Przejdź do treści

Medytacja Obecności

[dropcap cap=”K”]ażdy nasz oddech i każdy krok mogą być wypełnione spokojem, radością i pogodą, jednak aby to dostrzec musimy być uważni, i żyć rzeczywiście w chwili, w której się znajdujemy.[/dropcap]

Przeszłość jest już jedynie wspomnieniem
przyszłość jest dopiero marzeniem
za to teraźniejszość jest prawdziwym prezentem.

Present po angielsku oznacza przecież i “prezent” i “czas teraźniejszy/teraz”.

 

TERAZ jest chwilą MOCY!

Będziemy rozmawiać o tym dlaczego tak jest, o chorobie “za 5 minut” i o kontaktowaniu się z sobą z przyszłości 🙂

spotykamy się w niedzielę (25.05 godz.20.00)
Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/622-medytacja-obecnosci#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

Pomyślcie o swojej obecnej sytuacji. Chcąc ujrzeć ją w nowym świetle, wyobraźcie sobie, że udajecie się w przyszłość. Jeżeli stoicie przed wyzwaniem, które wymaga opanowania nowych umiejętności, połączcie się ze swoim przyszłym ja i skorzystajcie z wiedzy, którą ono posiada. Teraz, być może, nie rozpoznacie tej wiedzy świadomie, ale ujawni się ona w chwili, kiedy będziecie jej potrzebowali; sprawi, że łatwiej sprostacie nowym zadaniom.
Kiedy stoicie przed ważną decyzją lub borykacie się z przeciwnościami, wyobraźcie sobie siebie za pięć lat, jak spoglądacie na dzień dzisiejszy, mając pełny obraz rzeczywistości. Połączcie się z przyszłym ja, aby z jego perspektywy wybrać właściwy krok. Możecie również wyobrazić sobie, że jako osoba z przyszłości przemawiacie do siebie w teraźniejszości i wyjaśniacie sobie, dlaczego obecne doświadczenia są ważne i potrzebne, oraz utwierdzacie się w przekonaniu, że wszystko, co się wydarza, jest właściwe.

Wasze przyszłe ja jest rzeczywiste, oddziela je od Was jedynie bariera czasu. Może się z Wami porozumiewać oraz służyć pomocą w podejmowaniu decyzji i w szybkim osiąganiu celów.

Myśląc o swojej przyszłości,

pamiętajcie, że nie będziecie tacy sami.

Wraz z upływem czasu będziecie mądrzejsi, bardziej doświadczeni, pewni siebie, a obecne problemy będą rozwiązane. Trudności powodują koncentrowanie Waszej uwagi. Używacie określenia „problemy”, ponieważ nie znacie jeszcze ich rozwiązania i nieaktywna jest ta część Was, która potrafi im sprostać. Czasami przyciągacie trudności, aby zapoczątkować nowe formy zachowania oraz rozwinąć określone cechy. Te same efekty można uzyskać w inny sposób. Chcąc unikać kryzysów, zwracajcie uwagę na pod-szepty, które pojawiają się w umyśle, i wyobrażajcie sobie siebie w przyszłości. Stwórzcie doskonalszy wizerunek siebie i bądźcie gotowi zmieniać to, co nie odzwierciedla Waszych nowych wyobrażeń o sobie.


 

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór). Nie ma potrzeby brać ze sobą karimaty, ponieważ sala na której mamy zajęcia cała wyłożona jest miękką matą do judo, są też bardzo miękkie materace.

Twoja inwestycja: 30zł

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎)


Wyświetl większą mapę

Koszyk