Skip to content

Medytacja wewnętrznego Uśmiechu :)

Oto starożytna technika samouzdrawiania na bardzo głębokich poziomach przy użyciu narzędzia, które ZAWSZE masz pod ręką i to do tego całkowicie ZA DARMO! 🙂

Samouzdrawianie to nurt łączący w sobie wiele metod i technik,
jedną z najbardziej skutecznych jakie znam to:
geloterapia – śmiechoterapia, od greckiego „gelos” – śmiech…

Metoda ta jest tak skuteczna, że działa nawet tam, gdzie już wszystko inne zawiodło – na całym świecie są setki (jeśli nie tysiące) udokumentowanych przypadków wyleczeń raka u osób, które stosują śmiechoterapię!

Dr Lee S. Berk udowodnił dzięki swoim pracom naukowym, że istnieje ścisła zależność pomiędzy śmiechem a systemem immunologicznym organizmu. Badania krwi przed i po seansie śmiechu (w badaniach wykorzystano film – komedie) udowodniły, że została znacznie podniesiona ilość komórek NK, czyli naturalne komórki niszczące komórki rakowe i inne zwyrodnieniowe. Czyli dzięki śmiechowi podnosi się naturalna umiejętność obronna organizmu. Taoiści stosują tę metodę od ponad 2,5 tysiąca lat, ta technika nazywana jest „uśmiechem wewnętrznym” i traktowana jest jako technika uzdrawiająca.

 

„kiedy ktoś się uśmiecha jego organy uwalniają substancje podobna do miodu, która daje pożywienie całemu ciału. Kiedy ktoś się złości, stresuje – wtedy produkuje substancje jadowitą, która blokuje kanały, przez które przepływa energia”.

Mistrz Tao Mantak Chia

 

 

 

Medytacja wewnętrznego Uśmiechu pomoże Ci jeszcze bardziej zamieszkać we własnym ciele,
poczuć jego moc i naturalną przyjemność przebywania w nim.

Twoje przebywanie w ciele wiąże się ściśle z Twoim poczuciem wartości własnej, z tym czy kochasz, szanujesz siebie i również na co pozwalasz innym wobec siebie.
Mocniejsze ugruntowanie w ciele da Ci niewyobrażalnego energetycznego „kopa” do wszystkich Twoich życiowych działań.

Więc jeśli czujesz się zmęczony, wypalony i bez weny, to jest wręcz perfekcyjnie idealna technika dla Ciebie!

Czytaj także:  Świetlisty symbol nieskończoności

 

Praktyczno-techniczne wskazówki dla osób ćwiczących indywidualnie:

Medytację wewnętrznego Uśmiechu rozpocząć można oczywiście po zrelaksowaniu się, szczególnie zrzuceniu spięć z karku, otworzeniu klatki piersiowej, rozszerzeniu przestrzeni międzyżebrowych, rozluźnieniu szyi. . .

Psychicznie zdystansuj się do wszelkich trosk, napięć międzyludzkich.

 

Gdy siedzisz i nie masz nic do robienia, odpręż dolną szczękę, rozchyl nieco usta. Zacznij oddychać ustami, ale nie za głęboko. Niech ciało oddycha płytkim oddechem, coraz płytszym. Gdy poczujesz, że oddychanie stało się bardzo płytkie, usta są otwarte, szczęka jest rozluźniona – całe ciało będzie bardzo odprężone.

Wyobraź sobie kogoś lub coś pięknego, poruszającego Ciebie estetycznie, duchowo. Znajdź w swojej wyobraźni lub otoczeniu to co sprawia Ci radość. Skup się na tej radości, poczuj skąd ta radość u Ciebie płynie. Skieruj swą Uważność i uśmiech na pępek, poczuj radość w swoim pępku, promieniującą na całe ciało.

Zacznij odczuwać uśmiech, nie na twarzy, ale w całym wewnętrznym istnieniu.
Nie jest to uśmiech na ustach, ale egzystencjalny uśmiech, który rozprzestrzenia się w twoim wnętrzu.
Spróbuj, przekonasz się czym on jest…nie da się tego opisać.
Nie trzeba uśmiechać się ustami, twarzą, będziesz śmiał się jakby z brzucha.
To jest uśmiech, nie śmiech, jest więc bardzo łągodny, delikatny, wrażliwy: jak mały kwiat róży rozwijający się w brzuchu; a jego aromat rozprzestrzenia się w całym ciele.
Możesz poprowadzić swój wewnętrzny uśmiech przez wszystkie swoje organy wewnętrzne, gruczoły, czakry i meridiany.

Niech ciało odwzajemni Ci się uśmiechem. Razem z uśmiechem i Uważnością Qi popłynie spontanicznie, zestrojona z Twoją Wolą.
Gdy poznasz ten uśmiech będziesz szczęśliwy 24 godziny na dobę. A gdy czujesz, że bark ci szczęścia, zamknij oczy, przywołaj ten uśmiach, a on przydzie. W ciągu dnia jest wiele okazji do tego, ten uśmiech zawsze w Tobie jest.

Czytaj także:  Medytacja przebaczania

Warto złączyć tę medytację z pozytywnymi afirmacjami, wizualizacją sukcesów, koncentracją na pozytywach. Bezpośrednio z tej medytacji można przejść do modlitwy Huny, medytacji orbity mikrokosmicznej bądź dowolnego innego działania z Qi.

Jest to praktyka otwierająca wszelkie inne działania energetyczne, jako że budzi, zasila i rozluźnia umysł podświadomy, jednoczy Qi i Uważność w rozluźnionej, pełnej pozytywnych emocji świadomości.


W praktyce śmiechoterapii chodzi mniej więcej o coś takiego ja tu 🙂 (tylko w środku siebie) 🙂

Kliknij i oceń

Shopping cart