Przejdź do treści

Wewnętrzny uśmiech

Witajcie!
Miało być co prawda o smutku i radości, ale po tygodniu ciężkiej pracy wiem jedno – smutek, to nie jest temat, na który mam wenę i ochotę…

Zostaje więc sama radość, a skoro radość, to skłońmy się ku jej niezwyłym uzdrawiającym właściwościom .

Leczący uśmiech – czyli uzdrawiająca moc uśmiechania się 🙂

Wszyscy wiemy o tym, że śmiech to zdrowie, ale czy wiesz jak prawdziwie dosadne jest to przysłowie? (jak z resztą znakomita większość ludowych przysłów i powiedzeń)

“kiedy ktoś się uśmiecha jego organy uwalniają substancję podobną do miodu, która daje pożywienie całemu ciału. Kiedy ktoś się złości, stresuje – wtedy produkuje substancje jadowitą, która blokuje kanały, przez które przepływa energia”.

Mistrz Tao Mantak Chia

Warto podkreślić, iż niewątpliwym atutem terapii śmiechem jest to, iż jest to holistyczna metoda lecznicza, która wpływa zarówno na ciało, umysł i duszę.

A więc niech śmiech będzie z wami 🙂


Zapraszam na medytację z wewnętrznym uśmiechem

spotykamy się w piątek (28.10 godz.20.00)
w Mikroklimacie (Warszawa , ul. Tarczyńska 9 – na tyłach hotelu Sobieski)

powtórka tej medytacji odbędzie się w niedzielę (30.10 godz.20.00)
Również spotykamy się w Mikroklimacie

Zarezerwuj miejsce na to spotkanie rezerwacja miejsc

Śmiech to zdrowie

Szczery śmiech jest najlepszym lekarstwem, które uzdrawia Cię na najgłębszych komórkowych poziomach 🙂

Śmiech jest świetnym odstresowaczem. Pozwala on odstresować zarówno umysł jak i ciało. Gdy się śmiejemy, wprawiamy w drgania całe ciało, szybciej zaczyna krążyć krew, masowane są różne narządy, pogłębia się oddech. To wszystko powoduje, że zaczynają puszczać znajdujące się w ciele napięcia i blokady związane ze stresem. Równocześnie zwiększona aktywność fizjologiczna wpływa pozytywnie na umysł. Podczas śmiechu zapominamy o problemach dnia codziennego. Stają się one mniej dokuczliwe.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że śmiech poprawia nam samopoczucie. Jest to przede wszystkim zasługa endorfin, określanych hormonami szczęścia, które podczas śmiechu wydzielają się w większych ilościach. Dlatego śmiech jest szczególnie cenny dla osób z depresją, którym bardzo trudno jest wyjść z „dołujących” emocji.

Kolejną korzyścią z terapii śmiechem są jej motywujace właściwości. Śmiech poprawiając nam samopoczucie oraz tworząc w nas bardziej pozytywne widzenie siebie i świata, daje nam „kopa”, który pozwala łatwiej podejmować różne działania. Jest to bardzo ważna zaleta, gdyż u osób w depresji bardzo częstymi objawami jest brak chęci do robienia czegokolwiek.

 

Oto technika uśmiechu wewnętrznego:

– proszę wygodnie usiąść, zamknąć oczy, odprężyć się, wyprostować kręgosłup (zaawansowani moga praktykować tę technikę w każdych warunkach)

– lekko unieść kąciki ust

– uśmiechać się każdą partią ciała i każdym organem – należy wyobrazić sobie dany organ w jakiejkolwiek formie niekoniecznie rzeczywistej –

np. w takiej kolejności:

* oczy, twarz, język, gardło, nos, ręce, nogi

(na początku możemy pomagać sobie mówiąc w myślach lub na głos “teraz uśmiecham się moimi oczami, teraz uśmiecham się moją twarzą, teraz uśmiecham się moim językiem itd…)

* organy wewnętrzne: serce, płuca, wątroba, śledziona, organy seksualne

* układ pokarmowy, można w tym momencie przełknąć ślinę wysyłając z nią uśmiech aby dotarł później wraz ze śliną do ostatniego odcinka układu pokarmowego

* mózg oraz kręgosłup

* pępek

– skoncentrować się na uśmiechu tych części ciała lub tych organów, które według nas funkcjonują prawidłowo dziękując im za to, że pozwalają nam być w dobrym zdrowiu i dobrej formie.

Jest to rodzaj medytacji aktywnej, którą może każdy przeprowadzić tak jak potrafi spacerując we własnym ciele. Można te medytacje praktykować razem z tą, którą już praktykujemy lub po prostu możemy taki seans uśmiechu wewnętrznego, który może trwać od kilku minut do kilkudziesięciu, nazwać naszą pierwszą medytacją.

W rzeczywistości nasze ciało pracuje bardzo ciężko, transportuje krew, zgina stawy, napina mięśnie, przerabia kilogramy pożywienia. Ofiarować w trakcie tej ciężkiej pracy naszemu organizmowi uśmiech jest wielkim dla niego uznaniem, za które zawsze się odwdzięcza pracując jeszcze lepiej i jeszcze wydajniej.

 

 Więcej o Wewnętrznym Uśmiechu znajdziesz tutaj [readon2 url=”https://instytutarete.pl/pomedytuj/medytacje/medytacja-wewntrznego-umiechu.html”]Wewnętrzny uśmiech[/readon2]

 


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc

Twoja inwestycja: 30zł

{module Zarezerwuj miejsce na Wieczorze z Medytacją|none}

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzoneczyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

A cały sekret polega na tym, że mózg nie odróżnia Twojej WYOBRAŹNI od obserwującej świat realny JAŹNI…

Kliknij i oceń

Koszyk