Przejdź do treści

Medytacja harmonizująca wszystkie 12 czakr

Zapraszam na wizualizacyjną podroż, harmonizującą wszystkie 12 naszych centr energetycznych.
Użyjemy do tego skoncentrowanego oddechu, aby skierować energię do czakr i zagłębić się w każdą z nich coraz bardziej. W naszej wizji połączymy je w harmonijnie współbrzmiącą całość, tak aby wszystko to Kim Jesteś, miało ze sobą o wiele lepszy kontakt – Tobie dając przy tym szerszy punkt widzenia na rzeczywistość, w której uczestniczysz.

spotykamy się w niedzielę (03.02 godz.20.00)
  Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/482-medytacja-harmonizujaca-wszystkie-12-czakr#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/482-medytacja-harmonizujaca-wszystkie-12-czakr#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

Wizualizacja ta ma polepszyć komunikację, pomiędzy naszą świadomą częścią umysłu, a tymi strefami percepcji, w których znajdują się nasze energetyczne centra. [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/411-o-naszych-12-czakrach.html”]O naszych 12 czakrach…[/readon2]
Na pewno uda się to, gdy będziesz z co raz większą uważnością wsłuchiwać się w to, co Twoje ciało mówi.

Bądź tutaj i teraz. Poddawaj się nieprzyjemności i bólowi dokładnie tak samo jak przyjemności. Nie ograniczaj swojej świadomości. Poddaj się byciu takim, jaki jesteś.
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje-teksty/412-medytacja-otwarcia-czakr-medytacja-otwarcia-czakr.html”]Medytacja otwarcia czakr[/readon2]

Ale przede wszystkim głęboko oddychaj, oddechem, który rozszerza Twoją świadomość i uruchamia Twoje czakry. Mimo, że jest cała masa szczegółowej wiedzy o czakrach i co należy robić, żeby je uruchamiać, to jednak wciąż i wciąż wraca do mnie, że to właśnie oddech jest podstawą. Naprawdę, a wszystko inne jest o wiele mniej ważne. Każdy głęboki oddech rozszerza świadomość, każdy płytki ją zawęża.

Oddech, o którym mowa, to oddech jogiczny, zwany inaczej “wiatrem w jaskini”. Długi opis tego oddechu wygląda tak:

Długi Oddech Jogiczny. Usiądź wygodnie z prostym kręgosłupem, szyją. Zacznij długi, spokojny wdech. Jednym płynnym, wolnym ruchem napełnij kolejno powietrzem: część brzuszną(skieruj powietrze do tylnej, dolnej części pleców, poczuj jak się wypycha do tyłu), klatki piersiowej(poczuj jak się rozpłaszcza a dolne żebra rozszerzają się boki) i obojczykową(poczuj jak wypełnia się środkowa i górna część klatki piersiowej aż po szyję.
Z wydechem powoli opróżnij w odwrotnej kolejności.

Nie przerażaj się jednak tym opisem, zdradzę Ci pewien sekret na temat poprawnego wykonywania tego oddechu:

Wdychaj powietrze do brzucha, po tylnej ścianie gardła. Powstaje od tego ten charakterystyczny dźwięk – w starożytnych źródłach nazywany “wiatrem w jaskini”.
Skoncentruj się tylko na tym, a Wiatr w jaskini dalej poprowadzi się sam – to jest oddech samonaprowadzający. Samoistnie nastąpi również wydech.
To jest właśnie oddech, który rozszerza świadomość i aktywizuje czakry.

Na marginesie dodam, że oddech ten to starożytny sposób, na natychmiastowe zwiększenie ilości energii w ciele. Więcej o tym oddechu przeczytasz tutaj [readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje-teksty/484-dlugi-oddech-jogiczny.html”]Długi oddech jogiczny[/readon2]


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór). Nie ma potrzeby brać ze sobą karimaty, ponieważ sala na której mamy zajęcia cała wyłożona jest miękką matą do judo, są też bardzo miękkie materace.

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:instytutarete@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎ )


Wyświetl większą mapę

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk