Wg Taoistów razem z szyszynką i podwzgórzem tworzy tzw. Kryształowy Pałac, nazywany również Pałacem Jasnowidzenia.
Tak, jak obiecałam, pokażę w trakcie medytacji psychotroniczną technikę aktywizacji całej tej struktury – powszechnie znanej jako 3 oko.
Jednak byłoby wielkim nietaktem spłycać rolę przysadki tylko do funkcji Kryształowego Pałacu (jakkolwiek ta jej funkcja nie wydawałby się atrakcyjną).
Ponieważ ten maleńki gruczoł o kształcie fasolki, to hormonalny Michał Anioł naszego ciała – on je rzeźbi – kształt, funkcje, a zwłaszcza naszą kobiecość i męskość – także jakby ktoś szukał najbardziej erogennej części ciała – to znajduje się ona w mózgu tuż za oczami.
Zapraszam Cię na wizualizację z przysadką – naszym hormonalnym kreatorem rzeczywistości.
spotykamy się w niedzielę (18.11 godz.20.00)
w Good Life Academy (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/745-wizualizacja-z-przysadka-hormonalny-kreator-rzeczywistosci#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]
Dobrze najpierw geolokacja.
Masz oczy, poczuj je, poczuj jak z tyłu Twoja gałka oczna dotyka kości oczodołu – częściowo tworzy go kość klinowa. Z tyłu Twoich gałek ocznych wychodzi nerw wzrokowy i tętnica oczna (po obu stronach rzecz jasna) – przez otwory w kości klinowej wchodzą do wnętrza czaszki i zaraz krzyżują się (nazywa się to skrzyżowanie nerwu wzrokowego). Trochę w dół od skrzyżowania (na wewnętrznej stronie kości klinowej) znajduje się śmiesznie uformowany fragment tej kości – jak siodło na wielbłąda – pewnie dlatego nazwano je siodłem tureckim. W tym siodle jedzie przez życie Twoja przysadka – za Twoimi oczyma, z tyłu jamy nosowej.
Przysadka mózgowa pozwala nam rosnąć, dojrzewać, mieć dzieci, a nawet utrzymać związek. Wpływa na wagę, wygląd skóry i włosów, także laktację i kontrolowanie moczu nocą. Niewiele jest procesów w naszym organizmie, które przynajmniej pośrednio nie byłyby związane z pracą przysadki mózgowej.
Część przednia (gruczołowa) przysadki mózgowej wydziela aż siedem hormonów. Przyglądając się ich funkcjom, lepiej uświadamiamy sobie, jak ważny jest ten miniaturowy twór w mózgu.
1. Hormon wzrostu (GH) – odpowiedzialny jest nie tylko za nasz wzrost, ale i właściwy transport budulca białka oraz jego przyswajanie. Przyczynia się również do wzrostu poziomu glukozy we krwi, a w efekcie także uczucia głodu i sytości. Umożliwia rozkład tłuszczów zapasowych (lubimy to!) oraz zatrzymanie w organizmie jonów wapniowych i fosforanowych, niezbędnych do rozwoju i utrzymania mocnych kości.
2. Prolaktyna (PRL) – umożliwia wykarmienie potomstwa (laktacja), ale i neurobiologiczne zmiany u przyszłych mam (po części i huśtawki nastroju).
3. Hormon adrenokortykotropowy ACTH wzmaga wydzielanie hormonów przez korę nadnerczy; a te między innymi wspierają odporność, zapewniają sprawną termoregulację, regulują przemianę materii.
4. Hormon tyreotropowy TSH – pobudza tarczycę do wydzielania hormonów. A ich rola w organizmie? Olbrzymia! Mają wpływ na twoją wagę, a nawet prowadzą do otyłości, zapewniają lepszy, bądź gorszy, wygląd włosów, skóry, paznokcie. Umożliwiają dobre samopoczucie emocjonalne i regulują rytm serca… Wszystko na ten temat: Jej wysokość tarczyca.
5. Hormon folikulotropowy FSH – u kobiet umożliwia rozwój pęcherzyka jajnikowego oraz wydzielanie estrogenów (więcej o pęcherzyku Graffa, powiązaniach przysadki z jajnikami i kobiecą płodnością, a u mężczyzn pobudza produkcję spermy.
6. Hormon luteinizujący LH – u kobiet podtrzymuje jajeczkowanie i produkcję progesteronu, a mężczyznom zapewnia potrzebną dawkę testosteronu.
7. Endorfiny PEA – wywołują euforię u sportowca i zakochanych. Pomagają czerpać radość z seksu i z zakupów. Dzięki nim życie nabiera smaku.
Środkowa część przysadki mózgowej wspiera koloryt naszej skóry, ponieważ wydziela hormon melanotropowy MSH, a ten pobudza komórki barwnikowe skóry do syntezy melaniny.
Tylny płat przysadki magazynuje i wydziela hormony produkowane przez podwzgórze: oksytocynę i wazopresynę. Ich rola w organizmie jest nie do przecenienia. Oksytocyna, wbrew powszechnym poglądom, nie tylko usprawnia akcję porodową. Prawdopodobnie zawdzięczamy jej po części nawet to, czy nasz związek będzie trwały, a partner wesprze nas przy opiece nad dziećmi. Oksytocyna ma też ciemną stronę: może nasilać zachowania agresywne.
Wazopresyna (inaczej hormon antydiuretyczny, ADH) zagęszcza mocz i powoduje zatrzymanie wody w organizmie. To ona często jest odpowiedzialna za moczenie nocne dzieci i wywołuje moczówkę prostą, objawiającą się nadmiernym pragnieniem i nadmiernym wydzielaniem moczu. Jej niedobór powoduje zaburzenie odruchów neurologicznych. Podejrzewa się, że może mieć wpływ nawet na zachowania społeczne.
Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!
Medytacja razem z wykładem trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)
Twoja inwestycja: 35zł (proszę, weź drobne – z góry dziękuję)
Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy)