Przejdź do treści

Przesilenie Zimowe, pełnia i zaćmienie księżyca…MEDYTACJA NA PRZESILENIE

Zapraszam Cię na Medytację i Rytuał Zimowego Przesilenia.

Tym bardziej niezwykły, gdyż dziś 21.12.2010 wypada Przesilenie Zimowe i jednocześnie Pełnia i Zaćmienie Księżyca.

Według wielu tradycji między innymi indiańskiej a także pogańskiej, przedchrześcijańskiej (np.na naszym terenie) Przesilenie Zimowe to ważny czas w roku, kiedy powraca Światło na Ziemię, mocny czas we Wszechświecie, więc intencje, modlitwy i medytacje mają też większą moc w tym czasie.

Przesilenie zimowe w większości kultur było okazją do świętowania “odradzania się Słońca”. W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji narodziny bóstwa Słońca Mitry, wśród ludów germańskich Jul, u Słowian Święto Godowe. Na początku naszej ery przesilenie wypadało 25 grudnia wg kalendarza juliańskiego. Stąd też data święta Bożego Narodzenia, które miało wyprzeć tradycyjne wierzenia .

21/12/2010 WYPADA PEŁNIA I PRZESILENIE ZIMOWE, NA CAŁEJ NASZEJ MATCE ZIEMI LUDZIE PRZYCHYLNI JEJ BĘDĄ MEDYTOWAĆ I ODPRAWIAĆ RYTUAŁY.

Matka Ziemia rodzi się na nowo. Ona jest naszym domem, naszą matką.
Kochaj ją tak, jak własną.

Zapraszam Cię jeszcze dziś do wspólnego medytowania 🙂
Światło Świtu narodzi się w każdym z Nas

21.12.2010 r. doświadczymy kolejnej pełni księżyca i uroczystości przesilenia zimowego. Wydarzenie to ” podzielone” zostało na dwie części dnia, aby “dostroić się” do każdej uroczystości.

Pierwsza część jest o godzinie 12:00 gdziekolwiek jesteś na świecie.
Przygotuj kryształ kwarcu lub jakikolwiek inny kryształ z którym wibrujesz. Weź go w dłonie i przekaż mu ze szczerego serca poprzez intencję/ modlitwę /medytację swą miłość i pragnienie najwyższego dobra dla wszystkich istot i Matki Ziemi.
Po nawiązaniu więzi i naładowaniu kryształu Twym przesłaniem miłości i dobrej woli, przytrzymaj go przy swym sercu a następnie pochowaj go na łonie przyrody (zakop) lub jeśli masz w swym pobliżu wodę, wrzuć go do rzeki, strumienia, jeziora lub morza.

Druga część jest o 8 wieczorem na całym świecie, gdziekolwiek jesteś, bez względu na strefy czasowe,
dostrój się do pełni księżyca i zwróć jego światło w swoim kierunku, w dół poprzez czakry i wszelkie komórki ciała. Ujrzyj siebie jako istotę rozświetloną białym światłem Księżyca.
Następnie “przekaż” światło w dół poprzez stopy, wizualizuj korzenie wrastające w głąb Gai, wyobraź sobie jak energia białego światła Księżyca wnika w ziemię, w jej wewnętrzne warstwy i rozświetla całą swoją miłością naszą planetę.
Gdy już to zrobisz zobacz wszystkich swych bliskich w odwiecznej sieci życia, która łączy nas wszystkich: braci i siostry na ziemi w tym wyjątkowym czasie. Gaia to odczuje.
Matka Ziemia rodzi się na nowo. Ona jest naszym domem, naszą matką.
Kochaj ją tak, jak własną.”

rytuał z kryształem i medytacja pochodzi z tradycji Majów i przypomniał ją nam 1 Orzeł Mirko

 

wtorek 21 grudnia 2010, godzina 20.45

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut

Twoja inwestycja: 20zł

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia,
po prostu przy mojej pomocy wejdziesz w stan głębokiego, bardzo przyjemnego relaksu.

Zabierz ze sobą koc ew. karimatę

telefon

Kontakt:

Monika tel: 602-155-757

e-mail: instytut.arete@gmail.comAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. email

miejsce – Bemowo ul.Dostępna24

{module Mapa dojazdu}

Poniżej aktualna faza księżyca i inne przydatne dane astronomiczne

{module astronomia}

Kliknij i oceń

Koszyk