Skip to content

Przyjmowanie nowego

Akceptowanie zmian: nowych rzeczy, ludzi i pomysłów otwiera wrota do nieograniczonej radości. W społeczeństwie powszechna jest obawa, że przyszłość może okazać się niekorzystna. Z tego też powodu ludzie opierają się zmianom, kurczowo trzymają się tego, co mają, walcząc o zachowanie istniejącego stanu rzeczy. Prowadzi to do bólu i rozczarowań.
Otworzenie się na nowe możliwości oznacza także gotowość do zaakceptowania większej obfitości. Często poprzestajecie na tym, co osiągnęliście podczas pierwszej próby, gdyż wydaje się Wam, że nie stać Was na więcej. Jednak z każdym kolejnym podejściem osiągacie coraz lepsze rezultaty. Życie polega na ponawianiu prób. Dziecko, które dopiero zaczyna chodzić, porusza się krokiem chwiejnym i niepewnym, jednak z czasem nabiera wprawy, siły i pewności. Podobnie jest ze wszystkim, czego próbujecie. Życie przypomina rozwijającą się spiralę. Dzięki możliwości wielokrotnego powracania do tych samych spraw doskonalicie się, nabieracie dystansu i pewności.
Aby wykazać się otwartością, potrzebne jest zaufanie do siebie i innych oraz przekonanie, że życie służy odkrywaniu coraz to nowych pokładów radości, które świat trzyma dla Was w zanadrzu. Wymaga to także wiary w rozwój i jego znaczenie. Za wiarę, pewność i zaufanie odpowiada ośrodek serca. Aby z radością przyjmować zmiany, w pierwszej kolejności otwórzcie serce. Postanówcie, że zrobicie wszystko, aby pokonać własne niepewności, zarzućcie ograniczające Was poglądy i ujrzyjcie świat w nowym świetle. Ugruntujcie w sobie przekonanie, że jest on miejscem bezpiecznym; że macie wpływ na własne życie i na sytuacje, które pojawiają się na Waszej drodze.
Aby otworzyć się na nowe, myślcie pozytywnie i ze zrozumieniem o tym, co mija, unikając złości i niechęci. Rozpadowi związków często towarzyszy gniew. Bywa, że kupujecie sobie nową rzecz tylko dlatego, że rozzłościła Was stara. W ten sposób także można wprowadzać zmiany. Kiedy pozostajecie w zgodzie i harmonii z tym, co odchodzi, kroczycie ścieżką radości.
Czasami, gdy Wasza sytuacja życiowa staje się trudna do zniesienia, wybuchacie gniewem lub reagujecie cierpieniem. W ten sposób wyzwalacie energię i zdobywacie potrzebną do zmiany motywację. Zmiany jednak nie muszą być trudne. Kierując myśli na to, czego pragniecie, i wyobrażając sobie życie, jakie chcielibyście prowadzić, możecie w sposób naturalny i bez wysiłku tworzyć nowe okoliczności i sprzyjające sytuacje oraz przyciągać potrzebne rzeczy. Nie możecie zmienić czyjegoś zachowania lub postawy, jeżeli uważacie, że ten ktoś stoi Wam na przeszkodzie. Możecie natomiast kierować własnymi emocjami, nastawieniem i sposobem postępowania.

Czytaj także:  Lekcja 7

Kiedy czegoś pragniecie,
bądźcie gotowi przyjąć to
w każdej formie, zewsząd i od każdego.

Nigdy nie zamykajcie serca i bądźcie przygotowani na nowe wydarzenia i niespodzianki. Niekiedy czujecie się zaniepokojeni samą myślą o zmianach lub perspektywą poznania nowych osób. Nachodzące Was lęki i niepokój mogą być oznaką zbierania sił. W ten sposób zmienia się bowiem Wasza wibracja i przygotowujecie się do życia w nowych warunkach i na bardziej zaawansowanym poziomie. Być może zanim zrobicie następny krok, będziecie musieli uporać się z lękami. Okres poprzedzający zmiany służy gromadzeniu potrzebnej energii. W obliczu nowej sytuacji każdy odczuwa napięcie, choć w różnym stopniu.
Nawet najdrobniejsze wydarzenia pomagają Wam wznieść się na wyższy poziom rozwoju. To, co zdaje się być negatywne lub de, pełni określoną rolę. Zazwyczaj służy skierowaniu Waszej uwagi na inne możliwości i sposoby reagowania, abyście mogli lepiej wyrażać siebie. Niektóre problemy i sytuacje zdają się ciągle powracać. Jednak za każdym razem odbywa się to w inny sposób. Wykorzystajcie możliwości, jakie stwarzają, doceńcie pozytywne zmiany, jakie wywołują, a także siebie za światło, które do nich wnosicie. Być może podchodzicie do nich coraz bardziej świadomie, trafniej je oceniacie i lepiej rozumiecie; może reagujecie na nie dużo spokojniej, zachowując odpowiedni dystans. Każdego dnia pojawiają się nowe wyzwania i okoliczności, które przyczyniają się do Waszego rozwoju.
Otwarta i akceptująca postawa umożliwia pojawienie się wielu korzystnych sytuacji. Uwolnijcie się od lęku o przyszłość, pesymizmu oraz przekonania, że Wasze możliwości się kurczą lub że możecie coś utracić. Pamiętajcie, że z każdym dniem jesteście coraz mądrzejsi, silniejsi i skuteczniejsi oraz że to, co stanie się Waszym udziałem w przyszłości, przewyższy wszystko, czego doświadczyliście dotychczas. Bądźcie otwarci na nowe myśli i koncepcje. Poprzez nie Wszechświat często daje znaki i wskazówki dotyczące możliwych działań.
Pragnienie nowego może objawiać się w różny sposób. Większość ludzi marzy o aktywnym życiu, pełnym przygód i wspaniałych doznań. Kiedy życie wydaje się nudne i monotonne, najczęściej obwiniacie partnerów lub pracę. Możecie wnieść ducha i energię do wszystkiego, co robicie. Nie jest to aż takie trudne. Ustalcie nowy porządek dnia, wstańcie wcześniej, później połóżcie się spać, po przyjściu z pracy zajmijcie się czymś innym niż zazwyczaj. Nawet niewielkie zmiany mogą przydać Waszemu życiu kolorytu.

Czytaj także:  Psychoenergetyka bloków karmicznych - Tao karmy

Ilekroć otwieracie się na nowe,
zbieracie energię i siły życiowe.

Wasze serce wtedy promienieje, czujecie napływ sił witalnych, a ciało młodnieje. Życie to rozwój, ekspansja i ciągła przemiana. Doświadczając zmian, lepiej poznajecie własną naturę. Nie negujcie i nie odrzucajcie dotychczasowych rozwiązań. W oparciu o nie znajdujcie nowe możliwości i rozwijajcie nowe sposoby postępowania. Kiedy pozbawiacie swoje życie perspektyw, przestajecie się rozwijać, a Wasze związki stają się nudne. Są pary, które pomimo upływu lat zachowały młodość, radość i nadal darzą się uczuciem. Gdybyście je poznali, odkrylibyście, że wprowadzają zmiany, realizują nowe pomysły oraz starają się, aby ich życie osobiste przynosiło im jak najwięcej satysfakcji. Najczęściej takie osoby nigdy nie przestają być aktywne, odkrywają nowe radości, lubią przygodę oraz dbają o indywidualny rozwój. Często zdarza się, że ludzie, którzy są ze sobą od lat, nie zabiegają o swoje względy, mają wyrobione zdanie o partnerze, kładą się spać zawsze o tej samej porze, budzą się rano, idą do pracy, a czas wolny spędzają zawsze tak samo. Taki tryb życia zamyka serce, prowadzi do wewnętrznego obumierania i obojętności.
Wychodzenie zmianom naprzeciw jest sposobem na odmłodzenie ciała; wyzwala zachwyt i fascynację, jaką przejawiają dzieci. Z wiekiem wiele osób ogranicza swoją aktywność, wybierając poczucie wygody, bezpieczeństwa oraz to, co jest im znane. Ich świat staje się mały i ograniczony, a myśli, zamiast koncentrować się na rzeczach wielkich, zaczynają krążyć wokół spraw nieistotnych. Zapewne mieliście do czynienia z osobami, które cechowała taka małostkowość, że trudno było Wam traktować je poważnie. One zrezygnowały z realizacji większej wizji swojego życia.

Każdego dnia rodzicie się na nowo.

Każdego ranka, kiedy budzicie się ze snu, na nowo tworzycie siebie. Zawsze są nowe sprawy do przemyślenia, nowe spotkania i niecodzienne wyzwania. Rozpoczynając dzień, nie przywołujcie tego, co minęło – zapomnijcie o błędach i pomyłkach. Pomyślcie o przyszłości oraz o tym, jak zamierzacie ją ukształtować.
Każdego dnia ustalajcie nowy porządek. Nawet najdrobniejszą czynność starajcie się wykonać świadomie. Robiąc rzeczy nowe, jesteście uważni i skupieni, bardziej się angażujecie i Wasze myśli przestają błądzić. Wpływa to korzystnie także na ciało fizyczne.
Życie wymaga odruchów automatycznych. Oddychanie oraz większość funkcji ciała odbywa się poza świadomością. W dzieciństwie Wasz układ nerwowy nauczył się traktować informacje wybiórczo, ponieważ kiedy napływa ich zbyt wiele, nie potrafi zachować skupienia. Tak więc nauczyliście się oddzielać ważne informacje od błahych, nieistotnych i nie wnoszących nic nowego. Rozwinęliście selektywną świadomość, umożliwiającą odrzucanie jednych bodźców i koncentrowanie się na innych.
Wiele czynności potraficie wykonywać automatycznie, co daje Wam możliwość koncentrowania się na sprawach bardziej istotnych. Jednakże traktujecie w ten sam sposób także te zjawiska, które tak naprawdę wymagają uwagi i przemyślenia. Niektóre sprawy, nad którymi zbyt szybko przechodzicie do porządku dziennego, powodują niezadowolenie i złe samopoczucie.
Gdy stajecie przed nowym wyzwaniem, zmieniacie przyzwyczajenia; poddajecie weryfikacji sprawy uznane przez Was wcześniej jako nie wymagające namysłu. Niektórzy ludzie wybierają prace wiążące się z ryzykiem i napięciem, gdyż dzięki niezwykłej uwadze i koncentracji, jaką muszą się wykazać, czują, że żyją. W obliczu niebezpieczeństwa muszą wykazać się pełną świadomością. Kierowcy rajdowi, alpiniści i wszyscy ci, którzy wybierają zajęcia wymagające skupienia, opanowania i natychmiastowych decyzji, mają poczucie, że uczestniczą w przygodzie i że zasila ich dodatkowa energia. Także Wy możecie tego zaznać, zrywając z przyzwyczajeniami oraz działając świadomie w każdej chwili.

Czytaj także:  Modlitwa o najlepsze życie

Osobista moc jest rezultatem życia
w teraźniejszości, gdyż tylko „tu i teraz”
dokonujecie wyborów i kształtujecie
swoją przyszłość.

Gdy otwieracie się na zmiany, pamiętajcie, że wszystko zmierza ku lepszemu; że nie zostaniecie pozbawieni niczego, zanim na horyzoncie nie pojawi się w zamian coś lepszego. Po każdym kroku wstecz przychodzi wielki postęp. Akceptowanie zmian nie jest trudne. Uczcie się od dzieci. Czy zauważyliście, z jaką ciekawością podchodzą do każdego nowego doświadczenia? Nie jest trudno otworzyć się na nowe, kiedy ma się świadomość, że jest to łatwe. Zachowujcie pozytywną wizję przyszłości oraz żyjcie w przekonaniu, że przyniesie Wam ona więcej pozytywnych doświadczeń, niż zaznaliście do tej pory. Wraz z rozwojem wszystko, co tworzycie, zaczyna sprawiać Wam coraz większą radość.

 

Orin

Kliknij i oceń

Shopping cart