Przejdź do treści

Równonoc jesienna i medytacja przejścia pomiędzy Czasem

Witajcie po przerwie.

I od razu pozwólcie, że zaczniemy dość mocną medytacją ponieważ przed nami jesienna równonoc – dlatego Medytacja Przejścia Pomiędzy Czasem…
Brzmi niezwykle, ale ta niezwykłość jest związania z magią równonocy.
Co takiego jest w równonocy? Pozwólcie, że nie będę powielać opisów ze stron wikkańskich o Mabon.
Jesienna równonoc do czas, kiedy zaczyna się czas – cykl – nowy rok. Taki słowiański Sylwester.
Dlatego właśnie medytacja przejścia pomiędzy Czasem – ponieważ jeden czas się kończy i zaczyna drugi.

W medytacji przejścia pomiędzy Czasem chciałabym zaproponować pozytywne wykorzystanie momentu zmiany cyklu – by coś zostawić i by coś w to miejsce przyjąć do swojego życia.

Masz na pewno coś takiego, co chcesz by odeszło, i coś, co chcesz, by pojawiło się w Twoim życiu. Pomyśl co to takiego?

spotykamy się w niedzielę (22.09 godz.20.00)
Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/584-rownonoc-jesienna-i-medytacja-przejscia-pomiedzy-czasem.html#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/584-rownonoc-jesienna-i-medytacja-przejscia-pomiedzy-czasem.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]

 

Jesienną równonoc we wrześniu świętowano przez wiele dni. Obrzędy zawierały głównie podziękowanie bogom za plony. Ten słowiański zwyczaj przetrwał do dzisiaj. W czasach PRL urządzane były uroczyste dożynki centralne transmitowane w telewizji. Z resztą Kościół również przytulił sobie dożynki.

Ale wracając do zmiany czasu i cyklu. Nie tylko Słowianie byli zdania, że wraz z jesienną równonocą kończy się i zaczyna czas. Podobne podejście mają współcześni profesjonalni numerolodzy.
Do numerologicznych wyliczeń używa się czasem tzw roku osobistego, który jest kompilacją daty urodzenia z liczbą obecnego roku kalendarzowego. A za datę rozpoczęcia cyklu roku osobistego profesjonalni numerolodzy uważają właśnie datę jesiennej równonocy – kiedy kończy i zaczyna się nowy rok osobisty, i zmienia się liczba roku osobistego. Czyli rok osobisty trwa od 22 września do 21 wrzesnia (roku następnego).

Więc zapraszam na medytację i wspólne wejście w Nowy Czas wraz z rozpoczynającą się jesienią. Niech Nowy Rok przyniesie spełnienie naszych twórczych marzeń!

 

 


 

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór). Nie ma potrzeby brać ze sobą karimaty, ponieważ sala na której mamy zajęcia cała wyłożona jest miękką matą do judo, są też bardzo miękkie materace.

 

Twoja inwestycja: 30zł

{emailcloak=off}{rsform 18}

napisz do nasJeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:kontakt@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎)


Wyświetl większą mapę

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk