Skip to content

Oddychanie czakrami

Usiądź wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś otoczony jasnym, błyszczącym, ciepłym światłem – to uzdrawiająca energia przepełniona siłą życiową.
Zacznij oddychać powoli i głęboko. Wdychaj uzdrawiające światło poprzez czakrę korzenia i usuwaj (wydychaj) przez nią wszelkie zanieczyszczenia (blokady, lęki, choroby). Oddychaj po kolei każdą czakrą, oczyszczając ją. Dodatkowo można „pobawić się oddechem”: wdychać uzdrawiającą energię jedną czakrą, np. splotu słonecznego, i wydychać, np. czakrą korony, a następnie wdychać czakrą korony i wydychać czakrą splotu. W ten sposób oczyszcza się połączenia między nimi. Na zakończenie można wdychać energię czakrą korony, prowadzić energię przez wszystkie czakry po kolei i wydychać czakrą korzenia.
Podczas oddychania kolejnymi czakrami warto w myślach powtarzać odpowiednie afirmacje:
Czakra korzenia – ufam mojemu wyższemu Ja, które zaspokaja wszelkie moje potrzeby; moje życie jest przepełnione obfitością.
Czakra druga – poznaję i akceptuję moją seksualność; moje ciało jest zdrowe i czyste.
Czakra splotu słonecznego – delikatnie i nie krzywdząc siebie uzdrawiam i uspokajam swoje emocje; rozwijam moją wewnętrzną moc.
Czakra serca – lekko i swobodnie daję i otrzymuję miłość; wybaczam sobie i innym wszystkie przeszłe błędy i osądy.
Czakra gardła – potrafię wyrażać siebie, swoje najgłębsze uczucia i emocje, komunikuję się poprzez twórczość.
Czakra trzeciego oka – posiadam silną zdolność wewnętrznego jasnego widzenia, ufam tym odczuciom.
Czakra korony – w pełni akceptuję i poznaję własną duchowość.

Kliknij i oceń
Czytaj także:  Medytacja Huny

Shopping cart