Skip to content

Jednoczący Oddech

Jednoczący Oddech – technika przygotowująca na spotkanie z sacrum Poniższy fragment pochodzi z książki Drunvalo Melchidezeka „Życie w Przestrzeni Serca”

POŁĄCZENIE Z BOSKĄ MATKĄ

„Skieruj swą uwagą ku miejscu, które jest twoim zdaniem najpiękniejszym miejscem na Ziemi. Być może wybierzesz górskie zbocza porośnięte drzewami, jeziora lub rzeki, a może bardziej przyciągnie Cię widok suchej, piaszczystej pustyni, gdzie wszelkie życie niemal zanikło. Niech będzie to miejsce, które uznasz za najpiękniejsze. Postaraj się zobaczyć je w wyobraźni z jak największą ilością szczegółów.
Jeśli wybrałeś górską scenerię, wyobraź sobie wysokie szczyty pośród białych pierzastych obłoków. Jeśli znalazłeś się w lesie, poczuj powiew wiatru, który kołysze drzewami. Zauważ leśne zwierzęta — jelenie, zające i wiewiórki. Zajrzyj w głąb czystej wody rzek. Poczuj, jak zaczynasz kochać to miejsce i całą przyrodę. Pozwól, by Twoja miłość do natury rosła, aż poczujesz, jak ogarnia ona całe Twe serce, które zaczyna bić teraz
jej ciepłym rytmem.
W odpowiednim momencie poślij swoją miłość do środka ziemi, aby Matka Ziemia mogła poczuć, jak bardzo ją kochasz. Możesz umieścić miłość w małej kuli i wysłać ją do Matki. Niezależnie od formy, jaką wybierzesz, najważniejsze są Twoje intencje. Potem czekaj jak dziecko. Czekaj, aż Matka Ziemia pośle Ci swoją wzajemną miłość. Poczujesz to. Jesteś jej dzieckiem i wiem, że ona Cię kocha.
Kiedy miłość Matki przeniknie do Twego ciała, otwórz się na nią i pozwól, aby dotarła do każdej komórki. Niech obejmie całe Twoje ciało. Niech przeniknie Twoje ciało świetliste. Pozwól jej płynąć, dokąd się skieruje. Poczuj tę piękną miłość, którą obdarowuje Cię Matka i trwaj w związku z Matką Ziemią do chwili, w której staniecie się jednością”.

POŁĄCZENIE Z BOSKIM OJCEM

„W odpowiednim momencie, o którym tylko Ty możesz zdecydować, skieruj wzrok na swojego Ojca niebieskiego. Pozostając nadal w związku z Matką, popatrz na resztę stworzenia poza Ziemią. Skoncentruj się na widoku nieba nocą. Zobacz kręty szlak Drogi Mlecznej. Przypatrz się planetom oraz Księżycowi, wirującym wokół Ciebie, i Ziemi. Poczuj Słońce ukryte pod ziemią. Uświadom sobie niewiarygodną głębię kosmosu.
Niech ogarnie Cię miłość do Ojca, boskiego Ojca, który obok boskiej Matki jest duchem wszelkiego stworzenia. Kiedy Twoja miłość nasili się tak bardzo, że nie będziesz mógł zatrzymać jej dłużej w sobie, pozwól, aby wraz z Twoją intencją, uniosła się w niebo. Jeśli zechcesz, możesz ją umieścić w malej kuli”

Czytaj także:  Medytacja Gayatri Mantra na otwarcie czakry 3 Oka

Praktyka Jednoczącego Oddechu stanowi niezbędne wprowadzenie w świętą przestrzeń serca. Na drodze tej czekają nas jednak jeszcze dwie istotne przeszkody.
Po pierwsze, dla świadomości człowieka Zachodu nie wystarczy praktyka Jednoczącego Oddechu, aby odnaleźć ukrytą świętą przestrzeń serca. Dlaczego? Otóż dlatego, że wasze umysły bezustannie tworzą iluzje, które odwodzą was od prawdy. Powtarzają wam one: „Nie słuchaj serca. Tylko ja znam Źródło. Kieruj się mną i moim logicznym rozumowaniem, a wszystko będzie doskonale. Tylko drogą mojej nauki można dojść do prawdy”. Umysł zatrzymuje was na poziomie głowy, posługując się w tym celu procesami myślowymi oraz logiką. Dopóki zaś będziecie tkwili na poziomie głowy, dopóty nie odnajdziecie świętej przestrzeni serca. Umysł ukrywa ją przed wami od wielu tysięcy lat.
Po drugie, musicie dowiedzieć się, w jaki sposób duch porusza się w ludzkim ciele. Bez tej wiedzy największe nawet wysiłki nie doprowadzą was do świętej przestrzeni serca. Musicie przekonać się, że duch porusza się w ciele, a następnie dosłownie opuścić przestrzeń głowy i przenieść się do całkowicie odmiennego stanu świadomości, w którym doświadczycie inteligencji serca.
Na podstawie własnych doświadczeń, jak i do-świadczeń tysięcy ludzi odkryłem, że przekroczenie ludzkich procesów myślowych jest rzeczą łatwą, kiedy już zrozumiemy, że to właśnie należy zrobić. Tkwiąc w miejscu i słuchając tylko własnych myśli, pozostajecie w pułapce. Wasze myśli krążą bezustannie i powstrzymują was.

Kiedy poślesz miłość do nieba, do Twego boskiego Ojca, ponownie czekaj; czekaj, aż On obdarzy Cię wzamian swoją miłością. Z pewnością tak się stanie. Jesteś i zawsze będziesz Jego dzieckiem. Boski Ojciec nieodmiennie darzy Cię swoją miłością. Kiedy poczujesz jak Jego mi¬łość przenika do Twego wnętrza, pozwól, aby płynęła swobodnym strumieniem. To miłość Twego Ojca, czysta miłość”.

Czytaj także:  Długi Oddech Jogiczny

ŚWIĘTA TRÓJCA ŻYJE

”W tym momencie wydarza się coś, co przejawia się niezwykle rzadko: Święta Trójca staje się żywa na ziemi. Boska Matka i boski Ojciec łączą się w Tobie w

Istnieje kilka systemów medytacji pomocnych w przekraczaniu umysłu.

Jedna z metod polega na nauce poruszania się po własnym ciele  [readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje-teksty/386-poruszanie-sie-wewnatrz-ciala.html”]Tu znajdziesz więcej na temat tej metody[/readon2]    

źródło: Drunvalo Melchidezek Życie w Przestrzeni Serca ; wyd. Centrum

Kliknij i oceń

Shopping cart