Przejdź do treści

Wizualizacja wspierająca regenerację zębów i tkanek przyzębia

Zapraszam na medytację regeneracji zębów i tkanek przyzębia, tym razem bardziej w stylu szamańskiej podróży i spotkania z Rodem oraz własną Mocą.

spotykamy się w niedzielę (05.08 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/733-wizualizacja-wspierajaca-regeneracje-zebow-i-tkanek-przyzebia#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]

 Zęby to bardzo delikatny temat. Spędziłam sześć lat swojego życia na studiowaniu ich leczenia. A wiecie co było głównym, najgłówniejszych dogmatem studiów stomatologicznych? To, że… zęby nie regenerują się! 

To założenie leży u podstaw całej metodologii leczenia stomatologicznego. Może co prawda czasem wytworzyć się zębina wtórna, ale tak żeby cały ząb się zregenerował – to nigdy…
A tak na marginesie, uczono mnie też, że tkanka nerwowa się nie regeneruje.
Tak więc medycyna wie swoje, a życie ma w głębokim poważaniu tę wiedzę. Trafiłam zarówno na przypadki pełnej regeneracji zerwanego rdzenia kręgowego, jak i na pełną regenerację zębów.

Co więcej, wieduni słowiańscy twierdzą, że samoregeneracja zębów to forma egzaminu z Twojego rozwoju – na ile władasz swoim ciałem i mocą życia w nim.

Medytację o kościach przeprowadziłam nieco w konwencji baśniowej a’la „było sobie życie”.
Medytacja z zębami będzie już zupełnie inna, ponieważ zęby są szczególne (co prawda wszystko jest szczególne w naszym ciele) ale zęby… 

Ich stan i wygląd jest bezwzględnym indykatorem tego, w jakiej kondycji jesteś i nie chodzi bynajmniej o Twoją kondycję fizyczną, tylko o Ciebie holistycznie i o Twoją duszę, a nawet energię Twojego Rodu.

Korzenie twoich zębów w szczególny sposób połączone są z Twoim Rodem i Twoimi przodkami (to się nazywa szlaki duchowe). Troszkę o tym więcej powiem na wykładzie przed medytacją.

Jeśli spojrzeć na choroby zębów i przyzębia z perspektywy psychiczno – somatycznej z totalnej biologii:
zęby psują się, kiedy się gryziesz psychicznie, jesteś złośliwy, kąśliwy, kiedy gryziesz się lub innych swoją złością, kiedy przez zęby sączy się jad złośliwości – tak przecież cool w czasach wszechobecnego trollingu.

Jest też stres… głęboki, neurotyczny wszechspołeczny stres, w którym “zaciskam zęby i dam radę” – czyli następuje silne stłumienie siebie i zmuszenie do czegoś, czego zazwyczaj nie chcesz, co nie współgra z Twoją duszą. 

Fizjologicznie przejawia się to jako szczękościsk – zespół trwałego skurczu mięśni żwaczowych, natomiast długotrwały stres i supresja (tłumienie) siebie powoduje bruksizm.
Długotrwały, głęboko wyparty stres skutkuje przerażającym zgrzytaniem zębów z całych sił w fazach najgłębszego snu, co niszczy tak zęby, jak i staw skroniowo-żuchwowy. To jest właśnie obraz kliniczny bruksizmu.

Na wykładzie przed medytacją rozwinę trochę temat przyczyn psychologicznych, jak i najważniejsze odkrycia stomatologiczne w zakresie przyczyn powstawania próchnicy i chorób przyzębia.
Podzielę się też wiedzą, co można zrobić we własnym zakresie, żeby zregenerować swój aparat zgryzu i wyeliminować próchnicę oraz nowe ogniska jej powstawania.

 

Jak widać medytacja z zębami to temat wielowarstwowy i do tego rzuca wyzwanie przekroczenia Rubikonu poglądu, że zęby nie regeneruje się.
Tymczasem zębina i szkliwo to nic innego jak forma kości, a czy kiedykolwiek komuś po złamaniu kość nie zrosła się?


Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 90 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swoją Jaźń – to wystarczy 🙂
Jeśli masz zwyczaj marznąć, to również weź ze sobą koc (lub nieszeleszczący śpiwór), a także karimatę (na sali jest kilka sztuk, ale nie zawsze ta ilość starcza dla wszystkich)

Twoja inwestycja: 35zł

 

Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!

 


Mapka dojazdu na ul. Paryską 6 w Warszawie (Good Life Academy‎)


Wyświetl większą mapę

 

 

 

Kliknij i oceń

Koszyk