Przejdź do treści

Aktywacja trzeciej czakry

To tędy daje się nura w otchłań oceanu naszej podświadomości. To tu robi się wielkie PLUM w siebie.
Choć z drugiej strony, to czakra Homo sociologicus, określająca Twoje miejsce w ludzkim stadzie.

Czakra splotu słonecznego – Manipura.

To tu mieszka jedno z podstawowych narzędzi tworzenia rzeczywistości, wykorzystywane w alchemii umysłu – WOLA.

Działa jako ośrodek odczuwania intuicji i siły woli, niczym taki „mózg w brzuchu”. Dostro­jenie do czynności i rozmyślań tego ośrodka ma podstawowe znaczenie w podejmowaniu decyzji, a to dlatego że twoje ciało jest bankiem we­wnętrznej wiedzy o życiu i wydarzeniach tego świata i światów leżących poza nim. Przez odczucia płynące ze splotu, Twoje ciało daje Ci znać co odczytało z percepcji energetycznych wibracji.
Splot jest naszym przyrządem do ich badania. Wspomina o tym Megre w “Dzwoniących cedrach Rosji”, kiedy opisuje promyk Anastazji, który wychodził właśnie ze splotu słonecznego. I mówią też o tym Kahuni, nazywając to nićmi AKA.
Z wyglądu przypominają pępowinę, grubą energetyczną pępowinę, która spleciona spiralnie przenika kosmos i…. z tego co wiem kotwiczy nas w różnych rzeczywistościach!

Kiedy nauczysz się tworzyć spirale wychodzące z Twojego splotu słonecznego,
zauważysz, że te spirale łączą Cię z celem.

Co to oznacza? Że to TU wszystko się rozgrywa – pomiędzy złotą nicią Aka a energetyczną strukturą wszechświata. Owe magiczne tworzenie myślami, spełnianie się marzeń i obaw, to wszystko rozgrywa się właśnie tu w energetycznym tańcu złotej nieskończonej nici po kanwie wszechświata
– tak powstaje gobelin rzeczywistości. (jedna jego warstwa tak dokładnie, a warstw jest wiele, tak jak wymiarów jest wiele – istnieje cała masa wariantów różnych rzeczywistości)

spotykamy się w niedzielę (19.08 godz.20.00)
  Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/437-aktywizacja-trzeciej-czakry.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/437-aktywizacja-trzeciej-czakry.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

I mimo, że większość ludzi zachodu ma odczucie, że znajdują się powyżej swojej szyi i na tym percepcja ich ciała się kończy, to właśnie tu w przestrzeni żołądka w czakrze splotu słonecznego znajduje się centrum dowodzenia naszą aktualną wersją świata.
To tu mieszkają wszystkie niższe emocje, na podstawie których podejmowane jest 99,99% wszystkich decyzji na świecie. I nawet jeśli ktoś sądzi, że wybiera logicznie, to niech będzie ze sobą do końca szczery.
Dajmy na to decyzje finansowe wielkich korporacji, oczywiście podejmowane na podstawie poważnych matematycznych kalkulacji, ale… co sprawiło, że takie kalkulacje są podejmowane? czy nie żądza pieniądza, władzy…?

Kwestie z trzech dolnych czakr – Muladhary, Swadhisthany i Manipury totalnie zdominowały nasz świat.
PIENIĄDZE – WŁADZA  SEKS – potrójny laur naszego świata, o który zacięty bój toczą ludzie, co dzień stając do wyścigu w kołowrotkach systemu.
W czakrze trzeciej dopełniają się wszystkie kwestie pieniężne. To czakra naszej egzystencji i pozycji społecznej, a pieniądz jakby nie było jest tym co spaja społeczeństwo w funkcjonującą całość.

Ukierunkowania tej czakry pozwalają osiągnąć mistrzostwo w różnych formach wyrażania siebie. Stąd bierze się samokontrola, wyczucie umiaru i wewnętrzna dyscyplina. Jeśli jednak nie rozwinęliśmy w sobie samokontroli, rodzą się małe i duże konflikty dotyczące władzy.

Ból w splocie słonecznym to skowyt stłumionego lęku. Ten ból to fizyczna manifestacja długiego unikania konfrontacji z lękiem – stłumionej części siebie.
Nagromadzone ciemności w splocie to zbytnia kontrola siebie i świata. Nadmiar długoletniej kontroli siebie lub wejście w rolę ofiary i pozwalanie na totalną kontrolę ze strony innych (zazwyczaj kontrolę opartą na lęku) również może powodować najpierw uczucie skurczu, a potem bólu w słonecznym splocie.
Czasem mówi się że splot to czakra – Ego.

Jest tendencja by bardzo trzymać to co nas określa, cechy charakteru, wspomnienia.
Tworząc granicę w tym punkcie, zaczyna narastać lęk o utratę świata jaki dotychczas się poznało.
Strachy i obawy, ich wcielenia przybierają różnorodną postać. Można się bać rozpocząć coś nowego, można się bać siebie i swojego wpływu na świat, można się bać pomagania komuś. Maski te czasem są wielką obawę o swoje istnienie, tj. jeśli się coś zrobi lub czegoś nie zrobi, przestanie się istnieć.

Podstawową metodą pracy ze splotem, jest skonfrontowanie się z samym sobą, emocjami oraz myślami. Jest to postawa otwarta na zobaczenie swojego prawdziwego oblicza.

Gdyby ludzie wykazywali światłu choć ułamek tej fascynacji, którą obdarzają ciemność lęku, już dawno byliby oświeceni.

To tu dyndają nam ciężkie kamienie wyrzutów sumienia, poczucia obowiązku i wstydu.
No i wreszcie to tu mamy swoje kazamaty – prawdziwą cytadelę nienawiści. To w niej zakuci w kajdany odbywają karę nasi więźniowie gniewu. I na marginesie dodam, że na ich “wikt i opierunek” idzie całkiem spora część naszego energetycznego budżetu ciała. Od amnestii dla tych nieszczęśników rozpoczyna się każdy proces uzdrawiania psychiki. Zajmuje się tym Radykalne Wybaczanie.

I na koniec dodam jeszcze tajemniczo, że kiedy czakra serca połączy się złotą nicią świadomości z czakrą splotu słonecznego, to przypomnisz sobie KIM JESTEŚ.
Być może to będzie jeden ze zwykłych poranków, kiedy nagle uświadomisz sobie, że w pełni pamiętasz wszystkie swoje poprzednie wcielenia…

A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej o pracy z trzecią czakrą , to zobacz “małe” kompendium wiedzy o czakrze splotu słonecznego, które przygotowałam.
Kompendium zawiera sprawdzone, skuteczne metody aktywizacji tej czakry; znajdziesz je tutaj [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/436-czakra-trzecia-czakra-splotu-slonecznego.html”]Kompendium wiedzy o Manipurze[/readon2]

Posłuchaj mantry RAM – dźwięku, który aktywizuje czakrę Manipura na głębokich poziomach poza granicami, wśród których przekonania każą się Twojemu umysłowi poruszać

{mp3}Ram{/mp3}

 


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:instytutarete@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎)


Wyświetl większą mapę

 

Koszyk