Przejdź do treści

Medytacja i wykład diagnostyki czakr.

Każda z naszych czakr jest ośrodkiem transmutacji energii. Może w różnym stopniu być aktywna bądź nieaktywna, co przejawia się w poszczególnych strefach naszego życia korespondujących ze strefą działania danej czakry.
Sam zaś stan aktywności dla poszczególnych czakr jest różny i związany bezpośrednio z naszą płcią – występuje on w dwóch formach: aktywności dającej (wysyłającej energię i manifestuje się przez fizyczne DAWANIE/działanie) oraz aktywności biernej (wchłaniającej energię i manifestuje się przez fizyczne BRANIE/przyjmowanie). U kobiet i u mężczyzn aktywność bierna i dająca jest naprzemiennie zmienna w kolejnych, co wyjaśnię na zajęciach, np pierwsza czakra Muladhara u mężczyzn jest dająca, a u kobiet przyjmująca, a kolejna druga czakra Svadhisthana u kobiet jest dająca, a u mężczyzn przyjmująca.
W teorii wszystko jest ok, tylko nie pokrywa się to z praktyką, ponieważ dość często przyjmujemy na siebie nie swoje role – kobiety zachowują się jak mężczyźni, mężczyźni jak kobiety, co oczywiście manifestuje się w aktywności poszczególnych czakr. Jednym z częstszych przypadków jest czakra podstawy u kobiet działająca w sposób męski. Wówczas taka kobieta musi non stop w życiu walczyć i przyciąga do siebie partnerów “słabszych” od siebie, którzy tylko chętnie biorą, nie dając nic w zamian, wchodzą bardziej w rolę synka niż partnera. Oczywiście to tylko jeden z przykładów, głębiej temat naświetlę na wykładzie poprzedzającym na medytację.

Zapraszam Cię na wykład i medytację poświęconą diagnostyce czakr. Zbadamy czy nasze czakry działają na sposób męski, czy żeński, jak to się w naszym życiu przejawia i co z tym można zrobić, by działały harmonijnie i by nasze życie w efekcie płynęło również bardziej harmonijnie.

spotykamy się w niedzielę (04.08 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/765-medytacja-i-wyklad-diagnostyki-czakr#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

Każda czakra jest specyficznym obiektem medytacji. W początkowym okresie praktyki z czakrami korzystnie jest ograniczyć się do jednej konkretnej czakry w ciągu jednej sesji bądź jednego cyklu sesji. Do medytacji na czakry można zastosować podejście Yang – poprzez różnorodną stymulację, “otwieranie” czakr – oraz podejście Yin – wyciszanie ich, “zamykanie”. Balans tych podejść jest niezmiernie owocny, przy czym oczywiście najlepiej jest zacząć i kończyć na wyciszaniu, ktore wygasza aktywność engramów.

Jest to bardzo pomocne szczególnie wtedy, gdy z daną czakrą łączą się engramy. Skupienie uwagi na jednym centrum świadomości pomaga w bezpiecznym rozładowaniu chaotycznych energii, po kolei we wszystkich ośrodkach.

Istotą tej medytacji jest skupienie Qi i Uważności na danej czakrze, poprzez uświadamianie sobie punktu lub punktów akupunktury, jakie jej odpowiadają, wizualizację jej jantry, śpiewanie mantry bądź uświadamianie sobie przepływu oddechu i Qi przez daną czakrę. W miarę praktyki znika wrażenie wysiłku związanego ze skupieniem i staje się ono naturalnym, bezwysiłkowym stanem umysłu. Koncentracja może być twardo ukierunkowana na konkretny punkt, albo rozproszona dla wyczucia sfery energii generowanej przez czakrę. Średnica punktów akupunktury zależy od skupionej na nich Qi i Uważności. Daje to możliwość diagnozowania obecności engramów bądź określania poziomu koncentracji.

W medytacji na czakry zazwyczaj używa się afirmacji, czyli powtarzanych fraz mających służyć jako pozytywna autosugestia. Istotą efektywnej afirmacji nie jest jednak sam pozytywny program, ale dotarcie do negatywnych treści płynących z reaktywowanych przez niego engramów.

Wiele energii poświęcono na obudowywanie pierwotnych blokad werbalnym interface’em, jakim jest programowanie neurolingwistyczne. Ten wtórny mechanizm staje się zbędnym wydatkiem energii, gdy usunie się blokady stojące na drodze manifestacji Woli.

Dodatkowo afirmacje wykorzystują i rozbudowują podstawowy engram identyfikacji z etykietką jaką nadaje nam otoczenie – nabytym ego. Są zatem kruchym fundamentem drogi życiowej, szczególnie wtedy, gdy wyłania się spod bagażu społecznie pożądanych identyfikacji ostateczna samoświadomość Jaźni.

Treści jakie się pojawiają w świadomości podczas tej medytacji mogą być ekstatycznie pozytywne jak i katarktycznie negatywne. W obu tych skrajnościach zdrowe – choć niekonieczne, jeśli cel medytacji jest głębszy – jest zachowanie dystansu do nich.

czakry


Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk