Przejdź do treści

Medytacja z pewnością siebie i poczuciem bezpieczeństwa

 

Tym razem na tapetę bierzemy myślę, że jeden z priorytetów naszej wewnętrznej rzeczywistości – nasze poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie pewności siebie i umiejętność radzenia sobie z lękami, które nas dopadają…

O konkretnych technikach pokonywania własnych lęków, barier i ograniczeń z tego wynikających opowiem na wykładzie przed medytacją,
a pod spodem znajdziesz nieco rozważań o psychologiczno-życiowych aspektach poczucia bezpieczeństwa – warto je przeczytać, bo nieco rozjaśniają w głowie 🙂

Prawdziwe bezpieczeństwo pojawia się wówczas,
gdy zdajesz sobie sprawę,
że to Ty sama/sam możesz zaspokoić wszystkie swoje potrzeby.

spotykamy się w niedzielę (17.08 godz. 20.00)
  w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/638-medytacja-z-pewnoscia-siebie-i-poczuciem-bezpieczenstwa.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

Większość ludzi sądzi, że potrzebuje kogoś lub czegoś, co zapewni im poczucie szczęścia.
W rzeczywistości możesz otrzymać tylko to, na co sobie pozwalasz. Nikt nie da Tobie czegoś, czego nie masz z siebie – w sobie. To znaczy, że nie poczujesz się pewniej, zdobywając pieniądze, partnera, dom albo zawierając związek małżeński, jeżeli nie rozbudzisz w sobie wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa.

Panuje przekonanie, że bezpieczeństwo można sobie zapewnić, zdobywając uznanie, sławę, miłość i bogactwo.
Dlatego niektórzy, aby móc uznać, że są kochani, domagają się, by telefonowano do nich określoną liczbę razy w tygodniu, żeby odpowiednio często ich przytulano lub powtarzano im słowa “kocham cię”.
W rzeczywistości osiągnięcie spokoju i pewności wymaga uświadomienia sobie, że świat jest bezpiecznym miejscem; dostrzeżenia własnej wyjątkowości oraz poczucia, że jesteś częścią większej całości.
Nie unikniesz rozczarowań, jeśli spodziewasz się, że inni powinni spełniać Twoje oczekiwania.
Możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo, kochając siebie, dostrzegając dobro świata oraz szanując własne osiągnięcia. Ostatecznie tylko Ty możesz sprostać temu zadaniu.

Poczucie bezpieczeństwa wynika ze świadomości istnienia czegoś większego i doskonalszego, do czego możesz dążyć, co Ciebie pociąga, za czym tęsknisz i przy czym tracą znaczenie wszystkie problemy i niepowodzenia. Często jednak zamiast zbliżać się do tej doskonałości poprzez wewnętrzny rozwój, koncentrujesz się na innych ze złudną nadzieją, że w ten sposób dotkniesz absolutu.

Poczucie bezpieczeństwa pojawia się
wraz ze świadomością własnego rozwoju
i poszerzania horyzontów własnego świata.

Ale nie sądź, że można zbudować poczucie bezpieczeństwa, unikając zmian i utrwalając istniejący stan rzeczy.
Podstawowym warunkiem uzyskania spokoju i pewności jest otwartość na nowe rozwiązania, gotowość do podejmowania ryzyka i chęć odkrywania coraz głębszych aspektów siebie.
Wiele osób przekonało się, że unikając zmian, pogłębia tylko swoje poczucie niepewności.

Lęki ustępują, kiedy stawiasz im czoła.

Być może zwrócił Twoją uwagę fakt, że gdy zdobywasz się na jakiś odważny krok, nabierasz pewności także w innych dziedzinach życia.
Aby w Twoim życiu zapanowała harmonia i równowaga, przyjmuj ze spokojem wszystkie pojawiające się wyzwania i odpowiadaj na nie w sposób, który służy Tobie i Twojemu rozwojowi. Podejmuj działania, które wprawiają Cię w dobry nastrój i napawają optymizmem, tak aby budząc się rano odczuwać radość i chęć do życia 🙂
Postanów, że będziesz promieniować (dosłownie) uczuciem stabilności i równowagi, stając się oparciem dla innych.

 


 

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 30zł

 

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk