Przejdź do treści

Medytacja Wewnętrznego Uśmiechu

Jak obiecywałam, pojawiam się znowu w czerwcu i na rozgrzeweczkę medytacyjną wrzucę Wam coś lekkiego, przyjemnego i bardzo skutecznego. Zapraszam Was na medytację, w której pouśmiechamy się do swojego ciałeczka, a zwłaszcza do 5 elementów, z których owo ciałeczko jest zbudowane.

Aby osiągnąć stan głębokiego i trwałego relaksu, musimy rozwinąć uczucie pokoju wewnątrz naszych najgłębszych części. Dopiero, gdy nasze narządy wewnętrzne, takie jak serce, płuca, wątroba, nerki i żołądek, układ nerwowy i krążenie są rozluźnione, możemy odczuć to samo w sferze psychicznej. Aby sięgnąć do tych narządów, starożytni Taoiści wynaleźli prosty sekret, „wewnętrzny uśmiech”.

 

spotykamy się w niedzielę (09.06 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/544-medytacja-wewnetrznego-usmiechu#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

by pouśmiechać się trochę do swoich narządów, wykonując jednocześnie na nich głęboką, energetyczną operację samouzdrawiania 

W starożytnych Chinach Taoiści uczyli, że stałe utrzymywanie wewnętrznego uśmiechu, uśmiechu do samego siebie, zapewnia zdrowie, szczęście i długowieczność. Dlaczego? Uśmiechanie się do siebie samego jest jak pławienie się w miłości: stajesz się swoim najlepszym przyjacielem. Życie z wewnętrznym uśmiechem jest życiem w harmonii z samym sobą,

 Wewnętrzny Uśmiech jest praktyką otwierającą wszelkie inne działania energetyczne, ponieważ budzi, zasila i rozluźnia umysł podświadomy, jednoczy Qi i Uważność w rozluźnionej, pełnej pozytywnych emocji świadomości.

“Kiedy ktoś się uśmiecha jego organy uwalniają substancję podobną do miodu, która daje pożywienie całemu ciału.
Kiedy ktoś się złości, stresuje – wtedy produkuje substancje jadowitą, która blokuje kanały, przez które przepływa energia”.

Mistrz Tao Mantak Chia

Jeszcze raz podkreślam  Wewnętrzny Uśmiech jest praktyką otwierającą wszelkie inne działania energetyczne!

Medytacja Wewnętrznego Uśmiechu – pomoże w pełni, na najgłębszych poziomach nauczyć się rozluźniać swoje ciało i w tej przestrzeni głębokiego rozluźnienia, nawiązać z nim nową prawdziwą i bliską relację – usłyszeć jego potrzeby i od serca się do niego uśmiechnąć.
Można to zrobić w dowolny sposób, wystarczy lekko unieść kąciki ust i uśmiechać się każdą partią ciała i każdym organem lub po prostu być uśmiechem…
Ale jak się okazuje, istnieje również sposób profesjonalny, który bardzo precyzyjnie krok po kroku opisuje JAK należy wykonać całą tę technikę, aby absolutnie niczego nie pominąć, a całość wykonać zgodnie z naturalnym kierunkiem przepływu energii Życia w ciele. Na koniec jeszcze technika ta pokazuje w jaki sposób zmagazynować energię w ciele – w dolnym Dan Tien (Hara). A to jest z kolei niezbędne, by wydobyć z ciała jego prawdziwe zdolności, polegające na wykorzystaniu energii subtelnych Yin – Qi i Yang – Qi.
Aby każdy miał możliwość nauczenia się wykonywania tej techniki w profesjonalny sposób, w tym celu właśnie udostępniony został materiał  – Sekret Wewnętrznego Uśmiechu – kompletny przewodnik na podstawie Taoistycznej Jogi Ezoterycznej Mantak Chia.

To nie jest po prostu rozluźniające ćwiczenie, to jest praktyka przywracająca stan pełnego zdrowia w całym organizmie, zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego.

Kolejność zstępowania uśmiechu powinna być następująca:

  1. Linia przednia: Uśmiechnij się do oczu, twarzy, szyi, serca i układu krążenia, płuc, wątroby, nerek, nadnerczy, trzustki i śledziony.
  2. Linia środkowa: Uśmiechnij się z ust do żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego i okrężnicy, cały czas przełykając ślinę.
  3. Linia tylna: Uśmiechnij się W dół wnętrza kręgosłupa, krąg po kręgu.

przednia linia usmiechuPrzednia linia uśmiechu: najważniejsze narządy życiowe.

środkowa linia uśmiechuŚrodkowa linia uśmiechu: Przełknij ślinę do żołądka i jelit.

tylna linia uśmiechuTylna linia uśmiechu: Zacznij od oczu, następnie uśmiechnij się w dół kręgosłupa, krąg po kręgu.

Zobacz Kompletny przewodnik stosowania techniki Wewnętrznego Uśmiechu autorstwa mistrza Mantak Chia [readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje/543-sekret-wewnetrznego-usmiechu-kompletny-przewodnik.html”]Sekret Wewnętrznego Uśmiechu[/readon2]


Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk