Przejdź do treści

Medytacja 9 ciał – czyli rozszerzanie własnej jaźni przy użyciu wyobraźni

Zapraszam na medytację 9 ciał z rozszerzaniem czucia Siebie.
Używając oddechu i koncentracji uwagi, odbędziemy mentalną i energetyczną podróż przez nasze 9 ciał.

 

spotykamy się w niedzielę (25.11 godz.20.00)
Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/529-medytacja-9-cial.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/529-medytacja-9-cial.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

1 Ciało fizyczne (biologiczne) – czyli Jawne – jakie jest każdy widzi i czuje

2 Ciało astralne – energetyczna matryca ciała fizycznego – to ono zostało zważone i sfotografowane przez naukowców  – owe 21 gramów dr MacDougalla.
To ciało, w którym poruszamy się podczas snu, w trakcie projekcji astralnych, a także w czasie kiedy przebywamy w {tip Bardo::(skt. antarabhawa; tyb. བར་དོ་, Wylie: bar do) – w dosłownym tłumaczeniu stan pośredni. Pojęcie buddyjskie z języka tybetańskiego określające każdy przejściowy stan egzystencji: życie, medytację, sen, śmierć.

Najczęściej używane w odniesieniu do stanu pośredniego pomiędzy śmiercią a kolejnymi narodzinami.}Bardo{/tip} po śmierci

3 Aura / biopole – czyli subtelne ciało energetyczne z czakrami i kanałami przepływu Prany / Chi / Energii Życia (tchnienia Świętego Ducha). To ciało pokazuje fotografia kirilanowska.
Biopole mieni się kolorowo od naszych emocji i myśli, ponieważ każda pomyślana myśl i każde odczute uczucie wywołuje poruszenie czakr i tworzenie określonych rodzajów prany w takim czy innym kolorze. Całkiem niedawno uświadomiłam sobie, że to, co odczuwamy jako emocje i uczucia jest de facto elektromagnetyczną percepcją działalności naszych centr energetycznych – czyli czakr.
Poszczególne emocje odczuwa się zawsze w specyficzny sposób (przyjemny lub wręcz przeciwnie) i zawsze na określonej wysokości ciała – różne uczucia w różnych miejscach. I można to bardzo prosto rozpoznać, przez samoobserwację.
Aktywizacja czakr powoduje napływ i przetworzenie większej ilości energii, a energia = przyjemność. Im więcej tym przyjemniej i lepiej.
Zamykana czakra “brzmi” uczuciowo już zupełnie inaczej, zamknięcie oznacza mniej energii, zmniejszenie energii = nieprzyjemnie. Im mniej energii, tym co raz mniej przyjemnie się robi.

Aura ma formę kuli o promieniu zależnym od poziomu ewolucyjnego, na jakim znajduje się człowiek; przeciętnie promień ten wynosi ok 7,5, a u osób o wysoko rozwiniętej energetyce może dochodzić i do 1,5 km.

4Ciało mentalne – ma formę kuli wewnątrz czaszki i jest siedzibą umysłu. Jako umysłowa technokratyczna cywilizacja to właśnie tu przeważnie koncertujemy większość swojego czucia. Przebywamy wewnątrz głowy, powyżej szyi – reszta ciała zdaje się być doczepiona.
Ciało mentalne / umysłowe to część Ciebie, która “włada” percepcją – piszę w cudzysłowie, ponieważ ta władza jest iluzoryczna, ale święcie się nam wydaje, że tak właśnie jest…
Ten, który włada umysłem, włada też WOLĄ.
Ciało umysłu rozwija się przez … intensywne myślenie.

5 Ciało intelektualne – również w formie kuli, ale większej niż ta mentalna. Kula ciała intelektualnego wychodzi poza obręb czaszki, a kiedy jest dobrze rozwinięte w jawnym świecie widzialne jest jako aureola dookoła głowy – wyraźnie zaznaczana i wszystkich świętych. Ciało to wzrasta od nagromadzenia mądrości, jako efektu procesów intelektualnych z umysłu. Tu jedno ciało karmi drugie swoimi “wydzielinami” (tak to można nazwać?)

6Ciało duchowe / boskie – na początku ma formę taką jak fizyczne ludzkie ciało, ale w miarę ewolucji szybko rośnie sięgając nawet setek metrów. Ciało to rozwija się pod wpływem etyczno – moralnych zwycięstw. I to jest właśnie ta część nas, którą nazywamy Duszą / Wyższym Ja

7 Osnową tego wszystkiego jest Twoje Prawdziwe Ja – “ten, który buduje” – Wedy nazywają tę strukturę “Żywatma” – pierwotna forma naszego istnienia, w której ewoluujemy przez wszystkie wcielenia. “To Żywa Atomowa Cząstka, która wzrasta, gdy przychodzi tworzyć czas i przestrzeń z innymi Żywatmami.”

8 Harmonijne współdziałanie powyższych cielesnych struktur jest niezbędne by aktywować Ciało świetliste zwane KAA – w Tybecie nazywane jest tęczowym ciałem {tip Dzialu::– język tybetański: ‘ja’lus tęczowe ciało) – oznaka pełnego urzeczywistnienia w dzogczen  – kiedy w momencie śmierci fizyczne ciało zamienia się w światło}Dzialu{/tip}.
Ciało świetliste w świecie Jawnym widoczne jest w formie gwiazdy lub galaktyki, lub całego wszechświata – tak wygląda ciało Boga po ewolucji. Jak mówią Wedy – dokładnie taką drogę przeszli już nasi słowiańscy Przodkowie.

9 Wypadałoby coś jeszcze o 9 ciele napisać, ale ciało 9 to nie jest taka prosta sprawa, ponieważ jest to tyleż ciało co i specjalny stan świadomości, który dotyczy odczucia siebie jako świadomości zbiorowej. (Wszystkich chętnych, choć w przybliżeniu zgłębić to zagadnienie odsyłam to świetnej książki sci-fi “Aristoi” w. Jona Williamsa, choć korzeni pomysłu należy szukać w starożytnej Grecji u Sokratesa i jego dajmonionów).
Myślałam, że w zbiorowej świadomości chodzi o to, że kiedyś na drodze ewolucji dojdzie do rozpuszczenia mojego “JA” w jakimś większym aglomeracie dusz. Ale w tym nie chodzi tylko o ewolucyjne ‘kiedyś tam”, ale o spostrzeżenie, że się taką zbiorową świadomością od dawna jest.
Tak wiem, że psychiatria opisuje przypadek “osobowości mnogiej”, ale to zupełnie co innego.
Chodzi o rozszerzenie świadomości, ale rozszerzenie w szczególny sposób – w taki, żeby usłyszeć siebie, a dosłownie, żeby usłyszeć malutkie części Ciebie – Twoje narządy, Twoje tkanki, Twoje komórki, a nawet Twoje cząsteczki i atomy. Każde z tych maleństw posiada swoją własną postrzegającą siebie świadomość i swoją tożsamość. De facto tak samo jest z każdą cząstką wszechświata, ponieważ u swojej podstawy są falującą i postrzegającą super inteligentną świadomością – dla przyjaciół “Chi” 🙂

Już teraz jesteś współistniejącą zbiorowością tworzącą niesamowicie skomplikowaną wielowymiarową całość – Ciebie.
Te samoświadome cząstki istnieją tworząc sobą państwo Twojego ciała, którym zarządzasz wolą z przestrzeni umysłu. Otworzenie klapek i blokad mentalnych na wewnętrzne postrzeganie pozwala usłyszeć głosy tych drobin, które tworzą Ciebie, a stanowczo bez problemu możesz je POCZUĆ. Tylko dzięki harmonijnej współpracy tych maleństw, Twoje ciało może w ogóle istnieć.

Jeśli Ty jako świadomość ewoluujesz do ciała świetlistego, to razem z Tobą ewoluują również wszystkie indywidualne świadomości Twoich drobin, które zarówno są Tobą, jak i zachowują swoją indywidualność jednocześnie.

 W tym procesie niezbędne jest rozszerzenie świadomości i poczucie się WSZYSTKIM KIM JESTEŚ.
Bo Ty to one, a one to Ty, i już.
To jest stan świadomości zbiorowej, którą jesteś od bardzo dawna.

 


 Polecam jeszcze wykład Wieduna Trehlebova o 9 ciałach właśnie:


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”https://instytutarete.pl/o-instytucie/kontakt.html”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 

 


 

yoga

W tygodniu znowu mam  dla Ciebie zaproszenie na zajęcia jogi SIVANANDA. zajęcia odbywać się będą przed Wieczorem z Medytacją, również w tym samym miejscu  – na wydziale Socjologii UW, ul.Karowa 18

Najbliższa lekcja jogi wg szkoły SIVANANDA odbędzie się w niedzielę  25 listopad 2012 roku o godz. 18.30.; inwestycja w siebie: 30zł
W zajęciach może uczestniczyć każdy, bez względu na stopień sprawności fizycznej, zaawansowania czy wiek.

 Lekcja ta odkryje przed początkującymi niezwykłą sztukę prawidłowego oddychania, czyli PRANAYAMĘ, która oprócz korygowania nieprawidłowych nawyków oddechowych jest metodą na natychmiastowe podniesienie poziomu energii.
Właściwe wykonanie ćwiczeń jogicznych czyli ASAN ma na celu poprawienie elastyczności ciała, gibkości kręgosłupa oraz wzmaga krążenie i poprawia pracę organów wewnętrznych, jak również stymuluje wszystkie czakry w naszym ciele.
Sesja zakończy się kilkunastominutowym głębokim RELAKSEM, dającym więcej odpoczynku, niż niejednokrotnie cała niezbyt dobrze przespana noc.

Zajęcia prowadzi   KALYA ( Dorota Naruszewicz-Wrona), nauczycielka o tytule Mistrz Jogi – YOGA ACHARYA – Międzynarodowej Szkoły YOGA VEDANTA SIVANANDA.

 


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎ )


Wyświetl większą mapę

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk