Skip to content

Zakrzywianie czasu

Natychmiastowość prowadząca do transformacji, zamiast procesu prowadzącego do zmiany.

Mistrz zen

Nie ma żadnych kroków… Nic nie dzieje się stopniowo. Wszystko dzieje się nagle i jest nieodwracalne. Jeden wymiar zmienia się na zupełnie nowy.

Nisargadatta

Natychmiastowość jest starożytną mądrością lądo­wania przed obliczem aktualnej wiedzy.
Jest odważną ideą mówiącą o tym, że olbrzymia zmiana może się zdarzyć, i często się zdarza, w mgnieniu oka.

– „Hola, hola! Stop!” – wrzaśnie wielu z moich starych przyja­ciół.
– „Tak nie może być! Każdy wie, że zmiany za­bierają dużo czasu!” – Jeden facet, kolega mojego przy­jaciela naskoczył na mnie pewnego razu. Zdarzyło się to na jednym z miejscowych uniwersytetów, kiedy mówiłem o Natychmiastowości. – „Posłuchaj” – jego wąskie usta drżały, gdy do mnie mówił – „jestem tera­peutą i wiem, że zmiany wymagają bardzo długiego czasu!”.

Opuścił Los Angeles zanim nadarzyła się okazja dokończenia naszej rozmowy. Wielka szkoda. Gdybym miał przywołać go teraz tutaj, powiedziałbym: „No cóż, to kwestia tego, w co się wierzy. Jeśli jesteś przekona­ny, że zmiany zabierają bardzo dużo czasu, to tak się dzieje. Moje przekonanie jest takie, że są sytuacje, w których zmiana może się zdarzyć i zdarza się w mgnie­niu oka. Tak szybko – pstryk! – i nowa rzecz zostaje powołana do istnienia. I takie sytuacje są o wiele częstsze, niż nam się wydaje. Mając odpowiednie warunki, zmiana może zaistnieć w człowieku, tak samo w jednostce, jak i w organizacji, społeczeństwie, czy na świecie”.

fragment z książki: ” Potęga Duchowego Zarządzania” Jacka Hawley’a

Kliknij i oceń
Czytaj także:  Manifestowanie „Magii” przez Przesunięcie Linii Czasowych

Shopping cart