Przejdź do treści

Być autentycznym – wykład i medytacja

Co to znaczy tak naprawdę żyć w swojej Prawdzie?
Tej, której korzenie sięgają do rdzenia duszy…
Mistrz Naoto Takeushi, od którego się uczę, nazywa to Shinhonne – życie zgodnie z głosem duszy.

Żyć w zgodzie ze sobą i realizować w pełni swój potencjał, być tam, gdzie powinno się być, robić to, co powinno się w danym momencie robić i do tego z właściwymi ludźmi.
Kiedy rzeczywiście zaczynasz żyć w zgodzie ze swoją duszą, coś dziwnego zaczyna dziać się z czasem.
Mianowicie czas Chronos (ten zwykły) zmienia się w czas Kairos (czas cudów – dawniej nazywany Bają przez naszych słowiańskich Przodków). To taki czas, w którym wszystko może się zdarzyć, a życie naprawdę zaczyna być ciekawe, w niektórych przypadkach wręcz jak scenariusz przygodowego filmu.
Zaczyna wtedy buzować energia ekscytacji, a każdy kolejny dzień jest jak rozpakowawanie czekoladki.
Mistrz Takeushi nazywa to radością Duszy (shinhonne-no yorokobi 真本音の喜び) – to jest podstawa tzw selfcoachingu – tej metody uczę się od Mistrza Takeushi i na zajęciach chcę przekazać ją Wam.

 

spotykamy się w niedzielę (23.08 godz.19.00)
    w Centrum Terapii Dziecka i Rodziny  (Warszawa , ul. Głębocka 9 – wejście od frontu budynku/parking wzdłuż ulicy Głębockiej – I piętro) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/791-byc-autentycznym-wyklad-i-medytacja#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

Poniżej tekst Sensei Naoto Takeushi – na czym polega życie w zgodzie z własną duszą i co to jest selfcoaching.

Mam przed sobą statek – jest niewielki, niemal jak łódka.
Jak mu się dobrze przyjrzeć, to jest bardzo niestabilny, ledwo trzyma się kupy, niemal jak gdyby był zrobiony z błota. Wyruszyć na wzburzone morze w takiej łódce to pewna katastrofa. Nie ma gwarancji przeżycia.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby na taki statek wsiąść.
Lecz jeśli moja Dusza powie mi „wsiadamy”, to bez cienia wahania wsiadam, nawet jeśli miałbym zatonąć. I prawdopodobnie (ale tylko prawdopodobnie) nie będę tego żałował.


Mam przed sobą statek – tym razem to wspaniały luksusowy żaglowiec. Najnowszy model, wyposażony w przeróżne atrakcje. Codziennie serwowane wykwintne jedzenie, można się w pełni zrelaksować. Na pewno byłoby przyjemnie odbyć podróż dookoła świata takim żaglowcem. Jakież fajowe byłoby to życie.
Lecz jeśli moja Dusza powie mi „tutaj nie wsiadamy” , to ja nie wsiadam.
I prawdopodobnie (ale tylko prawdopodobnie) nie będę tego żałował.

Ja nazywam to życiem zgodnym z własną Duszą.
Życie zgodne z własna Duszą jest czymś innym niż życie zgodne z własnym sercem.
To może nie jest najlepsze wyjaśnienie, ale chodzi o życie w zgodzie z wolą swojej Duszy.
Celowo nie będę tutaj pisał o różnicy pomiędzy Duszą a sercem, ale umiejetność rozróżniania tego ma niezwykle znaczenie w życiu.

I nie chodzi o to, że jest to sposób życia, w którym porzucamy nasze serce. Dlatego, że jeśli żyjesz zgodnie z wolą swojej Duszy, to zawsze w rezultacie, w którymś momencie Twoje serce również zostanie ukontentowane.
Mówiąc odwrotnie, choćbyś nie wiem jak mocno żył zgodnie z pragnieniami Twojego serca, ale byłoby to niezgodne z wolą Duszy, prędzej czy później będzie Ci ciężko na sercu.
Dusza i serce są rozdzielone, choć połączone u podstawy na głębokim poziomie.
Do Dusza dostarcza energię sercu. Jeśli żyjesz wbrew woli swojej Duszy, na mur beton Twoja energia spadnie.
Dlatego tak ważne jest, aby samemu poznać wolę swojej własnej Duszy.

Selfcoaching, który ja polecam pozwala na uzyskanie umiejętności rozróżniania serca i Duszy.
Do tego jest potrzebna sztuka świadomej konfrontacji ze samym sobą, aby móc osiągnąć stan w którym będzie możliwe rozróżnienie woli Duszy od woli serca. Mówiąc jeszcze inaczej, to selfcoaching w celu odróżnienia głosu Duszy od zwykłych reakcji emocjonalnych.
We współczesnym świecie się tego nie rozróżnia i stad ten chaos.
Jeśli zaczniemy odróżniać, powoli zacznie rodzic się harmonia. To takie proste. Dostępne zarówno dla dziecka jak i dorosłego. Tylko, że sposób jak to robić nie jest znany. Skoro nie jest znany, to ja go przekażę. Niemal cała moja obecna aktywność tego właśnie dotyczy … ?

たけうち なおと
【区別をつければ楽なんだ】
単純なんだ。
↓↓↓
https://shin-honne.com/aji799/

Sensei Naoto Takeushi

 


Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Weź ze sobą ulubiony koc (lub nieszeleszczący śpiwór) oraz karimatę.

Twoja inwestycja: 37zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 

 


Mapka dojazdu na ul. Głębocką 9 w Warszawie (Centrum Terapii Dziecka i Rodziny)

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk