Przejdź do treści

Spotkanie z wewnętrznym Dzieckiem

Czyli prosty sposób na spełnianie marzeń. Z okazji Dnia Dziecka 🙂

Ponieważ  jak już się spotykać z tym wewnętrznym Dzieckiem, to nie można przepuścić takiej okazji i warto mu przynieść marzenie – tak się robi w modlitwie wg Huny i jest to jeden z najszybszych znanych ludzkości sposobów na spełnianie marzeń 🙂

 

spotykamy się w piątek (01.06 godz.20.00)
w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/623-spotkanie-z-wewnetrznym-dzieckiem#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

  

Huna jest nazwą polinezyjskiej tradycji. Kluczowe dla tej tradycji jest pojęcie trójjedności Jaźni, oraz istnienia specyficznych sprzężeń jej warstw.
Podstawowym kluczem przekazywanym przez Hunę jest konieczność łączenia średniego, świadomego ego z najwyższym ( w medytacji Huny nazywane Ja – Rodzicielskim) wyłącznie poprzez najniższe, podświadome – czyli wewnętrznym Dzieckiem.
Klasycznie w Hunie używa się tej techniki do osiągania świadomych celów poprzez modlitwę wizualizacyjną wzmocnioną prostymi technikami oddechowymi gromadzenia Qi.

Proces ten jest jedną z najprostszych technik medytacyjnych. Przy oczyszczonej z fnordów Uważności i harmonijnie wibrującej Qi aktywacja głównych czakr podświadomości i nadświadomości daje natychmiastową transformację Uważności i Qi w Przejrzystość, a w konsekwencji osiągnięcie unifikacji Jaźni. Ośrodki te to oczywiście pępkowa Manipura i Sahasrara. Nie ma potrzeby aktywacji żadnych innych ośrodków, zazwyczaj rozpraszanie Uważności na inne czakry osłabia efekty medytacji.

Bardzo konkretnym wyznacznikiem powodzenia powyższej medytacji jest doznanie ekstazy o poziomie intesywności większym bądź równym orgazmowi seksualnemu. Poczucie spełnienia pokrewne seksualnemu to również wyznacznik efektywności dla większości z powyższych technik medytacyjnych.

A oto praktyczno – techniczny wzór medytacji – modlitwy według systemu Huny, do stosowania samemu w domu:


1. Zdecyduj o co będziesz prosił. Prze myśl to bardzo dokładnie, bo raz powziętej decyzji nie powinno się zmieniać.
2. Uzyskaj współpracę trzech „Ja” (podświadomości, świadomości i nadświadomości) – wyobraź je sobie dokładnie.
3. Wytwórz nadmiar siły życiowej:
„Mam zamiar wytwarzać teraz siłę życiową przez głębokie oddychanie. Gromadzę nadmiar siły życiowej wdychając coraz więcej tlenu. Moja wola staje się silna i stała tak, że jestem przepełniony zdecydowaniem osiągnięcia wszystkich rzeczy, których pragnę”.
4 Wykonaj serię głębokich oddechów:
,,Moja żywotność wzrasta, moje niższe ,,ja” wytwarza silę życiową. Siła życiowa płynie jak woda do pucharu. Zbiera się w pucharze. Widzę, jakiej ciągle przybywa, aż przeleje się jak woda w fontannie”.
Trzeba to nie tylko powtarzać, ale i dokładnie widzieć w wyobraźni. Im dokładniejsze, pełniejsze wyobrażenie, tym skuteczniejsza modlitwa.
5. Oddychaj w dalszym ciągu, aż poczujesz się naładowany: „Teraz rozkazuję mojemu niższemu ,,ja” zatrzymać siłę życiową, aż do chwili, gdy będę gotów przesłać ją wyższemu ,,ja”.
6. Skontaktuj się z wyższym „ja”: „Duchu Rodzicielski, który przebywasz w królestwie światłości – wołam do Ciebie. Niech doskonałość Twojego poziomu istnienia opromieni mnie. Proszę, abyś prowadził mnie i kierował we wszystkim. Proszę, abyś aktywnie uczestniczył w moim życiu. Niech Twoja moc stworzy dla mnie wszystkie dobra, najpierw najpierw w tym doskonałym królestwie, a potem spraw, żeby pojawiły się na moim poziomie istnienia”.
7. Wytwórz wyobrażenie tego, co chcesz uzyskać. Powtórz prośbę 3 razy z największą możliwą emocją.. Używaj zawsze tych samych słów: „Widzę już siebie otrzymującego to, o co proszę i składam za to podziękowanie”.
8 Prześlij formę myślową niższemu „Ja”, aby mogło przedstawić ją wyższemu:
„Trzymam ten obraz przed zwierciadłem wyższego „ja” a odbicie przesyłam w głąb niższego ,,ja”.
9. Wzmocnij prośbę siłą życiową:
„Przesyłam moją prośbę wraz ze strumieniem siły życiowej do Ciebie. Niech dar siły życiowej da Ci moc działania na Twoim poziomie”.
10. Zakończ modlitwę uczuciem wiary i zaufania:
„Kończę moją modlitwę i uwalniam ją, abyś mógł pracować nad jej spełnieniem tak długo, jak uznasz to za stosowne. Wiem, że jest tylko kwestią czasu, aby moje pragnienie pojawiło się jako rzeczywistość na moim poziomie. Moja modlitwa uleciała. Niech światłość mojego wyższego ,,ja” spłynie na mnie. Niech tak się stanie!”
Osoby praktykujące modlitwę Huny twierdzą, że w tym momencie pojawia się wrażenie jakby na ciało spadła olbrzymia Ilość drobniutkich, elektrycznych Igiełek lub dreszczy rozchodzących się od splotu słonecznego w górę i w dół. To znak, że Wyższa Świadomość przyjęła nadmiar siły życiowej i odsyła ją w naszą stronę. Modlitwa wkrótce się spełni.
Ale zdarza się i tak że nawet najgorętsze prośby nie skutkują. Dla Kahunów jest to znak, że w duszy człowieka zagnieździł się jakiś kompleks – i wtedy najpierw trzeba się go pozbyć, trzeba przekonać niższe „ja”, żeby wybaczyło sobie zrobienie komuś krzywdy i wybaczyło innym wszystko, co mogli złego uczynić.
Dobrze jest o prostu iść i poprosić o wybaczenie, przyznać się do grzechu i zmyć go z siebie i dopiero potem prosić o spełnienie modlitwy.
Kahuni wierzyli, że myśl to energia – a więc zła myśl to zła energia, która osłabła silę życia. Nienawiść, zazdrość chęć odwetu, wyrzuty sumienia – wszystkie te uczucia niweczą możliwość spełnienia prośby i wracają do człowieka, który je „produkuje”.
Krzywda uczyniona komuś to grzech. A grzech powoduje poczucie winy, które stwarza barierę między grzesznikiem a jego wyższym „ja”. Modlitwa nie może wtedy zostać spełniona.
A oto prosta technika pozwalająca uzyskać przebaczenie.
Uspokój umysł, odpręż się I powtarzaj:
„Całkowicie i szczerze wybaczam.., (imię winowajcy). Jestem czysty I on jest czysty. Życzę wszystkim zdrowia, pokoju i wszelkich błogosławieństw życia. Czynię to szczerze, całą mą wewnętrzną Istotą. Kiedykolwiek pomyślę o kimś, kto minie skrzywdził, powiem: „Pokój niech będzie z Tobą”.
Powtarzaj to tak często, jak często myśl dotycząca określonej sprawy czy krzywdy będzie nawiedzała twój umysł. Przekonasz się, że wkrótce złe myśli przestaną cię nawiedzać.

Na podstawie książki Sławomira Hulanickiego „Huna. Tajemna wiedza Kahunów (Wydawnictwo „Pegaz”)


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł

 

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk