Skip to content

Święto Stania Słońca – Szczodre Gody

Niech Wam się Błogo- DARZY na ścieżkach Żyć Waszych!

Słowo wyjaśnienia. Dotarłam do wiedzy, wedle której 21 grudnia był również datą rozpoczęcia nowego cyklu czasu, nowego roku – jako, że Święto Stania Słońca jest traktowane jako dzień narodzin światła. Jest to też data szamańskiego nowego roku, rozpala się wtedy symboliczny ogień inaugurujący nowy cykl czasu.
Jednak, żeby pozostać w zgodzie z prawdą, muszę dopisać, że znane mi są jeszcze 2 inne sposoby datowania nowego roku przez dawnych Słowian, a mianowicie – 21 września uważany jest za datę rozpoczęcia nowego roku (nowego lata) – to data uznawana przez niektórych wiedunów, jest to też nowy rok numerologiczny; natomiast druga data to 21 marca – dzień równonocy wiosennej – jako dzień rozpoczęcia nowego cyklu życia, jest również podawana przez niektóre źródła słowiańskie jako data rozpoczęcia nowego roku.

Z tej okazji przedstawiam najnowszy przekład z rosyjskojęzycznych źródeł odkopany i przełożony przez Norberta Kulasa:

„DNI ZIMOWEGO STANIA SŁOŃCA – NAJBARDZIEJ MAGICZNE DNI W ROKU!

Zbliża się data zimnego stania słońca – to będzie w nocy z 21 na 22 grudnia. 19-24 grudnia – zimowego stania słońca – to najbardziej magiczne dni w roku. Trzy dni do daty stania słońca i trzy dni po, uważane są jako jedne z najbardziej magicznych. Przez kilka dni do 21-22 grudnia na Ziemię schodzą bardzo mocne potoki energii, dzięki którym mogą zachodzić silne zmiany w świadomości. Wszyscy wiedzą, że 21 i 22 grudnia to najkrótsze dni w roku, a noc z 21 na 22 grudnia – przeciwnie, najdłuższa. Nasi przodkowie w te dni zaznaczali święto KOLĘDY, zaznaczali następny obrót koła roku, radowali się powrotem siły. To najlepszy czas, kiedy można i trzeba analizować swoje osiągnięcia w ciągu mijającego roku, pozbywać się starego, niepotrzebnego, transformować energię – w okresie od 19 po 24 grudnia sam Wszechświat pomaga każdemu na tej drodze! Właśnie teraz nastaje najbardziej sprzyjający czas do tego, żeby zmienić swój los, odrzuciwszy wszystko niepotrzebne i dawszy początek nowemu! Ale najciekawsze i magiczne jest to, że właśnie w tym czasie trzeba zagadywać [wypowiadać] życzenia, planować sprawy i cele na przyszły rok! Mało kto wie, że w nowy rok energie już nie są tak silne, jak w te dni.

Czytaj także:  Powrót do żeńskiej MOCY - tantryczny warsztat dla kobiet

CO TRZEBA DZIAŁAĆ:

1. OCZYSZCZAMY PRZESTRZEŃ. Pierwsze, co trzeba działać – to przeprowadzić oczyszczenie waszej domowej przestrzeni ze wszystkiego starego i niepotrzebnego. Sprzątanie najlepiej działać na wszystkich planach – jak w swoim domu albo biurze, tak i w sobie: swoim ciele, myślach, świadomości. Przeprowadźcie sprzątanie w domu, rozpakujcie rzeczy, oddajcie to, co już wam nie będzie potrzebne, co nie dostarcza radości, tym bardziej to, co przypomina wam o czymś smutnym, złym. Następnym etapem oczyszczenia waszego domu niechaj stanie się – oczyszczenie powietrzem: przewietrzenie; wodą i ziemią: mycie podłogi z dodatkiem krowiego nawozu (to najlepiej, ale on powinien być specjalny), ale pasuje i zwykła sól; ogniem: zapalcie woskową świecę i przejdźcie z nią po domu, zapalcie kadzidła; na zakończenie napełnijcie przestrzeń najwyższymi dźwiękami.

