Przejdź do treści

Medytacja z alternatywnymi rzeczywistościami

Tydzień temu na “Rozmowie z Duszą” obiecałam ten temat i słowa dotrzymuję.

Światy równoległe to coś, co dotyczy nas wszystkich, niezależnie czy zdajemy sobie sprawę z ich istnienia i stopnia skomplikowaności wszechświata, czy też w tej kwestii jesteśmy kompletnymi ignorantami. I bynajmniej nie jest to science-fiction. Kwestie te na bardzo poważnie bada i opisuje fizyka kwantowa, a istniejące współcześnie modele matematyczne zakładają istnienie ok 15 równoległych wymiarów, alternatywnych do siebie.
Zaś z koncepcją skakania pomiędzy liniami czasu i alternatywnymi rzeczywistościami spotkałam się po raz pierwszy jakieś 13 lat temu. Dowiedziałam się wtedy, że jako ludzkie istoty wielowymiarowe jesteśmy takimi właśnie skoczkami rzeczywistości.
Tyle, że 13 lat mi zajęło dowiedzenie się, że poruszanie się pomiędzy rzeczywistościami jest dla nas powszednim chlebem i że robimy to całkowicie naturalnie….nie zdając sobie przy tym do końca z tego sprawy, że coś takiego w ogóle ma miejsce.

spotykamy się w niedzielę (28.10 godz.20.00)
Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/517-medytacja-z-alternatywnymi-rzeczywistosciami.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/517-medytacja-z-alternatywnymi-rzeczywistosciami.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

W dodatku alternatywne rzeczywistości nie dość, że istnieją, to wciąż powstają nowe. W przypadku doświadczenia ludzkiego równoległe światy powstają w momencie podejmowania wyboru.
Prosty wybór – w którą stronę skręcić na skrzyżowaniu : w prawo czy w lewo determinuje 2 zupełnie różne przyszłe ścieżki wydarzeń. I w momencie kiedy wybierasz skręcić dajmy na to w prawo, rzeczywistość rozwidla swoją linię czasu na dwie alternatywne wersje: w jednej z nich skręciłeś w prawo, w drugiej w lewo. Dwie zupełnie różne przyszłości się z tego rozwijają. Potem w tych dwóch wersjach rzeczywistości dochodzi do kolejnych wyborów i kolejnych i z każdego z nich powstaje alternatywna wersja rzeczywistości, w której wybierasz różne opcje. W efekcie powstaje cała masa rozwidleń alternatywnych linii czasowych, w których dokonałeś wszystkich możliwych wyborów – dzięki temu Twoja Dusza czerpie doświadczenie i lekcje wypływające ze wszystkich możliwych dla Ciebie opcji, które miałeś do wyboru. Powstaje coś, co można nazwać “różą światów”, w której zawarte jest pełne spektrum Twojego doświadczenia.

 

To nie wszystko, dochodzi do tego jeszcze koncepcja czasu, którego liniowość jest iluzją, ponieważ cały CZAS istnieje w jednym wielkim multiwszechświatowym TERAZ. Abyśmy mogli w pełni doświadczać tej iluzji, choćby doznać zjawiska RUCHU – non stop, w naturalny dla nas sposób przeskakujemy pomiędzy jedną rzeczywistością a drugą – pomiędzy tą, w której zaczęliśmy ruch, a pomiędzy tą, w której ten ruch się zakończył. I to się dzieje ciągle… doświadczamy wielu rzeczywistości na raz i dodatkowo tworzymy nowe wciąż i wciąż….taak wszechświat nieograniczoną pojemność 🙂
Ale koncepcję czasu zostawmy, bo jeszcze bardziej wszystko pogmatwa.

Wróćmy do alternatywnych rzeczywistości powstających w efekcie podejmowanych wyborów. W światach leżących obok siebie, które powstały jako efekt jednego wyboru, Twoja ścieżka życia jest dość do siebie podobna. Ale w efekcie podejmowania dalszych wyborów, Twoje poszczególne wersje losu mogą znacznie się od siebie różnić. Czasami alternatywne linie czasowe przecinają się i wtedy istnieje możliwość, że spotkasz sam siebie w innej wersji…(taką opcję pokazuje fenomenalnie film “Przypadkowa dziewczyna”), a czasem odczuwasz to jako deja vu – masz wrażenie, że to już się wydarzyło, podczas gdy to wydarzyło się już w alternatywnym świecie, a w tym dopiero się wydarzy lub właśnie się dzieje.

Dobrze, teraz fundamentalne pytanie – po co w ogóle na ten temat medytować, czy można mieć z tego jakiekolwiek korzyści?
Otóż korzyści są wręcz niewybrednie kuszące, gdyż albowiem ponieważ pośród tych ścieżek alternatywnych rzeczywistości istnieje taka, w której udało Ci się osiągnąć coś, o czym w tej rzeczywistości bardzo marzysz, albo udało Ci się uniknąć czegoś, co nie chcesz żeby Ci się przydarzyło. I owszem istnieje technicznie możliwość dosłownego przeskoczenia świadomością pomiędzy jedną linią czasu a drugą, żeby zmienić swoją ścieżkę doświadczeń. Jest to dość dokładnie opisane tutaj [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/umysl/samoswiadomosc/515-manifestowanie-magii-przez-przesuniecie-linii-czasowych.html”]Manifestowanie „Magii” przez Przesunięcie Linii Czasowych[/readon2]
Ale jak się domyślasz, jest pewne ale…
Nie byłoby najmniejszego problemu “pobawić” się w takie coś, gdyby czas nas nie naglił…Tak ten czas, którego nie ma tak naprawdę 🙂 Bo tymczasem mamy już na karku listopad 2012, a rok 2012 ma swoją szczególną specyfikę jeśli chodzi o alternatywne rzeczywistości, o czym dowiedziałam się całkiem niedawno.. Skakanie pomiędzy poszczególnymi liniami czasu w listopadzie i grudniu 2012 jest nieco bez sensu, ponieważ w przesilenie zimowe 21 grudnia tego roku, kiedy to dojdzie do koniunkcji Centrum Galaktyki z Ziemią dojdzie do ponownego POŁĄCZENIA wszystkich równolegle istniejących nitek rzeczywistości z powrotem w jedną linię Twojego życia, w której skupiasz WSZYSTKIE te doświadczenia, co fantastycznie ośpiewuje Marek Grechuta w piosence “Motorek” (zdaje się, że nasz Poeta miał potężne natchnienie na temat zimowego przesilenia kwitując to fenomenalnym “otworzyły się oczy niebieskie”)

{mp3}Marek_Grechuta_Motorek{/mp3}

Po tym doświadczeniu – połączenia linii czasowych – jest jakby to powiedzieć..restarcik. Potem zaczynamy wszystko na nowo, nowe wybory wykreują nowe alternatywne rzeczywistości. Ale to już będzie zupełnie nowa “róża światów”. Obecna zostanie zwinięta do punktu wyjścia, zatem przeskakiwanie pomiędzy jej różnymi wariantami lekko mija się z celem.
Nad czym zatem będziemy medytować? Nad jak najlepszym skonsolidowaniem doświadczenia wiedzy, którą nabyliśmy w różnych wariantach rzeczywistości i nad wpuszczeniem tej wiedzy w naszą świadomość w tutaj i teraz (nie ważne, w jakiej konkretnie wersji rzeczywistości obecnie się znajdujesz). Jest to niesamowicie ważne, ponieważ w wiedzy tej i nabytym doświadczeniu kryją się klucze do poradzenia sobie z wyzwaniami roku 2012 i to zarówno z ograniczeniami, jak i z jego możliwościami. Kiedy ma się już doświadczenie i wiedzę, jak dobrze wiesz, nie popełnia się wtedy tak głupio błędów. Bo kiedy się je popełni to cała historia będzie się musiała powtórzyć jeszcze raz. Dokładnie tak samo jak w “Dniu świstaka” – kolejnej pozycji filmowej świetnie obrazującej zagadnienie alternatywnych rzeczywistości.
Przypomnę pokrótce o co tam chodziło. “Zgorzkniały prezenter telewizyjnej prognozy pogody Phil wyjeżdża do miasteczka Punxsutawney, żeby relacjonować coroczne święto przepowiadające (lub nie) nadejście wiosny – Dzień Świstaka. Pod koniec dnia dochodzi do wniosku, że to najgorszy dzień w jego życiu. Kiedy budzi się następnego ranka, z przerażeniem stwierdza, że znów jest 2 lutego i znów jest Dzień Świstaka. Przyjdzie mu przeżyć jeszcze wiele razy to samo. Do czasu, kiedy się czegoś nauczy, kiedy się zmieni”.
Do czasu, kiedy się czegoś nauczy…Pod koniec filmu jednak przeżył dzień idealnie, nie zmarnował ani sekundy, wszystko zrobił prawidłowo i wtedy dzień się zakończył.

Nasz sprawdzian z życia właśnie trwa, koniec tego egzaminu zapowiadany jest na 21 grudnia 2012 roku, wtedy to przyjdą wyniki i utworzy się nowy „wir zdarzeń”, indywidualnie dla każdego z nas. Więc jeśli komuś nic się w jego maleńkim, prywatnym Idaho nie zmieni, to ocena jest prosta – egzamin oblany, powtórka…

 

A w poniższym filmiku autentyczny Wieduń (czyli człowiek Wiedzący) Trehlebov na temat 2012 i światów równoległych:

 


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:instytutarete@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎)


Wyświetl większą mapę

 i na koniec jeszcze rozważania filozoforaptora:

 If-There-Are-Infinite-Alternate-Realities-Arent-All-Books-Are-Non-Fiction o 108821
jeśli istnieje nieskończoność alternatywnych rzeczywistości,
to czy wszystkie książki nie są nie-fikcją?

Kliknij i oceń

Koszyk