Skip to content

Medytacja Gayatri Mantra na otwarcie czakry 3 Oka

Gayatri Mantra jest uważana za najpotężniejszą mantrę hinduską. Pochodzi z Wed – starożytnych pism hinduskich i jest najbardziej szanowaną ze wszystkich mantr wedyjskich. Chociaż, ta mantra jest używana do różnych medytacji i modlitwy, w tym artykule, mam zamiar opisać, jak wykorzystać ją, aby otworzyć czakrę Trzeciego Oka.

3 Oko lub Czakra Ajna jest częscią systemu  siedmiu czakr w Kundalini Joga. System ten zakłada, że ​​istnieje siedem wirów energetycznych, które leżą wzdłuż kręgosłupa i pomagają przemieniać energie pomiędzy ciałami fizycznymi i subtelnymi. Każda z tych czakr jest odpowiedzialna za zdrowie narządów w regionie, w którym leżą, a także  odpowiedzialne  za niektóre psychiczne i emocjonalne cechy i właściwości. Z tych siedmiu czakr, 3 Oko jest jednym z najważniejszych.

Czakra Trzeciego Oka znajduje się na środku czoła i jest odpowiedzialna za moc intuicji i zdolność widzenia tego, co skryte. Trzecie Oko jest także odpowiedzialne za zdolności parapsychiczne i jego aktywacja prowadzi często do osiągnięcia takich umiejętności. Chociaż mantrą nasienną czakry Ajna jest mantra AUM, Gayatri Mantra to również potężne narzędzie, aby pomóc otworzyć ten środek.

Poniżej najpierw podam tekst sanskrycki Gayatri Manra, a następnie jego tłumaczenie. Potem pokażę jak używać tej potężnej mantry, aby otworzyć czakrę Trzeciego Oka.

Najwyższa Vedic Mantra Hindu: Gayatri Mantra

Om Bhur Buvaha Svaha
Tat Savitur Varenyam
Bhargo Devasya Dheemahi
Dhiyo Yonaha Prachodayath

Chociaż istnieje kilka interpretacji tej mantry, moim zdaniem, ta poniżej jest najlepsza

Gayatri Mantra – tłumaczenie

O Najwyższy Stwórco, Tyś jest dawcą życia, usuwającym ból i smutek i dawcą szczęścia; O Stwórco Wszechświata, niech otrzymamy Twe najwyższe światło niszczące grzech, Ty poprowadź  nasz intelekt w dobrym kierunku.

i po angielsku:

O Supreme Creator, Thou art the giver of life, the remover of pain and sorrow and the bestower of happiness; O Creator of the Universe, may we receive Thy supreme sin-destroying light; may Thou guide our intellect in the right direction.

Czytaj także:  Czakra Gardła - podstawa naszej komunikacji i wyrażania siebie 🗣️💬

Gayatri Mantra Medytacja Czakry Trzeciego Oka:

Ta szczególna technika używania mantry Gayatri, również wykorzystuje moc mudr. Mudry są pozycjami oczu, rąk i ciała, które aktywują pewne subtelne przepływu energii w organizmie, i tworzą korzystne stany świadomości. Są one bardzo przydatne do przechodzenia głębiej podczas medytacji lub by wywołać zmianę przepływu energii w organizmie. Mudrą używaną w tej medytacji Trzeciego Oka jest Sambhavi Mudra.

Aby zastosować Sambhavi Mudra zamknij oczy, a następnie odwróć gałki oczne do góry i popatrz przez środek czoła. Ta pozycja pozwala otworzyć trzecie oko i zwiększy wpływ mantry Gayatri. Więcej szczegółów na temat mudr znajdziesz odwiedzając moją darmową stronę na AnmolMehta.Com.

Praktykuj medytację Gayatri Mantra by otworzyć czakrę Trzeciego Oka. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i przekieruj je w górę, aby spojrzeć przez czoło. Trzymaj tę pozycję oczu tak długo jak jest to wygodne. W trakcie intonuj Gayatri Mantra wizualizujac jak czakra 3 Oka promieniuje przez czoło. Wykonuj tę medytację początkowo przez 5 minut, a powoli możesz wydłużyć ją do 20 minut lub więcej.

Podsumowanie:

Istnieje wiele korzyści płynących z tej medytacji, przekonasz się, że, oprócz otwarcia trzeciego oka, śpiewanie to daje dużo spokoju i ciszy. Jedna ważna uwaga jest taka: ​​proszę nie próbować wykonywać tej potężnej medytacji zbyt długo ponad własne siły. Upewnij się, że rozkładasz w czasie budowanie swoich nowych zdolności. Gayatri Mantra to wielki dar i mądrze wykorzystany może być doskonałym narzędziem do wewnętrznej transformacji i transcendencji.

 

Anmol Mehta jest nowoczesnym mistrzem jogi i medytacjiJego strona internetowa Free Chakra Meditations, oferuje darmowe nagrania Gayatri Mantra MP3 Download, oraz sporą kolekcję bezpłatnych MP3 do pobrania

Artykuł Źródło: http://EzineArticles.com/3533473
tłumaczenie: Monika Burzyńska

Polecam również w tym temacie artykuł o przysadce – [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/cialo/na-zdrowie/459-oko-horusa-przysadka-mozgowa.html”]Oko Horusa, czyli przysadka mózgowa[/readon2]
Natomiast więcej o czakrze trzeciego Oka znajdziesz tutaj – [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/czakry/462-czakra-szosta-3-oko.html”]Czakra szósta – 3 oko[/readon2]

Kliknij i oceń

Shopping cart