Skip to content

Boże Narodzenie z Feng Shui

Dekoracje bożonarodzeniowe wg feng shui

Podczas ubierania choinki zachęć swoją rodzinę, czy przyjaciół by dodali coś od siebie do tych świątecznych ozdób. To pomaga stworzyć Święta naprawdę OD SERCA 🙂
Kiedy ubierasz choinkę i dzielisz tę jakże przyjemną pracę z innymi, to otwierasz szeroko drzwi dla wszystkich dobrych energii, by przepełniły Twój dom odświętnością i błogosławieństwem na ten niezwykły czas.

Kiedy przyozdabiasz pokoje w swoim domu, również zwróć szczególną uwagę na kolory.
Wystrzegaj się zbyt dużej ilości czerwonego. Jeśli użyjesz błękitów i niebieskiego, wiedz, że kolor ten stymuluje Cię do przemyśleń zarówno na temat tego świata, jak i do rozważań duchowych. Dlatego jeśli chcesz coś przemyśleć na święta – użyj niebieskiego.
Jeśli potrzebujesz wyciszenia, spokoju i wewnętrznej harmonii – zastosuj zielony.
Purpura jest z kolei powiązana z władzą, bogactwem i fortuną – zatem jeśli chcesz w świąteczne dekoracje wpleść energie obfitości, koniecznie użyj szkarłatu i purpury 🙂
Biały nie jest polecany na święta wg Feng Shui, jako kolor niewinności i naiwności jednocześnie. Kiedy używasz go przy bożonarodzeniowych aniołkach czy bałwankach, zadbaj by zbalansować go cieplejszymi wibracjami innych kolorów.

 

Idealnie, by wspierać rodzinną bliskość i harmonię, choinka powinna znajdować się w centrum lub w lewej części głównego pokoju w domu.
Anioły i cherubiny to najszczęśliwsze świąteczne symbole, które przynoszą pokój, pomyślność i zgodność do domu, a także przepełniają domowników dobrym nastrojem.


gwiazda betlejemska kwiatJemioła np. wpływa na nasz umysł uspokajająco i tonizująco. Niektórzy wierzą, że ma magiczne uzdrawiające właściwości.
Ostrokrzew z kolei jest symbolem dobrych życzeń pomyślności dla wszystkich – domowników, gości, przyjaciół – wszystkich, którzy przebywają w domu.
Poinsettia, czyli Wilczomlecz Piękny reprezentuje miłość i pasję. Na stołach koniecznie poustawiaj świece, ponieważ zapalona świece tworzy wiele ciepłej, dobrej energii i wpływa na nasze pozytywne nastawienie.
Możesz również do świątecznych ozdób dodać element drewna, np. świąteczny wianuszek – to pomaga stworzyć harmonijny rodzinny krąg 🙂
Inne przedmioty, reprezentujące ciepło i ogień takie jak: gwiazdki, światełka czy renifery, również wspierają stworzenie prawdziwie ciepłej, rodzinnej atmosfery.

Czytaj także:  Techniki na koncentrację


Od dawien dawna wiadomo, że kolory mają głęboki i niezwykle silny wpływ na WSZYSTKIE warstwy naszej świadomości. Dlatego umiejętne operowanie kolorami i symbolami może rzeczywiście niezwykle harmonizująco wpłynąć za równo na nas samych, jak i naszych bliskich.

Powodzenia!

Monika

Kliknij i oceń

Shopping cart