Skip to content

Uważność

Uważność pozwoli nam nawiązać kontakt z życiem.

Zapewne przypominasz sobie, ileż to razy mówiono ci „uważaj,” „zwróć uwagę” na to czy tamto. Uważność, czy też uwaga, to inaczej przytomność, świadomość i czujność. Twoja uwaga to twoja energia i wolno ci wybierać jej przedmiot; wolno ci ją rozwijać lub zignorować zgodnie z własnym wyborem, lecz aby poznać samego siebie, każdy z nas musi nad swą uwagą zapanować oraz nauczyć się, jak ją pielęgnować i cenić, a co najważniejsze, musicie zrozumieć jak z niej korzystać w odpowiedni sposób.

Media, doszczętnie skorumpowane i kontrolowane, przez wiele dziesięcioleci ukierunkowywały uwagę mas za pomocą ujednoliconych sprawozdań na temat poskramianego chaosu, za pomocą wiadomości tworzonych według scenariusza, za pomocą metod prezentacji, służących generowaniu zamętu i męczeniu naszych umysłów. Relacje na temat katastroficznych i bolesnych zdarzeń pełnych obrazów rozpaczy i zniszczenia oraz ich niekończące się przeróbki bezustannie wpychane są w umysły widzów, budząc w nich najwyższy niepokój; realna forma psychologicznej wojny. Władze żonglują prawdą i pół-prawdami, oszustwem i kłamstwem, aby pozbawiać nas nadziei i napełniać poczuciem bezcelowości robienia czegokolwiek: „to były dzisiejsze informacje – ułóżcie sobie według nich nasze życie.”

Kiedy miliony ludzi koncentrują swą uwagę na wciąż tych samych relacjach, jeśli stale oglądają te same obrazy, słuchają tych samych słów, generują ogromną energię oraz kreują potężny myślokształt. Myślokształty to matryce wibracyjne, materializujące się w rzeczywistości. Po skutecznym zniewoleniu naszej uwagi i wyobraźni, media przechodzą do kolejnego etapu działania: „wymazują z pamięci” nasz wyjątkowy, twórczy pociąg do kreowania własnej rzeczywistości oraz naszą chęć samopoznania. Jesteśmy uwarunkowani do uwierzenia, że całą pożądaną wiedzę znajdziecie we wspaniałych elektronicznych pudełkach pełnych informacji i rozrywki! Tendencyjne przedstawienie „wiadomości” o trwającej wojnie kreuje stan rozpaczy i wywołuje poczucie beznadziei. Ogarnia nas bezwład,   ponieważ jesteśmy przekonani przez „władze,” iż jedyna rzeczywistość to ta, którą oni nam opisują, przekazują i zalecają. A przecież to każdy z nas osobno i wszyscy razem tworzymy tę rzeczywistość. Ci, którzy dążą do objęcia kontroli nad światem, utrzymuję tę wiedzę w najgłębszej tajemnicy.

Czytaj także:  Sposoby na polepszenie pracy mózgu

Twoja wyobraźnia jest bezcennym i praktycznym narzędziem rozwoju i ćwiczenia koncentracji uwagi na umiejętności tworzenia w życiu tego, czego pragniesz. Dla wyobraźni wszystkie myśli są rzeczywiste.

Kliknij i oceń

Shopping cart