doświadczyliście nigdy, podróż do poznania samych siebie, swoich energii i swoich ciał subtelnych.
Tu pozwolę sobie przytoczyć słowa Tadeusza Głodowskiego, czym ezoteryzm jest
Ezoteryzm jest to droga ku Prawdzie przez odrzucanie wszystkiego zewnętrznego, co jest „przedmiotem”, ku temu, czego nie da się „uprzedmiotowić”, co przerasta nas: musimy się z Tym zjednoczyć, żeby To poznać. Tylko To jest godne trudu całego życia.

Skoro obiecałam profesjonalne podejście do tematu, to cykl wykładów, ćwiczeń i medytacji z czakrami zaczniemy wcale nie od czakr, tylko od podstaw systemu energetycznego człowieka, czyli od naszego subtelnego "okablowania". Od Idy, Pingali i Szuszumny - 3 kanałów centralnych (głównych) i od 72 000 nadis - kanałów obwodowych.

Zapraszam na medytację opartą w dużej mierze o starożytną medytację Kaduceusza (2 Węży), pochodzącą z Manuskryptu Marii Magdaleny.
Opowiem Wam przy tym pewną dziwną historię z Egiptu, która spotkała mnie w 2012, kiedy pierwszy raz przekazywałam ludziom tę wiedzę...
Opowiem Wam również, co nasze kanały energetyczne mają wspólnego ze wstawaniem z łóżka właściwą nogą, żeby mieć udany dzień i zachować pełnię zdrowia.
I jako rodzynek, opowiem o pewnej szczególnej praktyce Krija Jogi, która reguluje sekrecję hormonalną i pozwala wyeliminować kawę z życiorysu, ponieważ dostarcza energii od samego rana, do późnych godzin wieczornych.

spotykamy się w niedzielę (10.11 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) Mapka dojazdu

Przejrzałam spory kawał internetu i delikatnie rzecz ujmując, przeraziła mnie mnogość albo błędnych, albo niepełnych informacji w tym temacie. Cieszę się, że w tym momencie dysponuję zarówno profesjonalną wiedzą medyczną, jak i ezoteryczną, żeby podzielić się z Wami jak najbliższym prawdzie ujęciem tego tematu. 
Znakomita większość wiedzy, która jest oferowana ludziom pokazuje wersję tylko dla mężczyzn, co jest bardzo szkodliwe dla kobiet, jeśliby próbowały to zastosować u siebie. Kanały te inaczej biegną u każdej z płci i odmienna jest nasza energetyczna polaryzacja.

W całej sieci znalazłam tylko jeden obrazek, który w miarę prawidłowo przedstawia, jak wygląda przebieg kanałów u obu płci (wszystkie inne ilustrują system energetyczny wyłącznie u mężczyzny, albo zawierają błędy)

kundalini nadi ida pingala sushumna

Ida odpowiada tamasowej jakości natury. („Chłodny, biały, księżycowy, przepływ księżyca”.)
Pingala - („żółty”, „podobny do słońca”, również słoneczny, czerwony.) Odpowiada radżasowej jakości natury. 

Sanskryckie słowo nadi pochodzi od rdzenia nad, co oznacza „przepływ”, „ruch” lub „wibrację”. Samo słowo sugeruje podstawową naturę nadi: płynąć jak woda, znajdując ścieżkę najmniejszego oporu i odżywiając wszystko na swojej drodze. Nadi są naszym energetycznym systemem nawadniającym; w gruncie rzeczy utrzymują nas przy życiu.

Według wielu tekstów tantrycznych ludzkie ciało zawiera 72 000 nadis, które kierują pranę do każdej komórki. Niektóre są szerokie i pędzą; inne są tylko strużką. Kiedy ten system płynie swobodnie, jesteśmy witalni i zdrowi; kiedy staje się słaby lub zatłoczony, zmagamy się ze słabym zdrowiem psychicznym i fizycznym. Praktyki hatha jogi są tak skuteczne, ponieważ wzmacniają przepływ prany w naszych ciałach, pobudzając prąd tak, aby niwelował przeszkody, które blokują swobodny przepływ energii.

Nadi Ida i Pingala  otaczają Sushumnę nadi jak podwójna helisa naszego DNA, przecinając się przy każdej czakrze, poczynając od Muladhary. Jeśli zwizualizujesz Kaduceusz, symbol współczesnej medycyny, uzyskasz przybliżone wyobrażenie o relacjach między nadis Idą, Pingalą i Sushumną. W końcu wszystkie trzy spotykają się w czakrze Ajna (dowodzenia), w połowie odległości między brwiami.


Cykl "Wieczory z Medytacją" to medytacje prowadzone - czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem - dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania - ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość - powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń - to wystarczy :)
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne - z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Add a comment
Jak podnieść swoje wibracje

Masz wysłać ważnego maila, napisać artykuł, czy ofertę do klienta, wykonać telefon, czy iść na istotne spotkanie? Zrób to tylko i wyłącznie w najwyższym możliwym dla Ciebie stanie wibracji, a efekty przekroczą Twoje najśmielsze oczekiwania.
Jeżeli chcesz, żeby coś się Tobie udało, rób to tylko w świetnym nastroju i na wysokich wibracjach. To jedna z najlepszych, skutecznych rad, jakie kiedykolwiek usłyszałam.

Wszyscy chcemy żyć pięknie. Mieć obok nas ukochaną osobę. Łatwo osiągać sukcesy.

Jeśli tego chcemy, dlaczego tego nie mamy ?
Gdzie się ograniczamy?
Dlaczego nie udaje nam się łatwo osiągnąć rzeczy?
Jak przyciągnąć pieniądze w naszym życiu i jak podnieść poziom seksu?
I... nie żartuję
Jak mieć wszystko, czego chcesz? (Chociaż dowcip polega na tym, że kiedy podwyższysz swoje wibracje, będziesz chcieć zupełnie innych rzeczy, niż te, których chcesz, będąc w niskim stanie wibracji. Tak, czy siak, myśli zaczynają się spełniać samoistnie - i to jest fakt)

Zapraszam na wykład i medytację  - jak podnieść swoje wibracje

spotykamy się w niedzielę (13.10 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) Mapka dojazdu

 

 Dobrze, ale co to takie są te wibracje...
Posługując się definicją fizyczną: Wibracje (łac. vibratio "drganie")

Szczególnymi rodzajami drgań rozpatrywanymi w fizyce są:

  • drgania mechaniczne: np. okresowe zmiany położeń wahadła matematycznego czy fizycznego, masy na sprężynie, struny, membrany czy cząsteczek powietrza w instrumencie muzycznym itp.
  • drgania elektromagnetyczne: np. zmiany pól elektrycznych i magnetycznych fali elektromagnetycznej przemieszczającej się np. w powietrzu lub zamkniętej w rezonatorze lasera
  • drgania elektryczne: np. drgania kryształu, drgania cząsteczek gazu, tj. cykliczne zmiany odległości między jonami, tworzącymi cząsteczki, drgania jonów ciał stałych (w tym np. drgania sieci krystalicznych, tj. cykliczne zmianach położeń jonów sieci, określane np. względem punktów węzłowych sieci), drgania jonów plazmy w polu magnetycznym lub elektrycznym, powodujące np. zjawisko zorzy polarnej, okresowe zmiany położeń nośników ładunków elektrycznych, np. elektronów w układzie kondensatora i cewki czy w antenie nadawczej stacji radiowej, telefonii komórkowej itp.
  • drgania magnetyczne: np. jąder atomów pod wpływem fali elektromagnetycznej.

Na potrzeby naszego wykładu i medytacji szczególną uwagę skupimy na na drganiach elektromagnetycznych, ponieważ to dokładnie te drgania, które powiązane są z naszymi myślami ( wielkim skrócie). Bioelektryczną aktywność naszych neuronów bada się między innymi za pomocą badania EEG, czyli encefalografii.  Chociaż jeśli chodzi o całość naszych wibracji, to równie istotne są drgania wszystkich cząstek, z których zbudowane jest nasze ciało.

David R. Hawkins - psychiatra i nauczyciel duchowy na podstawie testu kinezjologicznego opracował mapę świadomości. Konkretnym stanom świadomości (emocjonalnym) przypisał określone wartości wibracji. Mapa ta została opublikowana w 2001 w jego książce "The Eye of the I" (polski tytuł " Oko w oko z jaźnią")

Skala poziomu wibracji Hawkinsa wynosi od 1 (bardzo niska) do 1000 (bardzo wysoka). Od wstydu 20+, przez strach (100), Pożądanie (125), Miłość (500) i Oświecenie (700+).

Add a comment