Przejdź do treści

Medytacja z czakrą pierszą – Korzeń Życia

Dolna czakra znajduje się u podstawy kręgosłupa. Na powierzchnię ciała wydobywa się między odbytnicą a genitaliami. Niektóre dawne źródła umieszczają ją także na tylnej ściance pochwy u kobiet oraz w gruczole prostaty u mężczyzn. Muladhara uważana jest za siedlisko gigantycznej energii kundalini symbolizowanej przez śpiącego węża. Przebudzenie kundalini, podniesienie jej do górnych czakr, jest jednym z głównych celów jogi. Czakra ta, zwana też czakrą korzenia, uważana jest za ogniwo spajające świat fizyczny z nie uświadamianym światem niewidzialnym. Wiele źródeł wiąże ją także z okultystyczną zdolnością do lewitacji, tj. swobodnego unoszenia się w powietrzu, pokonywania siły grawitacji.

Odpowiedzialna jest za chęć przeżycia i akceptację własnego ciała. Przez swoje powiązanie z żywiołem Ziemi i światem materii, łączy nas z tym co ziemskie i materialne, jest centrum odpowiadającym energetycznie za nasz materialny stan posiadania. Daje poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, rozwój osobowości.

Nasza czakra korzenia – Muladhara. To przez nią potok energii  Ziemi wpływa nas i zasila nas swą życiodajną mocą. Z tej czakry energia życia płynie dalej kanałami, które prowadzą ją do wyższych czakr i zasilają je.

spotykamy się w niedzielę (17.11 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/568-medytacja-z-czakra-piersza-korzen-zycia#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

Negatywne kody i przekonania zapisane w przestrzeni ciała w jej okolicach, tj u podstawy kręgosłupa, na dole miednicy; poczucie lęku, brak pewności siebie, niskie poczucie własnej wartości, utkwienie w roli bezradnej ofiary, w poczuciu impotencji – niemożności – te wszystkie uczucia i przekonania są przejawem blokad energetycznych w czakrze korzenia, i jednocześnie odczuwanie ich dodatkowo zamyka te energetyczne centrum – to samonapędzający się układ.
Jeśli tkwisz w tych emocjonalnych ograniczających schematach, energia przez Twoją czakrę korzenia ledwie ciurka, a wtedy życie staje się prawdziwą mordęgą. Po pierwsze nic się nie chce, na nic się nie ma siły, wszystko wymaga ogromnego wysiłku, a najgorsze jest to, że o wszystko trzeba walczyć…
Ciało robi się coraz słabsze, a na domiar złego dochodzą spiętrzające się problemy finansowe.
Los się uwziął? Nie, to podświadomość się uwzięła…i wciąż odtwarza w naszym życiorysie powtarzające się dramaty, póki tkwimy w ograniczających kodach i przekonaniach.

Więc na najbliższym Wieczorze z Medytacją generalne porządki w przestrzeni Muladhary – czakry korzenia, a po porządkach energetyczna biesiada w potoku energii, płynącej przez harmonijnie otwartą Muladharę. Dużo uwagi tez poświęcimy na ukorzenieniu, ugruntowaniu i uziemieniu, co jest niezbędnym czynnikiem by nasza czakra korzenia zdrowo funkcjonowała.

Opanowanie energii pierwszej czakry wymaga ugruntowania osobistej odpowiedzialności za życie. Jest ona ośrodkiem mocy, który oferuje podstawowe, obowiązkowe lekcje na temat tożsamości i przetrwania.

Kiedy darzysz się sam zaufaniem i miłością, pozwalasz energii wnikać w ciebie właśnie pierwszą czakrą, to poprawia Twoje poczucie własnej wartości oraz przekształca pierwotny lęk przed przeżyciem w ciele fizycznym.

“Odrobienie” lekcji z każdej czakry to kolejny krok ( w tym przypadku śmiało można powiedzieć, że siedmiomilowy) do naszej doskonałości, do pełni naszego potencjału mocy – tego KIM w istocie jesteśmy. Pełne przejęcie odpowiedzialności za siebie, za swoje życie i za swoją moc – to lekcja Muladhary.
Przygotowałam małe kompendium wiedzy o czakrze korzenia, łącznie z podaniem sprawdzonych, skutecznych metod jej aktywizacji; znajdziesz je [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/418-czakra-pierwsza-czakra-korzenia.html”]tutaj[/readon2]

Posłuchaj mantry LAM – dźwięku, który aktywizuje czakrę Muladhary na głębokich poziomach poza granicami, wśród których przekonania każą się Twojemu umysłowi poruszać

{mp3}Lam{/mp3}


Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk