Przejdź do treści

Medytacja Dwóch Serc

Medytacja ta podnosi inteligencję zarówno tę mierzalną w formie IQ, jak i tę emocjonalną. Wprowadza harmonię na poziomie mentalnym i uczuciowym, pozwala na lepszy kontakt ze swoim Wyższym Ja.

Metoda medytacji o dwóch sercach opiera się na założeniu, że niektóre główne czakry są “drzwiami wejściowymi” dla określonych stanów psychicznych lub poziomów świadomości. W celu osiągnięcia iluminacji, czyli doświadczenia kosmicznej świadomości, wystarczy w dostatecznym stopniu zaktywizować czakrę ciemieniową. Dwa bliźniacze serca, o których mowa w nazwie medytacji, to czakra sercowa, będąca ośrodkiem emocji, oraz czakra ciemieniowa, stanowiąca ośrodek Boskości w człowieku. Po dostatecznym pobudzeniu czakry ciemieniowej (inna nazwa: czakra koronna) otwiera się i zwraca ku górze dwanaście jej płatków, co przypomina złoty kielich, koronę, lotos lub złoty kwiat. W ten sposób czakra przygotowuje się do przyjęcia duchowej energii, która następnie rozprowadzana jest do wszystkich części ciała. Czakrę symbolizuje święty Gral. Korona noszona przez króla lub królową jest niedoskonałym symbolem niemożliwej do opisania, świecącej oślepiającym blaskiem u osób o wysokim rozwoju duchowym, czakry ciemieniowej (koronnej).

Dokładny opis tej medytacji znajdziesz tutaj [readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje/546-medytacja-dwoch-serc-z-czakra-serca-i-korony.html”]Medytacja Dwóch Serc[/readon2]

 

spotykamy się w niedzielę (25.08 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/547-medytacja-dwoch-serc#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

Medytacja dwóch serc pochodzi od Choa Kok Suiego, znanego na świecie głównie ze swoich niesamowitych książek o uzdrawianiu pranicznym. Z wielu jego wskazówek korzystaliśmy przy poprzednim cyklu pracy z czakrami. Celem tej medytacji jest aktywizacja i zharmonizowanie dwóch serc: czakry serca i czakry ciemieniowej ( korony), po to by energetycznie otworzyć przestrzeń swojej świadomości na wysokie wibracje naszego Wyższego Ja. Nie żeby w nas ich dotąd nie było, skądże, cały czas odbieramy fale płynące od naszej Duszy, jednak nie zawsze je słyszymy (czujemy, widzimy czy jak tam to jest w Twoim przypadku…). Nie możemy ich słyszeć, będąc w zestresowanym i pospinanym ciele – to po pierwsze. Praktykę rozluźniania ciała mamy już za sobą, mam na myśli oczywiście [readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje/543-sekret-wewnetrznego-usmiechu-kompletny-przewodnik.html”]Wewnętrzny Uśmiech[/readon2] (mam nadzieję, że stanie się on dla każdego z nas praktyką codzienną).
Kolejnym warunkiem, by usłyszeć swoje Wyższe Ja jest…nadawać na tych samych falach, mówiąc dosłownie. I to robi właśnie medytacja Dwóch Serc – pozwala rewelacyjnie wprost dostroić się do częstotliwości naszej potężnej Wyższej Jaźni.

Celem medytacji o dwóch sercach jest osiągnięcie kosmicznej świadomości czyli duchowej iluminacji. Jest to również forma służenia światu, gdyż podczas tej medytacji w pewnym stopniu przywracamy w nim harmonię, błogosławiąc całą Ziemię czułą miłością.

Jak obiecałam w ramach Wieczorów z Medytacją wracamy do cyklu pracy z [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry.html”]czakrami[/readon2] . A ponieważ praca ta będzie na o wiele głębszym poziomie, niż robiliśmy to w cyklu poprzednim, przed poruszeniem energii naszych energetycznych centr musimy otworzyć się na mądrość naszego Wyższego Ja, naszej Duszy, by w roztropny i właściwy sposób podążać tą ścieżką. Silne poruszanie energią czakr, bez właściwej podbudowy mentalno-moralnej może poprowadzić słaby umysł na manowce, gdyż w pracy tej wszystkie słabości zostaną wzmocnione i wystawione na próbę charakteru.

W szkołach jogi nauczających o systemach siedmio czakrowych, zaleca się praktykowanie otwierania czakr rozpoczynając od czakry korzenia (sanskr. Muladhara), oznaczanej również numerem 1. Potem po kolei idąc do góry otwiera się kolejne ośrodki wirujących energii, kończąc na czakrze 7 – korony (Sahasrara), która znajduje się na szczycie głowy. Jednak zanim adept jogi zacznie sobie otwierać czakry, musi przejść naukę i praktykę jamy i nijamy. Dany stopień w nich, obejmuje przyswojenie najważniejszych etycznych i psychohigienicznych zasad życia poszukiwacza duchowego.
Zachód owszem przyswoił sobie jogę i podoba nam się otwieranie czakr, ale jako kultura zachodnia “olaliśmy” “trochę” jamę i nijamę.

Musimy nadrobić mentalno-emocjonalne zaległości, dlatego ten cykl pracy z czakrami będzie miał nieco inny przebieg, niż nauczają wschodnie tradycje. Tym razem naszą wędrówkę przez wewnętrzny system energii subtelnych rozpoczniemy od czakry 7, czyli Sahasrary – Czakry Ciemieniowej, aby napływające energie z naszej Wysokiej Jaźni w bezpieczny dla nas sposób kierowały całym procesem aktywizacji ośrodków energetycznych w ciele. 
W miarę trwania tego cyklu, na stronie Instytutu Arete będą pojawiać się również nagrania medytacji do pracy z każdą z czakr, dlatego możesz się przyłączyć niezależnie od Twojego miejsca zamieszkania.


Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk