Przejdź do treści

Medytacja Refugium

Zapraszam na medytację
w której stworzymy przestrzeń mocy w naszych umysłach,

przestrzeń, w której będzie można wytchnąć i nabrać dystansu do spraw codzienności

REFUGIUM – moje bezpieczne miejsce

spotykamy się w niedzielę (20.11 godz.20.00)
w Mikroklimacie (Warszawa , ul. Tarczyńska 9 – na tyłach hotelu Sobieski)

Refugium – to łacińskie słowo oznaczające ‘schronienie’ od refugere ‘uciec; uniknąć; ujść cało’

Być bezpiecznym to podstawowa potrzeba każdego z nas. Jeśli nie czujemy się bezpiecznie, to tak naprawdę wszystko inne traci dla nas znaczenie.
Niestety nasze poczucie bezpieczeństwa zostaje zaburzone za każdym razem, kiedy doświadczamy sytuacji stresowych. Całe nasze ciało wówczas spina się, do naszego krwioobiegu wydzielana jest adrenalina – hormon walki i ucieczki, wzrasta ciśnienie krwi, a my odczuwamy silne napięcie emocjonalne. Jest to biologiczny mechanizm obronny, w który natura wyposażyła nas, byśmy lepiej radzili sobie w tego typu sytuacjach.

Jednakże życie we współczesnym świecie dosłownie bombarduje nas stresem, przez co non stop niemalże znajdujemy się w stanie “podwyższonej gotowości”. Nasze nerwy i ciało są napięte – w takim stanie wcale nie czujemy się bezpiecznie.

Niebezpieczne jest to, że długo przebywając w określonym stanie, po prostu przywykamy do niego. Zaczynamy uważać go za “normalny”, co nie znaczy wcale, że skoro przyzwyczailiśmy się do czegoś, staje się to dla nas korzystne i do zaakceptowania. Cierpi na tym nie tylko nasze ciało, ale również jakość naszego życia – to, jakie podejmujemy decyzje, jak się zachowujemy i czujemy.

Właśnie dlatego stworzyliśmy medytację “Refugium” – medytację bezpiecznego miejsca – przestrzeni, w której nasze nerwy i ciało mogą doznać głębokiego stanu relaksu i ukojenia.

Podczas tej medytacji zostaniesz poprowadzony przez proces harmonizowania Twoich czakr. Najważniejsze centra energetyczne w Twoim ciele zostaną optymalnie doenergetyzowane, wykorzystując oddech i specjalnie w tym celu dobraną wizualizację.

Kolejnym krokiem jest stworzenie refugium – bezpiecznego miejsca w przestrzeni Twojego wewnętrznego świata. W miejscu tym zostaniesz wprowadzony w stan poczucia całkowitego bezpieczeństwa i akceptacji.

Stan ten zostanie na stałe “zapisany” w Twoim ciele, przy użyciu techniki zwanej kotwiczeniem – po to, byś mógł z niego korzystać, kiedykolwiek tego zapragniesz w codziennym życiu, zwłaszcza wtedy, gdy nie możesz pozwolić sobie na dłuższą medytację, czy relaks.

[readon2 url=”https://instytutarete.pl/sklep/medytacje.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1&category_id=1″]Tą medytację można również kupić w naszym sklepie internetowym w formie MP3 lub CD[/readon2]

Kliknij i oceń

Koszyk