Skip to content

Medytacja otwarcia czakr

Wyobraź sobie, że siedzisz na kamiennej ławce, a na niebie świeci księżyc jak dojrzały melon; swym połyskującym, srebrnym światłem wytycza ścieżkę po otaczającej cię okolicy.

Drzewne żabki i cykady wspólnie pracują nad kojącą symfonią melodyjnych wieczornych dźwięków. Poświęć kilka chwil, aby się do nich dostroić: rozluźnij kark, oczyść gardło, puść wolno dolną szczękę i rozluźnij język, i wyobraź sobie, że właśnie przełykasz łyżeczkę najlepszego miodu. jakiego kiedykolwiek przyszło ci próbować. Miód – słodki, uwodzący nektar natury. Wyobraź sobie, że szczyt twojej głowy i twój kręgosłup unoszone są na delikatnych złotych niciach. Poczuj swój wyprostowany kręgosłup, dopasuj ułożenie miednicy tak, aby dokładnie umieścić ją na nitce niczym cenną, alabastrową misę na wspaniałym marmurowym cokole. Delikatnie rozchyl usta i biorąc wdech, zauważ i poczuj gładkość oddechu, przechodzącego w dół przez nozdrza, krtań i gardło. Wyobraź sobie, jak twój oddech dociera do samego dna płuc niczym potężna rzeka, padająca kaskadą z urwiska do siedmiu oddzielnych półek wodospadów.

U stóp każdego z wodospadów woda wiruje i kłębi się, nim spadnie dalej, by rozpocząć podróż w jeszcze niższe rejony. Czujesz orzeźwiającą mgieł­kę drobinek wody rozbitej o skały i wyczuwasz przepływ energii mocy twojego oddechu – czujesz piękno życia. Zanurz się kolejno w każdym stawie: popływaj sobie swawolnie, a potem radośnie wynurz się, połóż na wodzie, niech cię unosi. Usłysz dźwięk życia i rozkoszuj się gładką, płyn­ną podróżą twego oddechu, który upiększa twój stan umysłu poczuciem bezpieczeństwa, radości i harmonii.

Kierując podróżującym jeszcze głębiej oddechem, wyobraź sobie, że ten sam stan radosnej, łatwej gracji ogarnia jednocześnie wszystkie czakry twojego ciała, począwszy od czubka twojej głowy, w dół do czakry pod­stawy. Wykorzystaj swój skoncentrowany oddech, aby skierować energię do swoich czakr i zagłębiać się w każdą coraz bardziej. Wyobraź sobie wirujące spirale koloru, tańczące wokół każdego wiru; energia oczyszcza dom, wymiata nagromadzone latami pajęczyny – każda czakra jest od­świeżona i błyszcząca, niczym powoli obracający się kalejdoskop koloru, dźwięku i światła. A teraz skieruj swoją uwagę na stopy i wyślij energetyczny wir pod podeszwy stóp, zakotwiczając ją w Ziemi. Po chwili zacznij przesuwać wirujące spirale w górę nóg, a potem z powrotem do pierwszej czakry, gdzie wiruje wokół najgłębszego stawu leżącego u podstaw two jego kręgosłupa. Przenieś wirującą energię dalej, w górę ciała. Zobacz, jak obraca się w każdym kolejnym wirze, uwalniając cały nagromadzony w nim gruz, rozpuszczając blokady i przeszkody. Rób tak, aż dotrzesz do szczytu głowy. Jeśli jakiś ośrodek energetycznej inteligencji ¡opiera się oczyszczeniu i odblokowaniu, porozmawiaj z nim i zapytaj, dlaczego nic chce oczyszczenia. Skoncentruj się i słuchaj. Jeżeli sytuacja, której się trzymasz, nie jest już dłużej zgodna z twoim najwyższym dobrem, uznaj funkcje, które pełniła, wyraź wdzięczność i szacunek wobec związanej z nią części twoich doświadczeń, po czym z miłością zaproś ją do zajęcia wyższego miejsca, którego celem jest twoja wielowymiarowa tożsamość.

Czytaj także:  Medytacja żywiołu Wody

Teraz wyobraź sobie świetlisty diadem, spoczywający na szczycie twej głowy, promieniujący kosmicznymi wzorami. Twoja twarz jest spokojna, cicha, pełna wiedzy i mądrości. Twoje pięć kosmicznych czakr to mie­szanka cudów, tętniących życiem w szeroko otwartych perspektywach wspaniale fosforyzujących kolorów, lekko unoszących się kształtów oraz niezrównanie pięknych zmysłowych dźwięków. Odczuwasz teraz celowość wzorców energetycznych, łączących szczyt twojej głowy z siecią Istnie­nia, przemierzających rzeczywistości sięgające daleko dalej poza znany ci wszechświat, tworzących sklepienia magicznych tajemnic wielowszechświata. Wzory te bez trudu wyłaniają się w tańcu radości jako eteryczne wiry i spirale pełne niezliczonych warstw świeżej, słodkiej energii. Mie­szają się w twym ciele fizycznym, wnikają i wypływają z wszystkich czakr. Czujesz się superdoładowany, superoświecony, twoja percepcja rozszerza się i sięgasz daleko poza swe ciało fizyczne. Twój świetlisty diadem dzia­ła niczym antena, która ściąga energię przekazywaną z twoich czakr ko­smicznych. Ozdób ten obraz pięknem bezcennych klejnotów w trzynastu wyjątkowych wzorach światła twojego własnego projektu – te układy po­służą ci za istotne symbole twego uczestnictwa w wielkim przedstawieniu przemiany ludzkości.

Przypomnij sobie, że bierzesz udział w wielowymiarowej grze, polega­jącej na zapamiętywaniu i integracji wielu wspomnień. Niech twe zamiary i życzenia tego, jak chcesz pokierować kosmicznymi energiami, aby podnieść jakość swojego życia, będą klarowne. A teraz, bezpośrednio przed sobą zobacz linię wyznaczoną złotą nicią – wyciągnij dłoń, dotknij nici, a poprowadzi cię z powrotem do obecnej wersji rzeczywistości.

Możesz ujrzeć pojawiające się symbole i obrazy, które są wskazówkami i w wiadomościami z głębin twojej istoty na temat ważnych, podstawowych kwestii – leżą w zasięgu ręki. Zachowanie cierpliwości i proste pozwolenie na to, by powoli zapełniały się nimi luki w pamięci i postrzeganiu tworzy Intrygujące wręcz łącze, które może rozwinąć nić rozpoznania pomiędzy Twoją linią genetyczną a innymi żywotami. Nie spiesz się, aby te symbole analizować i nie nalegaj na natychmiastową odpowiedź. Najpierw zrów­noważ prawą i lewą półkulę, obcuj z naturą, daj ciału i umysłowi trochę czasu na przyjęcie tych odkryć.

Czytaj także:  Uzdrawianie wzdłuż linii czasu

Ufaj swoim doświadczeniom. Wydarzenia nie są z natury sztywne; każde zdarzenie, badane i ponownie odkrywane w czasie równoległym nabiera znaczenia i formatu. Zawsze proś o ukazanie najwyższego celu każdego zdarzenia, jak również rozwiązań, które daną sytuację uleczą. Przyjęcie odpowiedzialności za swoje kreacje oraz uszanowanie wiedzy Nowego ciała to dwie podstawowe wartości, które są potrzebne do prze­robienia lekcji przyspieszonej energii. Pamiętaj, przyspieszona energia skraca odstęp czasowy, jaki dzieli myśl od jej manifestacji, wyprowadza­jąc na pierwszą linię twych doświadczeń dokładnie to, na czym się kon­centrujesz. Łatwo zatem przewidzieć, że życie wyolbrzymi wszystko, co ma zostać zauważone i zrozumiane, a w idealnym założeniu, ludzkość zda sobie sprawę doświadczając z pierwszej ręki, iż to myśli tworzą rze­czywistość. Ci, którzy odmówią zmian oraz zamkną się na poszerzenie świadomości, mogą napotkać wiele trudnych życiowych scenariuszy.. Od­cinanie się od nowych możliwości osobistego wzrostu i przemiany może powodować, że ludzie czują się obezwładnieni i fizycznie przeciążeni, zmęczeni emocjonalnie, mentalnie i duchowo. W obecnych czasach in­teresy i działania związane z pracą, rodziną i życiem osiągną nowy pułap znaczeń, a sposób, w jaki zareagujesz na swoje kreacje, będzie prawdziwą demonstracją twego charakteru. Pragnienie stania się bardziej świado­mym swych myśli i nastawień pomoże ci rozwinąć uwagę, co umożliwi z kolei łatwe skoncentrowanie swoich życiowych zamiarów. Zdarzenia, w których uczestniczysz, wskażą na to wyraźnie.

fragment Ścieżki Mocy – mądrość Plejadian dla świata pogrążonego w chaosie, Barbary Marciniak

Kliknij i oceń

Shopping cart