Przejdź do treści

Księga Twojej Historii – przeszłość da się zmienić..

Czyli technika, która pomaga wychodzić z pozycji ofiary i to stanowczo.

Dosłownie – będziemy zmieniać swoją przeszłość! – nie żartuję 🙂

Na tym polega de facto “praca” z Księgą Historii Własnej.

Większość z nas marzy o tym, żeby doświadczać dobrego życia. Ale nie każdy z nas wie, że aby to osiągnąć trzeba być gotowym by zmienić ograniczające  poglądy i sposób patrzenia na świat.

Niektórzy pozostają zakładnikami przeszłości, dopóki nie zmienią negatywnej oceny swoich doświadczeń i nie uwolnią się od bolesnych wspomnień. Rozpamiętywanie nieudanego związku lub relacji może pochłaniać wiele energii. Być może ciągle czujecie się zranieni lub upokorzeni. W takim przypadku cofnijcie się do przeszłości, a następnie zmieńcie negatywne odczucia, koncentrując się na tym, co dobrego dała Wam osoba, z którą przebywaliście, i jak bardzo dzięki Wam wzbogaciło się jej życie. Wybaczcie jej i prześlijcie telepatycznie miłość, widząc ją taką, jaką ją znaliście. W ten sposób uzdrowicie nie tylko siebie, ale i tych, do których kierujecie miłość i przebaczenie. Efekt tego działania odczujecie już teraz, lecz również Wasza przyszłość zostanie uwolniona od negatywnych wzorców.

spotykamy się w niedzielę (11.03.2012 godz.20.00)
w Mikroklimacie (Warszawa , ul. Tarczyńska 9 – na tyłach hotelu Sobieski

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnoci/wieczory-z-medytacj/288-ksiga-twojej-historii-przeszo-da-si-zmieni.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]


Stosunek do własnej przeszłości ma pierwszorzędne znaczenie, gdyż jest on często przyczyną negatywnego myślenia o sobie. Z każdym dniem coraz bardziej się rozwijacie, stajecie się mądrzejsi i uczycie się nowych sposobów wykorzystywania własnych możliwości. To właśnie przeszłe wydarzenia ukształtowały Was takimi, jakimi teraz jesteście.

Wszystkie doświadczenia
służą samospełnieniu
i przejawieniu Waszej pełni.

Rozpoczynając nowy etap życia, możecie skłaniać się ku negatywnej ocenie swoich dotychczasowych poczynań. Zdarza się, że żałujecie, iż pewne sprawy załatwiliście niewłaściwie, że nie wykazaliście zrozumienia lub życzliwości. Jednakże te właśnie wydarzenia umożliwiły Wam rozwój i sprawiły, że teraz postępujecie rozważniej. Niektóre doświadczenia są bolesne, gdyż nie wszystkim wyzwaniom jesteście gotowi sprostać równie zdecydowanie. Mówiąc o poszerzeniu wizji siebie, odwołuję się do Waszej umiejętności spojrzenia z dystansu na własne życie i ujrzenia go jako spójnej całości, a nie ciągu przypadkowych zdarzeń.

Kiedy patrzę na kogoś, widzę całe jego życie i rolę, jaką odegrało w nim każde wydarzenie. Wy również macie tę zdolność. Warto przeznaczyć czas na jej rozwijanie, gdyż korzyści są ogromne. Aby podnieść jakość swojego życia, nakłońcie umysł do poszerzenia perspektywy. Pełny obraz tego, kim jesteście, ma Wasze ciało duchowe. Możecie nauczyć się nawiązywać kontakt z tym ciałem, tak by nie kierować się wyłącznie intelektem i emocjami. To sprawi, że zmieni się Wasz stosunek do życia.

Ciało emocjonalne jest dużo młodsze od ciała duchowego i mentalnego, i stosunkowo łatwo ulega różnym wpływom. Choć ludzie cały czas rozwijają się, w większości nie osiągnęli jeszcze emocjonalnej dojrzałości. Rozpowszechniony obecnie system przekonań jest oparty na strachu i pesymizmie i nie przyczynia się do rozwoju tej sfery. Poprzez skoncentrowanie się na pokoju i miłości możecie wpływać na emocje panujące w społeczeństwie oraz wzbogacać przyjęty system wartości o optymizm i nadzieję.

Zwróćcie uwagę na to, co ludzie mówią i dzięki jakim doświadczeniom się zmieniają. Jednocześnie wesprzyjcie ich, aby uwierzyli, że rozwój może być doświadczeniem pozytywnym. Wiele przekonań ulega obecnie zmianie. Pragnę je omówić, żebyście mogli przyczynić się do wprowadzenia nowych, bardziej postępowych zasad.

Jeden z poglądów głosi, że rozwój odbywa się w bólu i cierpieniu. Na szczęście przekonanie to jest coraz mniej popularne. Jednakże wiele osób nie potrafi jeszcze wyobrazić sobie istnienia bez bólu i rozterek. Ich życie będzie takie do momentu, w którym zdecydują się na zmianę.

Innym rozpowszechnionym przekonaniem, które także ulega zmianie, jest to, że rzeczywistość zewnętrzna jest ważniejsza od świata wewnętrznego. Większość ludzi obawia się także niedostatku i jest przeświadczona, że nie starczy dobra dla wszystkich. Na tym opiera się Wasza współczesna cywilizacja, którą charakteryzuje nieustająca walka i rywalizacja. Nie jest to krytyka, a jedynie moje spostrzeżenie. Niektórzy uczą się w życiu tylko wówczas, gdy jest im naprawdę ciężko. Ponieważ możecie być pionierami nowego myślenia, proszę, żebyście zastanawiali się nad poglądami, które kształtują społeczeństwo. Kiedy je przeanalizujecie, będziecie wiedzieli, czy się z nimi zgadzacie i czy pragniecie żyć według nich.

Czy jesteście zdecydowani uwierzyć
w obfitość, znaczenie życia wewnętrznego
i rozwój poprzez radość?

Na początek cofnijcie się do przeszłości. Czy pamiętacie jakieś wydarzenie, które wydawało się niezrozumiałe? Teraz jako osoby dorosłe i bardziej dojrzałe, możecie dowiedzieć się, dlaczego znaleźliście się właśnie w takiej sytuacji i jakie korzyści Wam ona przyniosła. Patrząc z szerszej perspektywy, możecie stwierdzić, że na przykład nieotrzymanie czegoś, czego pragnęliście, miało swoje uzasadnienie i istotne znaczenie dla Waszego życia. Możecie odkryć, że zaspokojenie owego pragnienia wpłynęłoby na Was niekorzystnie lub że życzenie to wynikało tylko z Waszej słabości. Analizujcie wspomnienia dotyczące związków czy pracy, a także obecne zmiany pod kątem tego, jak przyczyniły się one do Waszego rozwoju. Nie zapominajcie, że na to, co macie i kim jesteście, składają się Wasze wcześniejsze doświadczenia. Nie możecie uwolnić się od rzeczy, ludzi i spraw, których w pełni nie zaakceptowaliście. Im bardziej czegoś nienawidzicie, tym bardziej to Was ogranicza. Staniecie się wolni, akceptując to i kochając. Tak więc, aby odzyskać wolność, pokochajcie swoją przeszłość.

Gdy, wspominając dzieciństwo i rodziców, rozumiecie, że doskonale pasują do Waszego życia, uwalniacie się od negatywnego wpływu przeszłości. Pomaga w tym prze-konanie, że aby zbudować swoją obecną tożsamość, celowo wybraliście takich właśnie rodziców, znajomych oraz zawód. Ujrzenie bolesnych wspomnień w nowym świetle pomoże Wam pewnie wkroczyć w przyszłość.

Możecie uwolnić się od przeszłości,
w pełni ją akceptując.

Kiedy, myśląc o przeszłości, żałujecie czegoś, obwiniacie się, czujecie się wykorzystani lub dostrzegacie w sobie tylko negatywne strony, powiedzcie: dosyć tego! Przypomnijcie sobie, co dobrego wynikło z tych doświadczeń. Być może nauczyliście się już nigdy nie dopuszczać do podobnych sytuacji. Być może wydarzenia te zmieniły bieg Waszego życia, przyczyniły się do ważnego odkrycia, przyniosły nowe znajomości, pozwoliły poznać nowe wartości i rozwinąć określone cechy charakteru. Trudności, jakie stwarzali Wam rodzice, mogły umocnić Waszą siłę woli i wytrwałość, podobnie jak ciężar i opór pomagają rozwijać mięśnie i kondycję. Wszystko, co działo się w przeszłości, służyło Waszemu dobru. Kiedy zrozumiecie, że świat jest Wam przychylny i zawsze troszczy się o Was, wtedy w Waszych sercach zagości spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Orin


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Kliknij i oceń

Koszyk