Przejdź do treści

Medytacja z Wężem Mocy

 Kiedyś od swoich Nauczycieli dowiedziałam się, że medytowanie z symbolem lub wizerunkiem węża przybliża nas do naszej pełnej doskonałości (*) – i jest to jedna z tajemniczych ścieżek na skróty, przez zakamarki naszej jaźni.
Od tamtej pory ( a będzie tego już z kilka ładnych lat) śledzę symbolikę węża we wszystkich kulturach i wydaje się on być kluczowym elementem na wszystkich kontynentach niezależnie od osadzenia danej kultury na osi czasu…
Oprócz jednej kultury… naszej, gdzie chrześcijaństwo przez dwa tysiące lat indoktrynacji mieczem i ogniem wpoiło nam, że wąż to symbol złego diabła, przez którego straciliśmy upragniony raj.

Ale ja mimo wszystko zaryzykuję, by pomedytować wspólnie z Wami nad symbolem węża i podzielić się tym, czego się dowiedziałam o tym szczególnym symbolu (i nie tylko symbolu)

spotykamy się w niedzielę (08.07 godz.20.00)
w Mikroklimacie (Warszawa , ul. Tarczyńska 9 – na tyłach hotelu Sobieski)

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/393-medytacja-z-wezem-mocy.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

ale ponieważ nie wszyscy możemy się spotkać, to poniżej ćwiczenie energetyczne – wizualizacja z Wężem Mocy, autorstwa Plejadian z “Ziemi Zwiastunów Świtu” Barbary Marciniak

Ćwiczenie energetyczne z Wężem Mocy

Wciągnij  kilka głębokich  oddechów,  świadomie  podążając  za  nimi  do  wnętrza  i  na  zewnątrz swojego  ciała.  Wciągając  oddech  wyobraź  sobie,  jak  twoje płuca  wypełniają  się  powietrzem przesyconym tlenem, wirującym niczym molekuły światła. Wyobraź sobie, że twoje płuca wchłaniają te cząsteczki i wysyłają do twojego układu krążenia falę światła, napełniając energią całe ciało. Oczyma wyobraźni ujrzyj  siebie u podstawy własnego  kręgosłupa. Wyobraź  sobie tę okolicę, oraz  cały  swój układ  kostny  wypełniony  światłem.  Patrząc  z  zewnątrz  zobacz  siebie  jako  istotę  mikroskopijnych rozmiarów.

Teraz wyobraź sobie wejście do mrocznej i tajemniczej . jaskini u podstawy własnego kręgosłupa. Idź odważnie naprzód, oraz dalej  i dalej w głąb  jaskini. Wiesz, że zamieszkuje w niej ogromny wąż. Poczuj, jak stawiasz kolejne kroki. W jaskini panuje całkowita ciemność. Czujesz mrowienie, jeżą się włoski na twoim ciele. Twoja jaskinia mocy wciąga cię do swego wnętrza.

Wyobraź sobie ogromnego węża. Wydaje z siebie przeciągły syk, a jego oczy wyglądają w mroku jak  zielone  okruchy  żaru. Wyobraź  sobie,  że wąż  rozwiera  paszczę.  Niczym  jaśniejąca  blaskiem postać  wchodzisz  w  paszczę  gada.  Zagłębiając  się w  paszczę węża,  który  jest  kolejną  jaskinią  w twoim wnętrzu, poczuj, czym jest wejście do samego rdzenia własnej twórczej energii.

Teraz  przejdź  do  brzucha węża. Wąż  jest  Boginią  Matką.  Przejdź  przez  jej  jelita  do  okolicy rozrodczej  i  sam  stań  się  jajem,  przypominającym  kulę  światła. Z  tej mrocznej  jaskini,  silą  swojego zamiaru  i woli, wypchnij  na  zewnątrz węża, mającego  legowisko mocy w  twojej  pierwszej  czakrze. Poczuj jak zaczyna się zwijać  i uwalniać swoją moc. Poczuj jak lśnią i prześlizgują się jego  łuski, jak wąż zwija się w spiralę, a potem rozwija i podnosi się od podstawy twojego kręgosłupa.

Poczuj  teraz,  jak wąż  się  wspina.  Poczuj  narastanie  jego energii.  Poczuj,  jak  twoja  kundalini powstaje,  przesuwa  się  ku  górze  w  twoim  ciele  i  wydostaje  się  z głowy.  Poczuj,  jak  owa  energia wznosi  cię  do  góry,  łącząc  cię  z  siecią  istnienia. Spróbuj  przywołać tę  energię  i wyobraź  sobie  jak płynie w górę twojego kręgosłupa – wąż twojej kundalini, pasja życia, która jest twoją wersją życiowej siły  istnienia –  silą, dzięki  której możesz  czuć więź  i  tworzyć. Żądaj należnego  ci dziedzictwa  i  czuj uniesienie.

 (*)wyżej wspomniani Nauczyciele wyrazili się nieco inaczej, zamiast słowa “doskonałość” użyli “boskość”, ale zauważyłam, że niektórym jeszcze trudno zaakceptować ten wyraz, więc liberalnie otwieram drzwi nieco szerzej


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:instytutarete@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 

Kliknij i oceń

Koszyk