Przejdź do treści

13 Pełnia Niebieskiego Księżyca

W nocy z piątku na sobotę po niebie będzie wędrować Księżyc w pełni. Będzie to pełnia niezwykła, bo już druga w tym miesiącu. Jakby tego było mało, to Księżyc zmieni kolor na niebieski.
Pełnie Księżyca zdarzają się prawie zawsze tylko raz w miesiącu. Jednak raz na kilka lat ma to miejsce dwukrotnie. Wówczas pełnia nazywana jest Pełnią Niebieskiego Księżyca. Ostatni raz zjawisko to miało miejsce w grudniu 2009 roku.
W tym miesiącu pierwsza pełnia przypadła na 2 sierpnia. Maksymalna faza dzisiejszej pełni nastąpi o godzinie 15:58, ale Srebrny Glob ujrzymy dopiero po zachodzie słońca, czyli mniej więcej około godziny 20:00.

W języku angielskim powiedzenie once in a blue moon oznacza coś niezwykle rzadkiego.

Przypomnę na marginesie jak psychicznie wpływa na nas PEŁNIA Księżyca:

  • wzmacnia siły psychiczne i duchowe.
  • Uwalnia energię zebraną podczas przybierania księżyca

Tak na logikę, ten niebieski Księżyc będzie rewelacyjnie pobudzał pracę drugiej czakry – Svadhisthany i piątej – czakry gardła – Vishudy. Czyli z polskiego na nasz tłumacząc, zaleje nas fala kreatywności, pomysłowości, ale również pobudzone zostaną erotyczne przestrzenie naszej zmysłowości (to na poziomie drugiej czakry), która jak pamiętacie jest ściśle połączona z Vishudą – czakrą gardła – to przyniesie owoce wpostacie podwyższonych zdolności intelektualnych oratorskich – łatwiej będzie wyrażać myśli i łatwiej myśl tę zrozumieć, więc w czasie niebieskiej pełni może dojść do porozumienia pomiędzy ludźmi, którzy tego szukają.
Ale…

Tak się składa, że jest to 13 pełnia. A liczba 13 kryje w sobie dość pokaźną tajemnicę i to nie o jakichś tam abstrakcjach, tylko tajemnicę o ludzkiej mocy.(no dobra może nie tylko o ludzkiej, ale o MOCY)
13 mówi o przekraczaniu barier i granic. O przekroczeniu SIEBIE i tego co Ciebie dotąd ogrniczało. 13 Błękitny Księżyc rzuca światło na możliwości, o których dotąd nie mieliśmy jako ludzie pojęcia.

Koniecznie znajdź dziś chwilę by pomedytować. W ciszy zagłąb się w Siebie. Odpuść myśli. Uspokój i pogłęb oddech. I pozwól by Błękitny Księżyc oświetlił drogę Twoim procesom myślowym. Przygotuj się dziś na niezwykłe energetyczne spotkanie z Twoją wewnętrzną stroną.


Aby wyraźniej naświetlić o co mi chodzi, wklejam dzieło mojej wczorajszej nocy, a dla Ciebie prezent z okazji Błękitnego Księżyca – tapeta, 

 

ponieważ są rzeczy,
których wciąż nie wiesz o sobie

są rzeczy, których jeszcze o sobie nie wiesz - Egipt 2012

Kliknij i oceń

Koszyk