Skip to content

Aby kwitnąć i wzrastać

Aby kwitnąć i wzrastać, musimy w pełni pojąć i napełnić energią myśl, iż nasz fizyczny wehikuł – ciało, które zamieszkujemy, ma nieocenioną wartość. Należy zaakceptować swoją własną wartość oraz chcieć i potrafić odczuwać prawdziwą miłość i wdzięczność, za to, kim jesteśmy.
To jest bowiem klucz, który otworzy Bramę Zmiany i przyciągnie do naszego życia najlepsze z doświadczeń, jakie życie ma do zaoferowania każdemu z nas.

Miłość, której szukamy wobec siebie u innych musimy najpierw stworzyć sami.

Kiedy kochasz siebie samego, podłączasz się do sieci i zasilasz źródło mocy życiodajnej energii, która karmi wszelkie istnienie. Twoja własna wersja częstotliwości miłości to twój wielki dar dla świata.

Aby kultywować pełen miłości związek z sobą samym codziennie, rano i wieczorem, na pięć-czy dziesięć minut usiądź lub stań przed lustrem. Niech to będzie twoje prywatne spotkanie z samym lub samą sobą. Spokojnie popatrz sobie w oczy. Utrzymaj ten bezpośredni kontakt wzrokowy, otwórz swe serce i powiedz do siebie: „kocham cię.” Powtarzaj „kocham Cię” na głos, jednocześnie głęboko patrząc w oczy swego odbicia w lustrze. Obserwuj źrenice i tęczówki. Pozwól sobie na wszelkie odczucia, jakie przychodzą z wypowiadanymi słowami, obserwuj jak przechodzą przez twoje ciało, niczym ciepłe promienie słońca tańczące na dnie lasu.

Wykonując to ćwiczenie, należy także obserwować swoje zachowanie oraz reakcje ciała na twoją wiadomość o miłości do samego lub samej siebie. Czy w lustrze pojawiają się może różne „wersje” ciebie? A może uśmiechasz się? Czy może widzisz coś, co każe ci opuścić wzrok i skierować go gdzieś indziej? Czy istnieje jakaś część ciebie, która nie przyjęła miłości? Co robi twoje ciało? Czy może łzy popłynęły, aby stopić pieczęcie wspomnień? Czy wstrzymujesz oddech, czy oddychasz głęboko i spokojnie? Jak się czujesz, kiedy celowo znajdujesz czas na powiedzenie sobie, iż jesteś kochany/kochana? Żyjąc i ucząc się korzystać na różne sposoby z umysłu, np. przez wykonywanie ćwiczeń mentalnych oraz obserwację i zastanawianie się nad swoimi reakcjami, uwolnisz tajemnice swego własnego myślenia. Czeka na ciebie niezliczona ilość wszelkiego rodzaju możliwości i jeśli się tej pracy podejmiesz i nauczysz się sobie ufać, czas, który jest przed tobą przyniesie ci niezwykłe doświadczenia, które wzmocnią i rozjaśnią twoje postrzeganie rzeczywistości.

Kliknij i oceń
Czytaj także:  Sztuka kochania siebie

Shopping cart