Przejdź do treści

Medytacja z Powietrzem ciała

6% nas stanowi element Powietrza.
Może jest go niewiele, ale jest podstawą naszego życia. Możesz jakiś czas nie jeść, możesz również nie pić, ale nie możesz przestać oddychać.
Chociaż wiem, że ludzki organizm jest zdolny by wstrzymać akcję oddechową na kilka minut ( w przypadku poławiaczy pereł) lub nawet do kilkudziesięciu dni ( w przypadku joginów zakopywanych na ok miesiąc i dłużej, ale oni są w zupełnie odmiennych stanach świadomości).

Na element Powietrza wpływać jest najłatwiej, ale to, że najłatwiej nie oznacza, że to jakieś słabe oddziaływanie.
Ziemia jest stała – to materia, woda płynie – to materia w stanie szybszym, a powietrze – powietrze w swoim stanie skupienia i przyspieszenia jest najbliższe temu, czym energia – prana- CHI w zasadzie jest. Jeśli to zrozumiesz, uświadomisz sobie, że sterując potokami elementu Powietrza w swoim ciele, sterujesz przepływem energii – sterujesz przepływem strumienia Życia. To niezwykle ważna, kluczowa wręcz umiejętność, od której zależy prawdziwa jakość naszego życia.
Na jakość naszego życia też wpływa to co jemy i co pijemy, ale oddychamy najwięcej – umiejętna sztuka oddychania, sztuka kierowania z należytym skupieniem swoim oddechem daje praktycznie pełnię panowania nad swoim życiem, nad swoimi stanami emocjonalnymi, psychicznymi i nad stanem fizycznym ciała. Ot co!

Zapraszam Cię na medytację z elementem Powietrza naszego ciała, a także na ćwiczenia towarzyszące z நாடி சுத்தி பிராணயாமா | NADI SHUDDI PRANAYAMA – specjalny rodzaj oddychania z naprzemiennym zatykaniem dziurek nosa, który głęboko oczyszcza nasze kanały energetyczne 🙂

spotykamy się w niedzielę (31.03 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/485-medytacja-ksiezyca#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

Odetchnij głęboko. 
Poczuj wesołe powietrze, które wypełni Cię swoją radością.
Wsłuchaj się w szum swojego oddechu.

Podziękuj za czyste, przejrzyste powietrze, które wypełnia całą atmosferę Ziemi.

Oddychaj całym sobą,
ciesz się chwilą.
Razem tworzymy wspaniałą atmosferę.

Powietrze związane jest z poruszaniem się, odświeżaniem, inteligencją. Podstawową naturą powietrza jest ulotność, finezja, zmienność, lot, świeżość, inteligencja.

Powietrze tworzy atmosferę, w której egzystujemy. Powietrze lubi bawić się dzwonkami, pojawia się jako wiatr, którego siła zależy od nastroju natury, opisywanego ciepłymi słowami poezji. Powietrze łączy ze sobą wszystkie istoty. Dobry kontakt z powietrzem oczyszcza relacje z otoczeniem, otwiera przestrzeń na przyjaźń.

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię

Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

Medytacja razem z wykładem trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Obrazek źródło: pixabay

Kliknij i oceń

Koszyk