Skip to content

Odbiciem stanu umysłu pojedynczej osoby jest aktywność jej mózgu

Odbiciem stanu umysłu pojedynczej osoby jest aktywność jej mózgu, którą można zmierzyć za pomocą encefalografu. Odczyt EEG wykrywa liczbę cykli fal mózgowych na sekundę, odnotowuje wyjątkowe częstotliwości fal lub szczególne powtórki, wskazujące na istnienie częściej używanych wzorców myślowych.

Częstotliwość, inaczej tempo występowania aktywności elektrycznej, określa różne poziomy aktywności falowej mózgu zwane beta, alfa, theta i delta.
Fale beta kojarzy się z pracą świadomego umysłu; wskazują one na zwykły stan czuwania i myślenia przy najwyższym tempie cykli na sekundę.
Fale alfa są od nich wolniejsze, służą jako niezwykle ważne połączenie lub pomost pomiędzy falami o najwyższych częstotliwościach umysłu świadomego z wiele bardziej wolniejszymi wibracjami fal typu theta i delta.

Stan alfa, który porównamy do mostu wykonanego z pojedynczej marchewki, to łącze, do którego najłatwiej dojść za pomocą wizualizacji i relaksacji: medytacja, spacer lub przebywanie na łonie natury, lub zwolnienie tempa życia choćby po to, by spokojnie delektować się filiżanką herbaty, może realnie ożywić i przywrócić twą wewnętrzną równowagę.
Rozluźnienie języka i delikatne puszczenie żuchwy także przestroi twoją częstotliwość z fal świadomości beta do częstotliwości alfa, co poskutkuje zwiększeniem kreatywności.
Skupienie uwagi na oddechu, marzenie oraz aktywizacja zmysłów również pozwalają osiągnąć stan alfa.
Przez większość czasu, w stanie alfa potrafią przebywać bawiące się dzieci, a każdy z was przechodzi przez ten stan zasypiając.
Kiedy nauczysz się utrzymać w jakby-zawieszeniu w owym wysublimowanym stanie, zauważysz, jak w twym umyśle przemieszczają się i przetasowują strumienie energii.

Po przeciwnej stronie stanu alfa znajduje się stan theta, w którym nawet wolniejsze częstotliwości wykazują aktywność w umyśle podświadomym. Jest to stan wysoce programowalny, mieszący w sobie głębokie, psychiczne powiązania wykraczające poza linearny czas. W stanie delta twoje „czujniki” rzeczywistości są wysoce dostrojone, jednak częstotliwość ta wskazuje na stan głębokiego snu, przy jednoczesnym pełnym działaniu umysłu nieświadomego. To właśnie umysł nieświadomy podłączony jest do pamięci umysłu kosmicznego, a umysł kosmiczny jest uruchamiany podczas jednoczesnego występowania wszystkie wzorców częstotliwości beta, alfa, theta i delta.

Kliknij i oceń
Czytaj także:  Co lęk robi Tobie i co Ty możesz zrobić dla lęku, aby pożegnać go na zawsze.

Shopping cart