2. OCZYSZCZAMY SIEBIE. Drugi punkt oczyszczenia – to oswobodzenie waszej świadomości od starych, przeżytych życie postaw i przekonań, negatywnych myśli, a także niepotrzebnych kontaktów. Z kim i z czym wam dawno chcieliście pożegnać się – teraz jest najwyższy czas! Dobrze w tym czasie przeprowadzać oczyszczające wodne procedury w rodzaju kąpieli z solą albo specjalnymi olejkami, odwiedziny bani [łaźni, sauny] z miotełkami z siedmiu traw – najlepszy podarek i dla ciała, i dla ducha w tym czasie! Dobrze działać w tych dniach dni taką praktykę: stojąc pod prysznicem, przypomnieć sobie wszystko negatywne, co nagromadziło się na sercu i w tym momencie pozwolić sobie to przeżyć. Trzeba przejawić wszystkie te niewypowiedziane, niewyszedłsze [które nie wyszły] emocje: złość, strach, krzywdy. Woda wszystko zmywa! A po takiej praktyce – kąpiel z morską solą i olejkami odżywi wasze ciało dobroczynnymi energiami.

3. ODDAJEMY DŁUGI. Trzeci punkt waszego programu oczyszczenia – to oddawanie długów. Oddajcie, wedle możliwości, wszystkie wasze długi, jak materialne, tak i nie. Niewypełnione obietnice – to też dług. Przypomnijcie sobie, komu i co trzeba by oddać. W tym zaś punkcie trzeba postarać się zakończyć sprawy, które od dawna odkładacie lub przygotujecie plan według ich realizacji (przecież to też dług przed samym sobą).

Czytaj także:  PRAWDZIWE ŚWIĘTO - TO MIŁOŚĆ.

4. MYŚLIMY POZYTYWNIE. Pamiętajcie, że w okresie Stania Słońca wszystkie wasze słowa i myśli mogą przejawić się. Dlatego wykorzystajcie to dla dobra swojego i swojej rodziny! Czas stworzyć nowe programy i przekonania – dumajcie w pozytywny sposób i planujcie swoją przyszłość. Śledźcie swoje myśli, wybierajcie je świadomie. Udźwiękawiajcie swoje zamiary i formujcie życzenia, wypełnienia, których wy bardzo oczekujecie w następnym roku. Właśnie w te dni, kiedy Słońce będzie nabierać swoją siłę, wasze siły na wykonanie marzeń będą rosnąć razem z nim!!! Plany, stworzone w te dni na cały przyszły rok, władają szczególną siłą – przecież napełniacie je siłą rosnącego Słońca.

5. DUCHOWA PRAKTYKA. W tym czasie szczególnie sprzyjająco przeprowadzać dowolne duchowe praktyki. A także przechodzić dostrojenie z energiami Wszechświata. To będzie mieć szczególną SIŁĘ dzięki naturalnym rytmom przyrody. Przede wszystkim w dzień Zimowego Stania Słońca poczuć ruch swojej wewnętrznej Siły – pozwólcie tu przejawić się swojej twórczości, słonecznemu pierwiastkowi. Życzeniem jest by 21 grudnia pozwolić sobie odsunąć się od powszedniej krzątaniny i spojrzeć wewnątrz siebie – co u was odbywa się? Znajdźcie, jakie wasze idee czekają na swoje urodzenie, uosobienia w życiu, co gotowe stać się dla was nową przyszłością.

6. SPOTYKAMY, WITAMY ŚWIT. Rankiem 22 grudnia postarajcie się spotkać wschód Słońca – powitajcie nowe, odrodzone Słoneczko! Pozdrówcie je, złóżcie mu życzenia z powodu jego urodzenia, podziękujcie za wszystko to, czym ono darzy wam i całej Ziemi. Bardzo sprzyjająco zdziałać tzw. «powitanie Słońca».”

Wiedza Drzewiej Norbert Kulas

Kliknij i oceń

Shopping cart