Przejdź do treści

Medytacja z Żywiołami

Zapraszam na Medytację z Żywiołami

w środę (11.05 godz.20.30)
Spotykamy się na Bemowie (Warszawa , ul. Dostępna 24 – na tyłach lotniska Bemowo)


w piątek (06.05 godz.20.30)
Spotykamy się w Mikroklimacie (Warszawa , ul. Tarczyńska 9 – na tyłach hotelu Sobieski)

żywioł ogniaPmedytacja z żywiołamiozwól swojemu ciału zanurzyć się w sile pierwotnych elementów…

Każdy z żywiołów jest niezbędny ludziom do życia. Każdy z nich posiada zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty. Każdy z nich normalizuje trzy pozostałe. Elementy pracują w harmonii ze sobą, aby tworzyć i podtrzymywać życie. Postrzegano je zawsze jako cztery twórcze energie wszechświata.

medytacja żywiołu powietrzaŻywioły są zjawiskami, ogarniają nas i potrafią zmienić w jednej krótkiej chwili otaczający nas krajobraz. Stanowią źródła ogromnej siły. Rozpatrywane jako elementy przyrody nie dają się do końca posiąść i kontrolować, a przez swoją gwałtowność i zaskakującą moc pokazują ludziom kruchość egzystencji.

Każdy żywioł ma swoje specyficzne cechy…

Siła żywiołu ZIEMI ma duże znaczenie. Wielu z nas jest „nieukorzenionych”. Każdy, kto nie jest zakotwiczony w Ziemi lub nie używa ziemskiej siły, ma problemy z siłą przeżycia lub popada w mentalny stan ofiary martyrologii, ponadpopędliwość czy niezdolność kontrolowania swojego losu. Może też być przeciwnie, gdy ktoś za bardzo kontroluje poziom materialny, wtedy ze szkodą dla duszy prowadzi do nadmiernej zmysłowości, chciwości, ciągłego szukania zadowolenia zmysłów.
Sygnały – problemy ze skórą, zębami, nieprawidłowa gospodarka cukrem, problemy jelitowe, artretyzm i arterioskleroza.

[readon url=”index.php/pomedytuj/243-medytacja-ziemi.html”]medytacja z żywiołem ziemi[/readon]

Energia żywiołu WODY jest materiałem napędowym natury emocjonalnej, która odpowiednio użyta daje efekt dobrego samopoczucia, pokojowości, pogody ducha, zdolności kochania i bycia kochanym, posiadania przyjemności z życia i tworzenia na ziemskim poziomie. Emocje życzeń ciała ego bardzo różnią się od tych duchowych, ponieważ ego skierowane jest na małe „ja” i swoje potrzeby, natomiast „Ja” duchowe wie, że jest częścią większej całości.

Gdy element wody zostaje użyty niewłaściwie, można stać się ponad miarę wrażliwym lub uzależnionym od innych lub też owładniętym wahaniami i można mieć problemy z podejmowaniem decyzji.
Sygnały: problemy z żołądkiem, piersiami, pęcherzem czy jelitami. Siła żywiołu wody odpowiednio użyta pomoże sprowadzić naturę emocjonalną do harmonii z duchem, co zaowocuje niezachwianą wiarą i świadomością, że wszystko jest dobrze.

[readon url=”index.php/pomedytuj/242-medytacja-wody.html”]medytacja z żywiołem wody[/readon]

żywioł ogniaJak używasz i wyrażasz sobą żywioł OGNIA?
Potrzebujecie tej jakości, aby utrzymywać w stanie wrzenia swoje wewnętrzne Źródło Mocy. Z tego elementu powstaje moc, odwaga i siła woli. Energia ognia jest siłą przenikającą, siłą tworzenia płonącego entuzjazmu, rozszerzania się i przeżywania doznań. Kiedy siła ognia jest za niska lub nieefektywnie używana, pojawia się niedostatek witalności, depresja i problem z przeżyciem. Niektórzy potrzebują tej energii w chwilach nagłego wysiłku, kiedy coś zaczynają i wykorzystują swoje źródło ognia, lecz szybko się ?wypalają? nie mogąc zatrzymać rozpędu. Inni za bardzo wykorzystują to źródło, a gdy nie uważają na znaki ostrzegawcze, załamują się. Znów inni lubią mieć życzenia, marzenia, nadzieję, ale nie urzeczywistniają tego i nie używają mocy ognia do mobilizacji, aby marzenia przenieść do rzeczywistości. Przy nieprawidłowym korzystaniu z tej energii, ?Ja? duszy i serca oraz ciało wysyła następujące sygnały:
problemy z sercem, bóle głowy, Sinusitis, wypalenia, napady niecierpliwości, wypadki – wszystko po to, aby dać znać, że nie używa się tej siły w odpowiedni sposób.

[readon url=”index.php/pomedytuj/241-medytacja-ognia.html”]medytacja z żywiołem ognia[/readon]

medytacja żywiołu powietrzaEnergia żywiołu POWIETRZA ma związek zarówno z duchem jak i z intelektem, świadomym uczeniem się, komunikacją oraz z myślami naukowymi, abstrakcyjnymi i inspirującymi. Wasze ciało mentalne, energia powietrza użyta jako paliwo, jest drzwiami do wiedzy i środkiem, za pomocą którego łączycie się z wyższym mentalnym poziomem, wielką kosmiczną biblioteką, z oświeceniem i Duchem Bożym. Zdolność myślenia i wyciągania wniosków, która używa tej energii jako impulsu, jest faktem odróżniającym rasę ludzką od zwierząt i innych form życia. Gdy duch nie jest rozwinięty, nie ma do dyspozycji dostatecznej ilości energii żywiołu powietrza. Nie dotyczy to sytuacji, gdy ktoś ma braki w formalnym wychowaniu, ponieważ było wiele wielkich Duchów i „białych dusz”, które otrzymały bardzo mało formalnej edukacji a mimo to rozwinęły własnego ducha używając swojej siły powietrza, w różnorodny sposób stwarzając zadziwiające przykłady na użycie tej siły. Przykłady niewłaściwego jej używania to niezdolność formułowania myśli czy koncentracji (lub upieranie się przy swoim poglądzie/myśli). Przypadki zazdrości, niezadowolenia, poplątania, bojaźni, krytykanctwa spowodowanego niską samooceną. Duch daje sygnały cielesne poprzez problemy z systemem nerwowym, płucami, oddychaniem, zablokowane krążenie i choroby mózgu. Używajcie swojej siły powietrza, kochani, aby otworzyć Waszego Ducha na wielorakie możliwości, które są w Waszym zasięgu.

[readon url=”index.php/pomedytuj/244-medytacja-powietrza.html”]medytacja z żywiołem powietrza[/readon]

(*) opisy żywiołów pochodzą z pewnych przekazów anielskich 🙂

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

A cały sekret polega na tym, że mózg nie odróżnia Twojej WYOBRAŹNI od obserwującej świat realny JAŹNI…

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut

Twoja inwestycja: 20zł


e-mailemail: instytutarete@instytutarete.pl

w piątek (29.04 godz.20.30)

miejsce – Mikroklimat, ul.Tarczyńska 9 ( 100 m od Pl.Zawiszy, na tyłach hotelu Sobieski)

{module Mikroklimat – Tarczyńska|none}

w środę (04.05 godz.20.30)

miejsce – Bemowo (Boernerowo), ul.Dostępna 24 ( od ul. Radiowej, na tyłach lotniska Bemowo)

{module Mapa dojazdu|none}

Kliknij i oceń

Koszyk