Skip to content

Prosperity

prosperity ang., okres dużej ogólnej aktywności ekon., pełnego zatrudnienia, wysokiego poziomu dochodów i inwestycji, boom; prosperować rozwijać się pomyślnie, działać z powodzeniem.

Etym. – łac. prosperitas 'powodzenie’ i prosperare 'zapewnić powodzenie’ od prosperus 'pomyślny’;

Na szczęście, wpływ na podświadomość ma nie tylko wasze otoczenie, ale także wy sami. Nie wolno powtarzać sobie mniej lub bardziej bezwiednie, że „nic mi nie wychodzi”. Ten negatywny program zrealizuje się. Przeciwnie, trzeba sobie powtarzać: „Każdego dnia i pod każdym względem jest mi lepiej i lepiej”, choćby wam się zdawało, że jest odwrotnie. Bo to jest właśnie program, który trzeba dać podświadomości do wykonania. Trzeba te słowa powtarzać jak najczęściej, najlepiej w stanie rozluźnienia, przed zaśnięciem i po obudzeniu. Trzeba zalać podświadomość tą formułą, aż przeniknie do głębi. A wtedy wyłoni się z odmętów – optymistyczna osobowość. Pojawi się entuzjazm, energia, odwaga, wytrwałość w osiąganiu celów.

Nasze powodzenie, stan majątkowy, ba! nawet do pewnego stopnia kształt fizyczny, uroda, jest skutkiem naszego wizerunku, jaki nosimy w umyśle.

Stawiamy sobie cele zawsze w zgodzie z własnym wizerunkiem. Nowy wizerunek wytwarza nowe cele, a nowe cele stwarzają nowe życie. Kto chce poprawić swe życie, ten musi poprawić swój wewnętrzny obraz. Stan naszego życia jest projekcją naszego auto-wizerunku i naszej wiary w sukces. Dlatego powtarzajcie – „każdego dnia i pod każdym względem jest mi lepiej i lepiej”. Ta prosta afirmacja ma ogromną siłę. Przy pomocy autosugestii można w każdej chwili rozpocząć zmianę na lepsze swego wizerunku. Zmiana zajdzie stopniowo, lecz zajdzie na pewno.

Musicie bardzo dokładnie wyobrażać sobie, jak wygląda osiągnięcie celu. Jak zmieni się wasze życie, gdy osiągniecie to, czego pragniecie. Jak zareagują znajomi, gdzie będziecie mieszkali, jakich będziecie mieli wtedy przyjaciół. Wizualizacja powinna być pełna szczegółów, im więcej szczegółów tym lepiej. Każdy detal obrazu należy bowiem do jakiegoś podświadomego programu zachowań. A więc im więcej detali wprowadzicie do obrazu sukcesu, tym więcej podświadomych programów zachowań zaprzęgniecie do osiągnięcia celu.

Czytaj także:  Szczęśliwe Bogactwo

Jeśli skupicie myśli w pozytywnym kierunku, to osiągniecie co chcecie. Jednak każdego dnia trzeba poświęcić trochę czasu na programowanie własnego umysłu, na wizualizację oraz na marzenia.

Nasze myśli mają skłonność do tego, żeby się materializować. Dlatego myśli trzeba bardzo uważnie obserwować. Jeśli będziecie stale skupiać umysł na trudnościach, to je zatrzymacie przy sobie. Ziarnem są myśli a fakty są żniwem. Ludzie sukcesu skupiają się na tym, co im pomaga osiągać zamiary, a nie na tym, co im w tym przeszkadza. Wynalazcy oglądają w marzeniach swoje wynalazki. Artyści oglądają dzieła. Przedsiębiorcy wyobrażają sobie rozkwit biznesu. Myśli mają ogromną siłę. Dlatego musicie stale i wciąż napełniać umysł myślami o kształcie sukcesu. Każda myśl ma siłę przyciągania rzeczy, ludzi i okoliczności o podobnej naturze. Myśli negatywne przyciągną złe wypadki. Myśli pozytywne przyciągają dobre. Jesteście sami twórcami swego losu. Wasz los jest wynikiem tysięcy waszych podświadomych decyzji, z których nawet nie zdajecie sobie sprawy.

Sekret sukcesu nie jest żadnym sekretem. Można go ująć w kilku prostych słowach: Jeśli myślisz, że potrafisz, albo jeśli myślisz, że nie potrafisz, to masz rację w każdym wypadku. Jest tak, jak myślisz.”

Kliknij i oceń

Shopping cart