Przejdź do treści

Medytacja równonocy wiosennej

Nadejście wiosny to czas przebudzenia. Matka Ziemia jest brzemienna i za chwilę zrodzi cały świat przyrody do nowego życia, do nowego cyklu.
Dlatego dzień początku tego nowego cyklu – dzień wiosennej równonocy był dla naszych Przodków tak bardzo ważny – to był dzień celebracji Życia, Płodności, Obfitości i wszelkiej Pomyślności.
Symbolem tego nowego cyklu i nowego życia było – jajo – zdobione symbolami słońca, szczęścia, bogactwa i pomyślności.

Z tej okazaji zapraszam Cię na medytację celebracji Życia w wieczór rozpoczynający wiosenną równonoc. Na medytację, którą będziemy zasiewać błogosławieństwo pomyślności na nowy rok i nowy życiowy cykl.

Wstęp na medytację WOLNY.

spotykamy się we wtorek (20.03 godz. 20.00)
Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/603-medytacja-rownonocy-wiosennej.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

Z astrologicznego punktu widzenia równonoc wiosenna ma miejsce, kiedy Ziemia przekroczy punkt na własnej orbicie. Słońce przecina równik niebieski i ma to miejsce w z 20 na 21 marca. W związku z tym biegun północny znajduje się wówczas bliżej Słońca, a południowy dalej i na półkuli północnej zaczyna się wiosna. Jest to też początek zodiakalnego Barana.
2012 rok był pierwszym z szeregu 35 lat, podczas których to właśnie 20 marca będzie stanowił granicę codzielającą zimę od wiosny. Za taki stan rzeczy odpowiada ruch punktu Barana, czyli jednego z dwóch miejsc przecięcia się ekliptyki z równikiem słonecznym, zwany również punktem równonocy wiosennej.

JARE GODY stare słowiańskie święto, przypada na czas po równonocy wiosennej, czyli w tym roku po 20 marca.
Ziemia ożywa po zimowej nocy, a ludzie odzyskują siły witalne. Cała natura budzi się do życia
.

 

Jednym z ważniejszych świąt w tradycji wiosennej było Jare Święto, czyli po prostu Pierwszy Dzień Wiosny. Podczas jego obchodów czczono boga płodności Jaryłę.

Tego dnia topiono słomianą kukłę ubraną w białą szatę i czasami z cierniową koroną na głowie. Obecnie ten zwyczaj stał się zabawą dla młodych. Nie każdy jednak wie dlaczego topiono słomianą kukłę. Otóż Marzanna u Słowian była boginią zaświatów, władczyni krainy umarłych. Topiąc odsyłano ją w związku z narodzinami życia do właściwego jej świata, a wraz z nią wszystkie choroby, śmierć, a zwłaszcza zimową martwotę.

Również przetrwał a nawet się rozwinął zwyczaj malowania jajek, a to wszystko chyba dzięki święceniu koszyczka. Należałoby dodać jeszcze bo nie każdy jednak wie, że jajko u Słowian jest wyobrażeniem odradzającego się życia, płodności i siły życia. Jajka toczono po grzbietach zwierząt, co miało dać im zdrowie i płodność. Jajka miały również zastosowanie lecznicze, przesuwając je po ciele człowieka zdejmowano z niego uroki, będące przyczyną chorób.

Słowianie przygotowując się do Jarego Święta sprzątali swoje chałupy. Na wzgórzach rozpalano ognie, a do chałup wnoszono gałązki puszczające pąki.


 Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór). Na sali są karimaty.

Twoja inwestycja: tym razem zrzucamy się tylko na salę, na medytację zapraszam Cię całkowicie bezpłatnie

 

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

Koszyk