Przejdź do treści

Wiosenna Kwiatowa Medytacja z Czakrami

Wizualizacja koloroterapeutyczna z kwiatami i czakrami, na którą wyśmienicie reaguje ciało i umysł

Idea tej medytacji jest banalnie prosta i jak większość banalnie prostych rzeczy jest niesamowicie wprost skuteczna.
Możesz ją wykonywać samemu, bez prowadzenia mojego głosu.
Chodzi o to, by w pełnym rozluźnieniu wizualizować sobie kwiat na wysokości każdej z 7 czakr, który kolorem koresponduje z daną czakrą.
No więc na przykład na wysokości czakry korzenia wizualizujesz piękny czerwony kwiat i zaczynasz w myślach oddychać jego płatkami….i czujesz, ja te płatki powoli coraz bardziej się rozwijają i napełniają soczystością barwy.
Jeśli jesteś nieco bardziej do przodu w technikach wizualizacyjnych, to oddychanie kwiatem połącz z oddychaniem kolorem.
Czyli w przypadku naszego czerwonego kwiatu i czakry korzenia – wizualizujesz wdech napełniony szkarłatną królewską czerwienią i tą barwą napełniasz kwiat.
To jest naprawdę banalnie proste 🙂
Wdech czerwonego światełka do czerwonego kwiatka, aż rozwinie płatki, jak rozwinie, lecisz dalej…do kolejnej czakry – pomarańczowej czakry sakralnej
itd itd etc….aż staniesz się tęczą 🙂

Jest to oczywiście jak najbardziej forma koloroterapii wizualizacyjnej.

spotykamy się w niedzielę (06.04 godz.20.00)
Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego  (Warszawa , ul. Karowa 18)
[readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/607-wiosenna-kwiatowa-medytacja-z-czakrami.html#mapka”]Mapka dojazdu[/readon2]

 

A teraz trochę o czakrach:

Człowiek posiada siedem głównych ośrodków energetycznych, zwanych czakrami lub czakramami. Czakry ułożone są w ciele wzdłuż kręgosłupa i utożsamiane są w medycynie zachodniej z gruczołami dokrewnymi. Są to swego rodzaju węzły łączące aurę z ciałem fizycznym. Każda czakra odpowiada za harmonijne i zdrowe funkcjonowanie określonych narządów ciała człowieka oraz jego funkcje życiowe.

Czakry trzymają balans energii, równoważą ciało fizyczne, duchowe i czynniki zewnętrzne. Od tej właściwej równowagi zależy zdrowie fizyczne, mentalne, jak i również rozwój duszy.

Zaniedbane przypominają o sobie na różne sposoby. Jeśli jesteśmy czujni, wystarczą sygnały odbierane we śnie, w dolegliwościach fizycznych, powracających uczuciach i pragnieniach czy też zewnętrznych zbiegach okoliczności. Jeśli to nie pomaga, zaczyna się coraz głośniejsze “walenie” w zamknięte drzwi naszego umysłu.

Wizualizacja rozwijających się kwiatów jest naturalnym “szablonem” samoistnego naprowadzania się czakry do jej energetycznego optimum, dostosowanego do określonego ciała i indywidualnych warunków wibracji energii, które w nim panują.

Będziemy oddychać przez czakry napełniając je fotochromatyczną energią, zapisaną w barwach płatków kwiatów
– korespondujących z barwami kolejnych czakr…
Nasze ciało w tej wizualizacji zakwitnie jak przepiękna łąka,
nasycając nasze komórki witalnością wiosennych soków i wibracji 🙂

Ponieważ w tej wizualizacji będziemy pracować ze wszystkimi czakrami jednocześnie, to podpatrując naturę i naszych roślinno-kwiatowych nauczycieli, pracę tę rozpoczniemy od naszej czakry Korzenia (pierwszej wg szkoły Kundalini Jogi), a skończymy na czakrze Korony (siódmej).
Jeżeli natomiast chcesz poświęcić więcej uwagi pracy ze swoimi czakrami i w pełni je rozbudzić profesjonalnym treningiem, szkoła Kundalini Jogi dla ludzi Zachodu nie jest odpowiednia ze względu na poważne braki (u nas) w zakresie jamy i nijamy. Dlatego jakiekolwiek intensywniejsze formy z energią czakr należy rozpoczynać od czakry Korony (siódmej), kończąc na czakrze Korzenia (pierwszej).
Jest to niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa.


 

Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nie szeleszczący śpiwór). Nie ma potrzeby brać ze sobą karimaty, ponieważ sala na której mamy zajęcia cała wyłożona jest miękką matą do judo, są też bardzo miękkie materace.

Twoja inwestycja: 30zł

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!


Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW‎)


Wyświetl większą mapę

 

Kliknij i oceń

Koszyk