Skip to content

Ćwiczenie z badania przekonań na temat zmian

Dajcie so­bie pozwolenie na kilka chwil oświecenia i poszukajcie choć odrobiny humoru w lekcjach, które właśnie przerabiacie.

Wasz wewnętrzny świat i skomplikowane wytwory waszego umysłu obfitują w odpowiedzi i rozwiązania; musicie tylko powoli się w nie zagłębić, zwracając uwagę na to, co powiedzą wasze zmysły.

Ludzie często chcą wiedzieć, co wydarzy się w przyszłości. Odpowiedź brzmi: zależy, w co wierzysz. Przekonanie o życiu pełnym inspiracji i mo­cy, gdzie wszyscy są doceniani, dobrze przysłuży się twojemu światu. Mu­sisz, po pierwsze, przyjąć, że wszyscy jesteście odpowiedzialni za zaini­cjowanie zmian koniecznych dla osiągnięcia pożądanych wyników.

Jakie emocje towarzyszą twojemu myśleniu o zmianach? Czy uważasz zmianę za proces trudny i ciężki? Za walkę wiodącą ku porażce i samotności? Czy słowo „zmiana” przywołuje ci może na myśl pełną chwały i cudow­nie łatwą zmianę pór roku?

W ramach ćwiczenia służącego badaniu przekonań na temat zmian znajdź trzynaście zdjęć siebie w różnym wie­ku, począwszy od wczesnego dzieciństwa do momentu bliskiego chwi­li obecnej. Wybierz z nich te, które przedstawiają tylko ciebie w jakiejś scenerii – ujęcia, które są raczej ciekawe niż doskonałe. Nie wyszukuj też specjalnie upozowanych zdjęć. Następnie, przy kolejnym nowiu, peł­ni, zaćmieniu, czy w jakimkolwiek przez ciebie wybranym na tę zabawę momencie, wyraź swój zamiar otwarcia linii czasu różnych wersji siebie i baw się dalej swoimi trzynastoma zdjęciami – trzy tygodnie lub dłużej, jeśli chcesz. Znajdź w domu odpowiednie miejsce, czyli takie, w którym często przebywasz, i w którym twoja „gazetka ścienna” nie ulegnie znisz­czeniu, po czym porozkładaj tam swoje zdjęcia. Użyj wyobraźni i poroz-mieszczaj je w różnych konfiguracjach: jako kształt geometryczny, zodiak, spirala – cokolwiek przyjdzie ci na myśl. Patrz na zdjęcia tak często, jak zechcesz. Mów do nich. Co mówią do ciebie? Zwróć uwagę na wszelkie przekonania dotyczące zmian, które ukazują twoje zdjęcia. Przez całe trzy tygodnie zmieniaj aranżację „gazetki”, kolejność i wzajemną konfigura­cję zdjęć. Bądź spontaniczny i baw się, pozwalając, by zdjęcia uczyły cię czegoś o tobie. Każda fotografia ukazuje pewną wersję ciebie – kogoś, kto w momencie jej robienia nie miał pojęcia, co stanie się w chwilę później, a jednocześnie każda sugeruje, że zmiany następują raz za razem.

Czytaj także:  Skala naszych EMOCJI

Twoje przekonania mogą nabrać giętkości, o ile tak zdecydujesz. Będą  jak gałęzie miękkich krzewów: uginając się pod czapami śniegu zimą będą czekać cierpliwie na ciepłą ochronę kojącego wiosennego słońca. Bieżący stan globalnej niepewności odzwierciedla wewnętrzną energię projekto­waną ze zbiorowej psyche. Z jednej strony napływają najbardziej ekscy-I ujące i wyzwalające szanse budowania trwałych prawdopodobieństw: zdumiewające nowe techniki uzdrawiania za pomocą komunikacji z in­nymi rzeczywistościami, prawie natychmiastowa zmiana źródeł zasilania oraz zdumiewające odkrycia pozyskiwania czystej wody i powietrza – to tylko kilka z wielu odkryć, które już majaczą na horyzoncie. Inne okazje przyniosą szansę tym, którzy czują się źle i lękają się kierowania własnym życiem, choć ścieżka ta to nie zabawa. Poszerzając swoją świadomość oraz znajdując dla niej nowe pastwiska, nowe góry do zdobycia czy nowe szczyty z widokiem na rzeczywistość, najtrudniejszym aspektem, jakiego możesz doświadczyć, będzie obserwacja tych, którzy wybrali niezmien­ność.

Jesteś tu, by być świadkiem, a rola świadka jest najtrudniejsza. Świadek nie zamyka oczu; świadek widzi wszystko, a następnie zdaje relację o tym, co nastąpiło. Jest to ogromnie wyzywające zadanie i często bardzo trudne do przeżycia ze względu na cały wachlarz emocjonalnych możliwości, począwszy od wyżyn najbardziej wyszukanej radości i naj­wspanialszych orgazmów, do nizin i głębi lęku, nienawiści i bezradnej rozpaczy. Kiedy twe serce otworzy się, wzniesiesz się w górę ze wszystki­mi, którzy uznają za wielkie wyzwanie możliwość obserwacji i współodczuwania tych, którzy wybrali niziny braku inspiracji i mocy. Obserwacja i odczuwanie odwagi pozostałych w chwili, gdy doświadczają doniosłych melodii emocji, powiedzie cię ku twej własnej wielkości. Dla niektórych może to być droga do szaleństwa. Tak właśnie cienka jest granica, którą wędruje świat w obecnych Czasach Przemiany Ludzkości,

Ścieżka mocy zaprowadzi cię w głębokie, dalekie sfery życia.

W naturze pioniera leży samotna wędrówka na nowe obszary. Pionier zawsze chce iść tam, gdzie nikt wcześniej nigdy nie doszedł. Jako pionier musisz nauczyć się być sam ze swoimi odkryciami. W czasach braku stabilności ujawnić się jednak mogą wszystkie twoje lęki. Twoje emocje mogą sięgać coraz głębiej w Królestwo Odczuwania, aż do spotkania z ranami, któ®e sam ukryłeś, do czego przydadzą Ci się zarówno odwaga jak i miłość.

Kliknij i oceń

Shopping cart