Skip to content

Proste ćwiczenie medytacyjne

W ramach prostego ćwiczenia, które może napełnić twoje życie mocą wyobraź sobie, że siedzisz wygodnie na starej, kamiennej ławce gdzieś w ślicznym, sielankowym otoczeniu. Niebo nad tobą jest wspaniałe – ma intensywnie lazurowy kolor. Słońce świeci nisko na horyzoncie; wokół nie ma nikogo, a ty czujesz się bezpiecznie, pewnie i jesteś szczęśliwy/a.  Wraz z głębokim westchnieniem zadowolenia, zamknij oczy i na chwilę rozluźnij się. Poczuj, że ta właśnie chwila należy do tylko ciebie. Możesz w pełni cieszyć się tym świętym spokojem. Wszystkie twoje troski i zmartwienia znikają z twojej głowy. Czujesz się odnowiony; czujesz się świeżo niczym Ziemia po ciepłym letnim deszczu. Promienie słońca witają cię jak starego przyjaciela, ofiarowując łagodzące ciepło, które wnika w twoje ciało. Twój oddech jest miarowy i głęboki, a wspaniałe zapachy i dźwięki przyrody oczarowują komórki twojego ciała poczuciem ponadczasowej swojskości. Teraz możesz poddać się rytmowi głębokiego rozluźnienia oraz wszystkiemu, co daje ci właśnie ten moment. Podczas, gdy twoje ciało fizyczne odpręża się coraz bardziej, twoja uwaga może swobodnie przenieść się na nowy plac zabaw twego umysłu.

Posłuchaj lewym uchem, sięgając jak najdalej w otaczający cię pejzaż. Teraz posłuchaj prawym uchem, sięgając jak najdalej w otaczający cię pejzaż. Zmieniaj słyszenie z prawej na lewą stronę, z lewej na prawą. Teraz posłuchaj oboma uszami, znajdując miejsce akustycznej równowagi w centrum mózgu. Zobacz jak komórki swojego ciała zajęte są wchłanianiem życiodajnej energii słońca.

Teraz skoncentruj swoją uwagę na pojedynczej komórce, wejdź w jej wnętrze i przyjrzyj się bliżej temu, co się tam wydarza. Zauważ, jak poszczególne elementy komórki reagują na naturalne światło. Zauważ związek przestrzeni i materii. Jeśli w komórce są jakiekolwiek nieoświetlone obszary, weź kawałeczek miękkiego złocistego jedwabiu i czule, delikatnie wyczyść te miejsca. Kiedy cała komórka będzie już jasna, wyślij informacje o tym do pozostałych komórek ciała i poproś, aby sprzymierzyły się i połączyły z właśnie dokonanym przez ciebie oczyszczeniem. Posłuchaj uważnie ich odpowiedzi na to zaproszenie. Poczuj, jak twoje komórki tańczą radośnie, kiedy mogą w pełni wchłaniać i kąpać się w życiodajnych promieniach słońca. Kiedy naprawdę poczujesz to ożywienie i radość goszczące w twych komórkach, prześlij im miłość płynącą z samego serca i docierającą w każdy najmniejszy zakątek twojego ciała.

Czytaj także:  Medytacja przebaczania

A teraz… odpręż się w unoszącym cię poczuciu miłości i wielkiej wdzięczności dla siebie za to, kim jesteś. Teraz wyobraź sobie jak moc życiodajnej energii tryska z komórek twego ciała i zobacz, jak miesza się i faluje połączona z energiami Ziemi. Wyobraź sobie, że nosisz ze sobą tę energię oraz ten stan świadomości wszędzie, dokądkolwiek się udajesz. Baw się nią i kieruj ku takiej wersji rzeczywistości, jakiej chcesz doświadczać. Działaj rozsądnie, ale nie skąp sobie możliwości. Podaruj sobie w swej wyobraźni jak najwięcej prezentów.

A teraz ponownie skoncentruj się na swoim oddechu. Upewnij się, że jest miarowy i głęboki. Poczuj ciepło nagrzanej słońcem kamiennej ławki, na której siedzisz. Zanim otworzysz oczy, pokieruj swoją uwagą i przytomną świadomością i przez kilka kolejnych chwil zatrzymaj tuż pod powiekami moc słońca przenikającą do głębin twego ciała. Teraz weź kilka długich, głębokich oddechów i wyobraź sobie, że właśnie wracasz ze wspaniałej podróży. Otwórz oczy i zobacz, że słońce świeci zupełnie nowym blaskiem.

Możecie tworzyć miejsca mocy i spokoju w swym umyśle, kiedy tylko przyjdzie wam na to ochota. Wasza wyobraźnia zawsze czeka tylko na znak!

Kliknij i oceń

Shopping cart