Przejdź do treści

Aktywizacja pierwszej czakry

Odpowiedzialna jest za chęć przeżycia i akceptację własnego ciała. Przez swoje powiązanie z żywiołem Ziemi i światem materii, łączy nas z tym co ziemskie i materialne, jest centrum odpowiadającym energetycznie za nasz materialny stan posiadania. Daje poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, rozwój osobowości.

Nasza czakra korzenia – Muladhara. To przez nią potok energii  Ziemi wpływa nas i zasila nas swą życiodajną mocą. Z tej czakry energia życia płynie dalej kanałami, które prowadzą ją do wyższych czakr i zasilają je.

Negatywne kody i przekonania zapisane w przestrzeni ciała w jej okolicach, tj u podstawy kręgosłupa, na dole miednicy; poczucie lęku, brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, utkwienie w roli bezradnej ofiary, w poczuciu impotencji – niemożności – te wszystkie uczucia i przekonania są przejawem blokad energetycznych w czakrze korzenia, i jednocześnie odczuwanie ich dodatkowo zamyka te energetyczne centrum – to samonapędzający się układ.
Jeśli tkwisz w tych emocjonalnych ograniczających schematach, energia przez Twoją czakrę korzenia ledwie ciurka, a wtedy życie staje się prawdziwą mordęgą. Po pierwsze nic się nie chce, na nic się nie ma siły, wszystko wymaga ogromnego wysiłku, a najgorsze jest to, że o wszystko trzeba walczyć…
Ciało robi się coraz słabsze, a na domiar złego dochodzą spiętrzające się problemy finansowe.
Los się uwziął? Nie, to podświadomość się uwzięła…i wciąż odtwarza w naszym życiorysie powtarzające się dramaty, póki tkwimy w ograniczających kodach i przekonaniach.

Więc na najbliższym Wieczorze z Medytacją generalne porządki w przestrzeni Muladhary – czakry korzenia, a po porządkach energetyczna biesiada w potoku energii, płynącej przez harmonijnie otwartą Muladharę. Dużo uwagi tez poświęcimy na ukorzenieniu, ugruntowaniu i uziemieniu, co jest niezbędnym czynnikiem by nasza czakra korzenia zdrowo funkcjonowała.

spotykamy się w niedzielę (05.08 godz.20.00)
  Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/419-aktywizacja-pierwszej-czakry.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/419-aktywizacja-pierwszej-czakry.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

Opanowanie energii pierwszej czakry wymaga ugruntowania osobistej odpowiedzialności za życie. Jest ona ośrodkiem mocy, który oferuje podstawowe, obowiązkowe lekcje na temat tożsamości i przetrwania.

Kiedy darzysz się sam zaufaniem i miłością, pozwalasz energii wnikać w ciebie właśnie pierwszą czakrą, to poprawia Twoje poczucie własnej wartości oraz przekształca pierwotny lęk przed przeżyciem w ciele fizycznym.

“Odrobienie” lekcji z każdej czakry to kolejny krok ( w tym przypadku śmiało można powiedzieć, że siedmiomilowy) do naszej doskonałości, do pełni naszego potencjału mocy – tego KIM w istocie jesteśmy. Pełne przejęcie odpowiedzialności za siebie, za swoje życie i za swoją moc – to lekcja Muladhary.
Przygotowałam małe kompendium wiedzy o czakrze korzenia, łącznie z podaniem sprawdzonych, skutecznych metod jej aktywizacji; znajdziesz je [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/418-czakra-pierwsza-czakra-korzenia.html”]tutaj[/readon2]

Posłuchaj mantry LAM – dźwięku, który aktywizuje czakrę Muladhary na głębokich poziomach poza granicami, wśród których przekonania każą się Twojemu umysłowi poruszać

{mp3}Lam{/mp3}


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:instytutarete@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk