Skip to content

Sztuka kochania siebie

Wasze poglądy decydują o tym,
w jaki sposób doświadczacie
rzeczywistości.

Zasada ta realizuje się w szczególny sposób. Jeżeli uważacie, że nie jesteście w pełni akceptowani, że musicie wkładać wiele wysiłku w to, żeby zyskać przychylność innych, wtedy przyciągacie takie właśnie sytuacje. W efekcie spotykacie się na przykład z przyjaciółmi akurat wtedy, kiedy są zmęczeni lub niezadowoleni. W zależności od tego, co myślicie o znajomych lub o innych osobach, tak ich doświadczacie. Gdy uważacie, że ktoś jest miły i przyjazny, takiego charakteru nabierze Wasza relacja.

Jeżeli pragniecie żyć otoczeni miłością, zacznijcie weryfikować swoje poglądy na temat zasad obowiązujących w świecie. Jeśli sądzicie, że rzeczywistość jest ponura, brutalna i nieprzyjazna oraz że musicie bardzo się napracować, aby cokolwiek osiągnąć, trudno będzie Wam pokochać siebie. Przekonania kształtują Wasz świat. Mówicie: „Ludzie są życzliwi i odpowiadają na mój uśmiech”. Jednak zasada ta może nie mieć ogólnego zastosowania, gdyż w oparciu o swoje przekonania intuicyjnie wybieracie osoby, które odpowiadają uśmiechem. Ktoś, kto jest przekonany, że ludzie są wrogo do siebie nastawieni, będzie spotykał właśnie takie osoby.

Skoro chcecie poczuć, że świat troszczy się o Was i wspiera Wasz nowy wizerunek siebie jako osoby promiennej i kochanej, zastanówcie się, jak postrzegacie rzeczywistość. Możecie zmienić swoje doświadczenia z ludźmi, zmieniając własne do nich nastawienie. Pewne powiedzenie mówi, że świat nie zawsze jest dobry, ale za to sprawiedliwy, co oznacza, iż zawsze otrzymujecie to, czego się po nim spodziewacie, i w co wierzycie. Jeżeli jesteście przekonani, że w Waszym zawodzie trudno jest dorobić się majątku, nie tylko sprawdzi się to w Waszym przypadku, ale także spotkacie osoby, które to potwierdzą. Otaczająca Was rzeczywistość odzwierciedla Wasz sposób myślenia i sprawia, że potwierdzają się Wasze przypuszczenia. Wystarczy; że zmienicie nastawienie i oczekiwania, a znajdziecie się w zupełnie innym świecie.

Czytaj także:  Energia Miłości rozprasza wszystkie ograniczenia

Kolejny aspekt miłości to przebaczenie. Bywa, że nieustannie wspominacie porażki, żałujecie, obwiniacie siebie i innych. W ten sposób odnawiacie swoje niezadowolenie. Wasze wyższe ja zna wybaczenie. Złość, żal, uraza i niechęć – wszystkie negatywne uczucia, które w sobie pielęgnujecie – wypełniają Waszą aurę. Do pewnego stopnia oddziałują one na osobę, której dotyczą, jednak dużo większy wpływ mają na Was samych. Niechęć do innych przenika aurę i jak magnes przyciąga podobne emocje. Wybaczenie jest zatem niezmiernie ważne – służy oczyszczeniu i uzdrowieniu osobistej energii.

Kolejnym atrybutem miłości jest pokora. Dzięki niej wyrażacie siebie poprzez serce a nie poprzez ego. Posiadając ją, jesteście otwarci i potraficie słuchać. Obca jest Wam wtedy pycha i poczucie nieomylności. Pokora rozluźnia i łagodzi postawy – dzięki niej potraficie przyjmować. Nie oznacza ona bynajmniej niepewności, wręcz przeciwnie, wymaga wiary oraz zaufania do siebie.

Pokora jest cechą osób, które sobie ufają.

Osoby aroganckie, wyrachowane i nieustępliwe cierpią na brak pewności siebie, choć właśnie to starają się ukryć. Ludzie, którzy kochają siebie, postrzegani są jako mili, hojni i życzliwi. Pewność siebie wyrażają poprzez pokorę, wybaczanie i skromność. Możecie być pewni, że nie kochają siebie ci, którzy choć sprawiają wrażenie mądrych i używają wzniosłych słów – krytykują innych, nie szanują przyjaciół oraz sprawiają innym przykrości.

Kochanie siebie wiąże się z działaniem. Nie wystarczy mieć wiarę i zaufanie do siebie – konieczne jest przejawienie ich na zewnątrz. Ponieważ obdarzeni jesteście ciałem, czerpiecie radość z fizycznego obcowania z rzeczami, które odzwierciedlają Wasze wewnętrzne piękno. Ogród, kwiaty, drzewa, dom, morze – wszystko to jest nagrodą za to, że postępujecie w zgodzie ze sobą, podążacie ścieżką rozwoju i realizujecie marzenia. Największym zobowiązaniem wynikającym z miłości do siebie jest jej okazywanie, nieskrępowane wyrażanie siebie i realizowanie własnego „nieba na ziemi”.

Czytaj także:  Aby kwitnąć i wzrastać

Jednak samo dawanie miłości również nie wystarcza. Aby w pełni zatroszczyć się o siebie, nauczcie się ją przyjmować. Jeżeli promieniujecie miłością, lecz nikt nie potrafi jej przyjąć, wtedy ona ginie. Zrobicie wielką przysługę innym gdy zgodzicie się przyjmować ich miłość.

Kliknij i oceń

Shopping cart