Skip to content

Metoda HRM – PROCES PATRZENIA W SŁOŃCE

Nazwa ta pochodzi od inicjałów człowieka, który przywrócił tę starożytną naukę na światło dzienne.
Hira Ratan Manek kontynuuje podróż po świecie, dzieląc się jogiczną techniką patrzenia w Słońce.

Poniższy wpis, to metoda patrzenia w słońce nauczana przez Hira Ratan Manek, publikowana na jego stronie www.solarhealing.com

PROCES PATRZENIA W SŁOŃCE

Proces

HRM eksperymentował na swoim organizmie przez trzy lata i opracował tą metodę opartą na próbach i błędach. Może to zostać osiągnięte przez kogokolwiek, w jakiejkolwiek części świata, o każdej porze roku. HRM nie jest wyjątkową postacią i każdy może to osiągnąć. Tysiące ludzi używa teraz tej metody i osiąga rezultaty. W Brazylii, Australii, Niemczech, ponad 3000 osób żyje ze światła. To odrodzenie nauki, która była praktykowana już dawno temu. Pierwotnie była praktyką duchową w starożytności, a teraz staje się praktyką naukową, która może być stosowana przez każdego, jak opisano poniżej. Dzień po dniu praktyka ta przybiera na popularności i stała się znana jako metoda HRM.

Zobacz film dokumentalny na temat metody HRM [readon2 url=”https://instytutarete.pl/filmoteka/filmy-pozytywnie-inspirujace/434-jesc-slonce-jesc-slonce.html”]Jeść Słońce[/readon2]

Bezpieczne praktyki sungazing.

Sungazing jest jednorazową praktyką życiową zwykle przez okres 9-ciu miesięcy. Można przerwać praktykę w trzech etapach. 0-3 miesięcy, 3-6 miesięcy, 6-9 miesięcy. Po przejściu 3 etapu musisz chodzić boso po ziemi do końca życia codziennie przez 45 minut. Jedzenie pozwala nam sprawić maksymalną ilość bólu innym i wykorzystać ich. Praktyka zakłada, że patrzymy na wschodzące lub zachodzące słońce raz dziennie tylko w bezpiecznych godzinach. Żadna krzywda nie spotka nas podczas porannych i wieczornych bezpiecznych godzin. Do bezpiecznych godzin zalicza się pierwszą godzinę od pojawienia się słońca na horyzoncie i godzinę przed zachodem słońca. Jest naukowo udowodnione, ponad wszelką wątpliwość, że jedynie ten czas jest wolny od promieniowania UV i ekspozycji IR, która jest szkodliwa dla oczu. Aby określić czasy wschodzi i zachodu słońca, możesz sprawdzić w gazecie lokalne lub internecie, które wymienią wskaźnik promieniowania UV w tym czasie na 0. Oba czasy są dobre do praktyki – zależy od indywidualnej wygody. Patrzenie w słońce ma także dodatkową zaletę w postaci witamin A i D w 1-godzinnym oknie okresu bezpiecznego. Witamina A jest niezbędna dla zdrowia oka, jedyna której oko potrzebuje. Jeśli spojrzysz w słońce bez okularów, związana siła w oku odejdzie i będzie to lepszy wzrok niż z okularami.

Dla tych, którzy nie mogą początkowo patrzyć w słońce podczas bezpiecznych okresów, opalanie jest skuteczną metodą otrzymania energii w wolniejszym tempie, aż będzie możliwe patrzenie w słońce. Najlepszy moment do opalania jest wtedy, gdy wskaźnik UV wskazuje 2 stopnie lub poniżej. Zwykle występuje w 2-godzinnym oknie o wschodzie i przed zachodem słońca. Opalania w południe należy unikać, za wyjątkiem miesięcy zimowych, kiedy wskaźnik UV zwykle nie przekracza 2-óch stopni, przez co staje się bezpieczny dla opalania. Wyszukaj w lokalnej gazecie opublikowane wyniki UV, aby się upewnić. Nie używaj także filtrów przeciwsłonecznych. Gdy ciało zostaje podgrzane, pocimy się i pot ten musi zostać wydalony przez skórę z organizmu. Kiedy ciało jest pomalowane lub pokryte balsamami czy kremami, chemikalia zostają wprowadzone do twego ciała. Jest to nasze zaniedbanie w użytkowaniu, dlatego winimy potem słońce o raka skóry.

0-3 miesięcy.

W pierwszy dzień podczas bezpiecznych godzin, patrz maksymalnie 10 sekund. Drugi dzień praktyki to 20 sekund, dodając 10 sekund każdego następnego dnia. W końcu po 10 dniach patrzenia w słońce dojdziesz do 100 sekund, czyli 1 minutę i 40 sekund. Stań na gołej ziemi z bosymi stopami. (gołej ziemi, czyli bez trawy, ponieważ trawa absorbuje promienie słoneczne – przyp. tłum). Oczy mogą mrugać lub migotać. Bezruch lub stałość oczu nie są wymagane. Zdejmij soczewki lub okulary na czas patrzenia w słońce.

Dlaczego nie można oglądać słońca zamiast telewizora? Intensywność TV znacznie przewyższa wschód lub zachód słońca. Jeżeli można oglądać telewizor w bliskich zakresach przez dłuższy okres czasu, można obserwować bezpiecznie zachodzące lub wschodzące słońce. Miej przekonanie, że promienie słoneczne lub światło, które otrzymują twoje oczy, daje ogromne korzyści i nie będzie cię krzywdzić. To daje wcześniejsze, szybsze i lepsze rezultaty. Nawet bez elementu wiary również osiągniesz rezultaty, pod warunkiem, że będziesz stosował praktykę, jednak zajmie to więcej czasu. Z drugiej strony, nie musisz ograniczać którejkolwiek z codziennych procedur. Nie ma żadnych ograniczeń. Możesz zjeść normalny posiłek, głód w końcu sam zniknie.

Czytaj także:  Psychologia kręgosłupa

Można rozważyć patrzenie w słońce z tego samego miejsca o tej samej porze co dobę. Ten wzór dobowy ma swoje zalety. Jeśli będziecie się modlić, możecie wybrać jakąkolwiek modlitwę. Nic szczególnego jednak nie sugeruję i nie jest to wymogiem. Jako środek ostrożności, warto mieć zbadane oczy u lekarza. Ma to zaważyć na zachowaniu szczególnej ostrożności z naukowego punktu widzenia. Ponadto, należy chodzić na okresowe przeglądy. Dodatkowo można kupić zdjęcie kartki słonecznej do monitorowania promieniowania UV i IR, które są w cenie około dwóch dolarów (Kiedy karty są trzymane w słońcu) [nie znalazłem odpowiednika takiej kartki w Polsce, dlatego z ang.: photo sun card to monitor UV and IR radiation – przyp. tłum]. Nie ma potrzeby kupowania drogiego kosztującego 500$ dolarów photosensometra (?). Jeśli twoje policzki rozgrzeją się, przytrzymaj kartę i patrz. Kieruj się zdrowym rozsądkiem.

Po przejściu trzech miesięcy, będzie trzeba będzie patrzeć w słońce przez 15 minut.bez przerwy. Jeśli można oglądać telewizję przez 3 godziny, to na pewno można tyle patrzeć w słońce. Co się dzieje, jak dojdziesz do 15 minut? Energia słoneczna lub promienie słoneczne przechodzące przez oko ludzkie, ładuje układ podwzgórza, który znajduje się na drodze prowadzącej do ludzkiego mózgu. Ponieważ ludzki mózg otrzymuje zasilanie przez ten szlak, uaktywnia się brainutor [HRM używa tego określenia na jak to on nazywa, procesor w naszym mózgu, ponieważ mózg jest o wiele potężniejszy niż najbardziej zaawansowany komputer – przyp. Tłum]. Jeden z programów obecnych w mózgu zacznie się uaktywniać i zaczniemy realizować zmiany, ponieważ znikną psychiczne napięcia i zmartwienia. Co więcej, staniemy się nieustraszeni, ponieważ nasza psychoza zniknie, tak samo będzie z innymi chorobami umysłu. Jest to pierwszy etap metody i trwa około 3 miesiące.

Ludzie mają dobre i złe cechy, które są dwoma stronami tego samego medalu. W przypadku braku światła słonecznego rozwijamy złe cechy. Kiedy światło słoneczne przechodzi do mózgu dobre cechy przychodzą by zastąpić złe. Ostatecznie nawet duchowa ignorancja odchodzi. Czasami możesz się pomieszać w informacjach które czytasz i słyszysz. Otrzymujesz sprzeczne informacje takie jak ta, że czerwone wino jest dobre dla ciebie, a alkohol jest zły. Jesteś zaskoczony problemami życiowymi i potępiasz podejmowanie decyzji. Ale po trzech miesiącach patrzenia w słońce, możesz już rozwijać poczucie zaufania i znaleźć dla siebie duchowe odpowiedzi. Istnieje równowaga umysłu, w której jesteś w stanie ocenić osobiste odpowiedzi – poprawnymi odpowiedziami. Możesz rozwijać kompetencje, które są już nieodłączną częścią ciebie. Złe cechy zanikają, gniew, chciwość, zazdrość opuszczą cię. Stajesz się sympatycznym stworem. Każdy Cię lubi. Nic złego nie robisz. Jeśli jesteś pozytywny i nieustraszony, nikomu to nie zaszkodzi, ani nie przysporzy bólu. Staniesz się współczującą istotą. To jest wielki wkład do światowego pokoju. Pozytywne podejście tworzy rozwiązania dla problemów i odpadów społeczeństwa. Nie będą potrzebni inżynierzy środowiska. Nie będziemy wyrzucać odpadów, ponieważ ich nie będzie.

Poza tym odejdzie depresja psychiczna. Psychiatrzy zaobserwowali, że smutek jest skutkiem braku światła słonecznego. Z praktyką patrzenia w słońce nie będziesz miał nigdy depresji w swoim życiu. Możesz osiągnąć idealną równowagę umysłu. Strach przed śmiercią odejdzie. Stan umysłu będzie taki, że można przyjąć śmierć. Cokolwiek się stanie, będzie można do tego dopuścić. Nie będzie żadnych obaw. Każdy ma jakieś zaburzenia psychiczne, które są największym problemem ludzi, a które mogą być usunięte przez właściwe wykorzystanie światła słonecznego.

Czytaj także:  Kwiat Życia

3-6 miesięcy.

Następnie zaczną być leczone fizyczne choroby. 70 do 80% energii syntetyzowanej z pożywienia jest odejmowane przez mózg, która jest wykorzystywana w podsycaniu napięć i niepokojów. Z braku psychicznego napięcia, mózg nie wymaga tyle energii, co wcześniej. Wraz z postępem patrzenia w słońce, jak twoje napięcia zostaną ograniczone, zapotrzebowanie na spożycie pożywienia zmniejszy się.

Po dotarciu do 30 minut czasu ciągłego patrzenia w słońce, będziesz powoli wyzwalał się z chorób fizycznych, ponieważ przez wszystkie kolory słońca dotrą do mózgu przez oczy. Mózg stymuluje przepływ koloru prany [energii – przyp. tłum] odpowiednio do danych organów. Wszystkie narządy wewnętrzne otrzymują wymagane zapotrzebowanie od pewnej prany koloru od słońca. Nerka czerwony, serce żółte, kolor zielony wątroba itd. Prana koloru dotrze do odpowiedniego narządu i wyeliminuje niedociągnięcia. To jest jak terapia kolorami Reiki i uzdrawiania pranicznego. Istnieje wiele informacji na temat uzdrawiania kolorami. Jest to proces uzyskiwania wyzwolenia z fizycznych dolegliwości w okresie sześciu miesięcy. Po 3-4 miesiącach można wyleczyć się z autosugestią, poprzez wyobrażanie sobie i wizualizowanie uzdrowień swoich dolegliwości podczas wpatrywania się w słońce. Metody naukowe, takie jak solaria, kryształy, butelki, kamienie o naturalnych kolorach, klejnoty – wszystko wykorzystuje energię słońca, która jest zapisana w tych naturalnych kamieniach. Możesz zachować kamień naturalnych kolorów w wodzie pitnej, w celu dalszego przyśpieszenia gojenia.

W solariach zazwyczaj jest platforma o wysokości 100 stóp, gdzie każda ze szklanych gablot przeznaczona jest dla każdego z kolorów VIBGYOR. Platforma ta obraca się wokół słońca cały dzień i według rodzaju rozpoznanej choroby. Pacjent zostaje umieszczany w odpowiednim uzdrawiającym kolorze. Podobnie szklane butelki wody pitnej są trzymane 8 godzin w słońcu. Woda zostaje nasłoneczniona i tworzy zawartość leczniczą, stosowana jest w leczeniu różnych chorób.

Fotosynteza, którą omawiamy, w rzeczywistości nie potrzebuje chlorofilu. Tylko królestwo roślin potrzebuje chlorofilu. Ludzkie ciało może to zrobić z innym medium. Fotosynteza jest przekształceniem energii słonecznej w użyteczna formę energii. W ten sposób pracują ogniwa fotowoltaiczne i wytwarzają energię, podobnie woda jest podgrzewana, jedzenie jest gotowane w kuchence słonecznej (?) i baterie słoneczne uruchamiają samochód.

Oczy otrzymują całe spektrum światła słonecznego, które jest rozprowadzane do różnych części ciała przez mózg według potrzeb. W rezultacie można się wyleczyć ze wszystkich chorób. Trzecie pośrednie medium jest unikane. Chociaż już dłużej patrzysz na słońce, to energia nie jest wykorzystywana do psychicznych zaburzeń i dolegliwości fizycznych, w ten sposób wzrasta jej poziom składowania w organizmie. Stajesz się własnym panem w ciągu 6 miesięcy.

6-9 miesięcy.

W 6-stym miesiącu zaczniesz otrzymywać oryginalną formę mikro żywności, która będzie efektem naszego patrzenia w słońce. Przy okazji można będzie uniknąć toksycznych odpadów, które wchłaniamy wraz z regularnym spożywaniem jedzenia.

7 i pół miesiące i 35 minut patrzenia w słońce, wtedy głód powinien spaść namacalnie. Spada potrzeba spożycia pokarmu. Nikt nie potrzebuje jeść więcej, niż jego poziom głodu. Głód przychodzi z powodu potrzeb energetycznych organizmu, co jest konieczne dla jego istnienia. Żywność nie jest koniecznością by organizm funkcjonował, ale jest nią energia. Konwencjonalnie, bezpośrednio uzyskujesz energię słoneczną z jedzenia, które jest produktem ubocznym energii słońca. Jeśli nie ma słońca, nie ma żywności, bo nic nie będzie rosło.

Dlatego, jeśli konsumujesz pierwotną formę energii, głód spada w dół, aż całkowicie zanika. W ósmym miesiącu powinieneś zauważyć, że głodu prawie nie ma. Dla ucznia znudzonego, słabego czy bez przekonania okres ten wynosi 9 miesięcy i 44 minuty. Po tym czasie głód zanika na zawsze.

Wszystkie mechanizmy związane z głodem, jak zapach, łaknienie a także napady głodu znikają. Ponadto poziomy energetyczne są na wyższym poziomie. Jest przeświadczenie (mając już to doświadczenie), że mózg jest dobrze aktywowany/zasilany przez energię słoneczną. Dobra robota, jesteś słoneczną kuchnią.

Po 9 miesiącach

Po 9 miesiącach po osiągnięciu poziomu 44 minut, należy zrezygnować z patrzenia w słońce, powinieneś zrezygnować z sungazing’u, ponieważ słoneczna nauka tego zabrania ze względu na opiekę okulistyczną. Ciało będzie się rozładowywać, jeśli przestaniesz ćwiczyć, dlatego musi być jakoś doładowywane. Teraz musisz zacząć chodzić boso po ziemi codziennie przez 45 minut, w sumie to 6 dni. [7 nie zaszkodzi, 6 wystarcza – przyp. tłum]. Codziennie tylko spacerujesz dla relaksu. Nie musisz chodzić żwawo, uprawiać jogę lub biegać. Cały dzień jest na to dogodnym czasem, jednak zaleca się to robić, kiedy ziemia jest cieplejsza i światło słoneczne pada na twoje ciało. Gdy chodzić boso, ważny gruczoł znajdujący w ośrodku mózgu, o nazwie szyszynka lub trzecie oko aktywizuje się i przez cały czas gdy chodzimy boso jest aktywna. Duży palec u stopy symbolizuje ten gruczoł. 25 lat temu uznano szyszynkę za bezużyteczny gruczoł. Teraz stał się ważnym gruczołem na studiach i do tej pory napisano i opublikowano około 18..000 referatów na jej temat. Szyszynka zawsze była znana jako siedziba duszy. Gruczoł ten ma światłowodowe zakończenia nerwowe. Pozostałe cztery palce też odpowiadają gruczołom – przysadce, podwzgórzu, wzgórzu i ciału migdałowatemu. Ciało migdałowate zyskuje na znaczeniu w ciągu ostatnich 4 lat w badaniach medycznych. To jądro słońca, czy energii kosmicznej i odgrywa bardzo ważną rolę w procesie fotosyntezy światła słonecznego, docierającego do mózgu przez oczy. Gdy idziesz boso, twoja masa ciała pobudza wszystkie te 5 gruczołów przez palce. Jest to wzmacniane przez ciepło ziemi / energię i pranę słońca, padającą na głowę lub czakrę korony. Czakry nie znajdują się w rdzeniu kręgowym, których umiejscowienie jest wyimaginowanym miejscem, znajdują się zdecydowanie w mózgu. Wszystko to tworzy pole magnetyczne i ciało/mózg doładowuje się energią ze słońca, wchodzącą w ciebie. Proszę się odprężyć. 45-cio minutowy spacer przez okres jednego roku i żywność pozostaje z dala od ciebie. Po roku ładowania, jeśli jesteś zadowolony ze swoich postępów, możesz zrezygnować z chodzenia boso. Kilka minut spadającej słonecznej energii na ciebie, wystarczą teraz raz na 3-4 dni, od tego czasu.

Czytaj także:  Grzybek tybetański - probiotyk

Ale jeśli chcesz wzmocnić układ odpornościowy, zachowaj chodzenie boso. Także jeśli chcesz zwiększenia mocy mózgu i inteligencji, kontynuuj praktykę chodzenia boso. Wraz z zwiększaniem ciepła słonecznego na stopach, mózg uaktywnia się coraz bardziej, co powoduje większą aktywność szyszynki. Szyszynka ma pewne psychiczne i nawigacyjne funkcje. Nawigacyjne oznacza, że można latać jak ptaki. Możesz rozwijać umiejętności psychiczne telepatii, jasnowidzenia, a także mieć ciało w różnych miejscach jednocześnie [bilokacja – przyp. tłum]. Nauka potwierdziła funkcje psychiczne człowieka i różne eksperymenty medyczne są przeprowadzane, by to ustalić. Różne części ciała się oczyszczają po zaprzestaniu jedzenia, ze względu na detoksykację. Poszczególne narządy wewnętrzne odgrywają pewne części mechaniczne, dla celów podróży kosmicznych i lotu. Jest jeszcze inna wartość użytkowa (inna niż trawienie) dla narządów wewnętrznych. Wszystkie te gruczoły mają wiele funkcji i mogą się przejawiać na optymalnym poziomie za pomocą energii słonecznej. Jeśli jesteś szczęściarzem, aby aktywować optymalnie mózg, na pewno osiągniesz oświecenie. Będziesz mógł czytać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Metoda ta może być bezpiecznie stosowana do kontrolowania otyłości. Niemal wszystkie problemy się rozwiążą.

Historycznie wielu ludzi żyło bez jedzenia. Dokładnie w 1922 roku, Imperial Medical College w Londynie, wydał dekret, że promienie słoneczne są idealnym pokarmem dla ludzi. Jednak nikt nie wspomniał, jaką mieli technikę/metodę. Np. Yogananda w swojej książce ,,Autobiografia Jogina”, przeprowadza wywiady z wieloma mistykami i świętymi, aby dowiedzieć się jaki jest ich sekret życia bez jedzenia. Wspólna odpowiedź to energia słoneczna wchodząca przez sekretne drzwi, która osiąga rdzeń przedłużony w mózgu [my już wiemy, że tymi sekretnymi drzwiami są oczy – przyp. tłum].

źródło: https://dasendrije.wordpress.com/2012/04/11/hrm-proces-patrzenia-w-slonce/

Kliknij i oceń

Shopping cart