Przejdź do treści

Medytacja z czakrą piątą – wrota twórczej ekspresji

Czakra wisiuddha znajduje się w okolicy gardła, a jej padma mięści się między szóstym a siódmym kręgiem szyjnym. Wiąże się z nią zdolność przenikania w przeszłość. i przyszłość. W Japonii uważano, że zawiaduje ona snami, zaś haja joga przyznaje jej zdolność kontrolowania umysłu i ciała oraz panowanie nad nadnaturalną siłą.

Czakra piąta, inaczej czakra gardła, to miejsce najważniejsze, po­nieważ właśnie stąd czerpiesz twórczą moc mowy, pozwalającą wyrazić i wprowadzić w życie myśli i emocje. W tym ośrodku uczysz się lekcji dotyczącej mocy słów – poprzez wypowiadanie prawdy i wyrażanie swych pomysłów i idei.

spotykamy się w niedzielę (15.12 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/545-medytacja-z-czakra-piata-wrota-tworczej-ekspresji#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

Dla utrzymania otwarcia tej czakry ważne jest rozluź­nienie i swobodna pozycja dolnej szczęki, co ułatwia przepływ pełnego wdzięku strumienia komunikacji. Zaciśnięta szczęka oznacza ukrytą potrzebę kontroli naturalnego strumienia ekspresji.

Kluczem do czakry gardła jest oddech. Koncentracja uwagi na kolejnych czakrach i miaro­wy oddech połączony ze wsłuchaniem się w dźwięk „wiatru w jaskini” w tyle gardła otworzy Twoje czakry na o wiele większą świadomość postrzegawczą.

Lekcje piątej czakry mówią o uwolnieniu się od wątpliwości i wewnętrznych zmartwień związanych z potencjalną krytyką czy potępie­niem za otwarte wypowiedzenie swojego zdania. Manipulować prawdą można tylko wtedy, gdy sami boicie się swojej własnej mocy.

Prawda jest tylko jedna – ta, w którą wierzysz całym sercem, i chociaż może istnieć wiele spojrzeń na prawdę i wydawać się również może, że prawda “pomieszkuje w różnych domach” to dla Ciebie z subiektywnego punktu widzenia istnieje tylko jedna jedyna – prawda Twojego serca.
To tę prawdę uczysz się wypowiadać na głos. To Twoja forma wierności dla niej. Jeśli się jej sprzeniewierzasz, np ulegając krytycznej opinii innych, wówczas zdradzasz siebie…a w konsekwencji zamykasz swoje czakry na przepływ Wszechświata przez nie – odcinasz się od źródła, uczucie separacji zaczyna narastać…

Dlatego tak ważne jest by odważyć się przemówić swoim głosem

Myślą, Słowem, Uczynkiem i zaniedbaniem… tworzysz swoją rzeczywistość lub pozwalasz by inni ją za Ciebie tworzyli.

Jeśli Twoje słowa, są zgodne z Prawdą Twojego serca, wówczas mają one wielką moc. Nie żartuję, takie słowa mają moc dosłownie biblijną. (podkreślam to nie jest przenośnia)
Kiedyś gdy mnich śpiewał mantrę i zrobił błąd w którymś wersie, to niestabilna energia skumulowana w świętych dźwiękach potrafiła wywołać poważne wyładowanie o sile porównywalnej do wybuchu bomby atomowej (sic!)

Ale tak bliżej rzeczywistości i tego co nas w każdej nanosekundzie dotyczy wracając.
Słowa wypowiadane w zgodzie z prawdą serca, czyli zgodnie z tym w co się szczerze wierzy, sprawiają, że TAK SIĘ POTEM DZIEJE! dosłownie. I to o tym mówi Biblia: “Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo..” z tym Bogiem to nie są żarty.

Z jednej strony owszem, jest psychologiczno-psychiatryczne wytłumaczenie – afirmacje i indukcja hipnotyczna programują podświadomość, takie programy wpływają na wybory osoby i ostatecznie przesądzają o jakości jej życia i tego co się takiemu komuś przydarzy.

Jest również naukowe biologiczno-molekularne wytłumaczenie, dostarczone nam przez rosyjskich naukowców – okazuje się, że nasze DNA można programować dźwiękiem [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/na-zdrowie/453-na-poczatku-bylo-slowo-czyli-rosyjskie-odkrycia-dna.html”]Na początku było słowo, czyli rosyjskie odkrycia DNA[/readon2]

Ale…jest też druga strona tego “medalu” tworzenia rzeczywistości, strona, że tak to ujmę, artystycznie nie wyjaśniona. Artystycznie, nie tylko dlatego, że wyrażanie się za pomocą sztuki to domena czakry gardła, głębiej pod tym jest coś prawdziwie magicznego
Taki natchniony moment kiedy wypowiadana z uczuciem sztuka staje się magią, a słowa zaklęciami.
Bez różdżki, kociołka, ziół i kota.
To prawdziwość i głębia natchnienia przesądzają o kryterium skuteczności. A natchnienie musi być naprawdę natchnione, ma płynąć z wnętrza z serca i flaków, z uczuciem i ma być zgodne z Twoją wewnętrzną Prawdą. Nie myl go z “nawiedzeniem”.

I żeby to lepiej zrozumieć, pomyśl proszę o BARDACH. Tak tych śpiewakach i poetach. To oni najbardziej znają się na tej magii tworzenia słowem. Wcale nie magowie studiujący enochioński, czy tajniki Kabały. Tylko mali poeci, którzy czasem ze swojej mocy wcale sprawy nie zdają.
W zasadzie mogłabym tu wysypać z rękawa przykładami z przedziału historii, kiedy bardowie znali się na swoim fachu i wiedzieli, że moc słowa jest potężna, i że pieśnią prawdy potrafili obalić króla.

Zapraszam do pogłębienia swojej wiedzy o czakrze piątej – zobacz kompendium wiedzy o czakrze gardła, czyli sprawdzone, skuteczne metody aktywizacji tej czakry. [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/452-piata-czakra-czakra-gardla.html”]Kompendium wiedzy o Vishuddha[/readon2]

Posłuchaj mantry HAM – dźwięku, który aktywizuje czakrę Vishuddha na głębokich poziomach poza granicami, wśród których przekonania każą się Twojemu umysłowi poruszać

{mp3}Ham{/mp3}


Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk