Przejdź do treści

Medytacja wiosennej równonocy

Nadejście wiosny to czas przebudzenia. Matka Ziemia jest brzemienna i za chwilę zrodzi cały świat przyrody do nowego życia, do nowego cyklu.
Dlatego dzień początku tego nowego cyklu – dzień wiosennej równonocy był dla naszych Przodków tak bardzo ważny – to był dzień celebracji Życia, Płodności, Obfitości i wszelkiej Pomyślności.
Symbolem tego nowego cyklu i nowego życia było – jajo – zdobione symbolami słońca, szczęścia, bogactwa i pomyślności.

Z tej okazaji zapraszam Cię na medytację celebracji Życia w wieczór rozpoczynający wiosenną równonoc. Na medytację, którą będziemy zasiewać błogosławieństwo pomyślności na nowy rok i nowy życiowy cykl.

spotykamy się w środę (20.03 godz. 20.30)
Mikroklimat  (Warszawa , ul. Tarczyńska 9)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/567-medytacja-wiosennej-rownonocy.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/567-medytacja-wiosennej-rownonocy.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

Autentyczne prasłowiańskie święto, przypada na czas po równonocy wiosennej, czyli po 21 marca. Ziemia ożywa po zimowej nocy, a ludzie odzyskują siły witalne. Cała natura budzi się do życia.

JARE GODY

Jare Gody – czyli święto Jariły, czyli Słońca – obchodzi się 21 marca – jako pierwszy dzień wiosny. Przypada ono na równonoc wiosenną (21 marca) lub pierwszą niedzielę po równonocnej pełni Księżyca. Dla Rodzimowierców słowiańskich święto jest poświęcone zwłaszcza Matce Ziemi. Towarzyszyły mu obrzędy, które miały wnieść siłę i radość życia, zapewnić dobry urodzaj i powodzenie na cały rozpoczynający się wiosną rok.

Tego dnia topiono słomianą kukłę ubraną w białą szatę i czasami z cierniową koroną na głowie. Obecnie ten zwyczaj stał się zabawą dla młodych. Nie każdy jednak wie dlaczego topiono słomianą kukłę. Otóż Marzanna u Słowian była boginią zaświatów, władczyni krainy umarłych. Topiąc odsyłano ją w związku z narodzinami życia do właściwego jej świata, a wraz z nią wszystkie choroby, śmierć, a zwłaszcza zimową martwotę.

Również przetrwał a nawet się rozwinął zwyczaj malowania jajek, a to wszystko chyba dzięki święceniu koszyczka. Należałoby dodać jeszcze bo nie każdy jednak wie, że jajko u Słowian jest wyobrażeniem odradzającego się życia, płodności i siły życia. Jajka toczono po grzbietach zwierząt, co miało dać im zdrowie i płodność. Jajka miały również zastosowanie lecznicze, przesuwając je po ciele człowieka zdejmowano z niego uroki, będące przyczyną chorób.

Słowianie przygotowując się do Jarego Święta sprzątali swoje chałupy. Na wzgórzach rozpalano ognie, a do chałup wnoszono gałązki puszczające pąki.

więcej o wiosennych zwyczajach naszych przodków tutaj [readon2 url=”http://swietyogien.pl/niezwykly-swiat/slowianie/item/1049-wiosenne-swieta-i-zwyczaje-slowianskie.html”]Wiosenne święta i zwyczaje słowiańskie[/readon2]

Zobacz również kompletny poradnik [readon2 url=”http://instytutarete.blogspot.com/2013/03/jak-zrobic-pisanki-z-wosku.html”]Jak zrobić pisanki z wosku[/readon2]


 

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór). Nie ma potrzeby brać ze sobą karimaty, ponieważ sala na której mamy zajęcia cała wyłożona jest miękką matą do judo, są też bardzo miękkie materace.

 

Twoja inwestycja: 30zł

{emailcloak=off}{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:kontakt@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 

 


Mapka dojazdu na ul. Tarczyńską 9 w Warszawie – Mikroklimat


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk