Skip to content

Medytacja ze sznurem

Usiądź wygodnie. Wyobraź sobie, że stoisz, naprzeciwko ciebie jest dana osoba, a wasze sploty słoneczne połączone są grubym sznurem, który uniemożliwia wam swobodne poruszanie się. Przyjrzyj się temu sznurowi, po czym przetnij go. Możesz to zrobić za pomocą kryształu, świetlistymi nożycami, energią Reiki, można też sznur spalić. Teraz możesz uśmiechnąć się do tej osoby, poczuć wewnętrzną wolność – wszystkie elementy, które was ograniczały, zostały unicestwione.
Rick Jarow uważa, że jedną z najtrudniejszych rzeczy jest pożegnanie się z kimś, czymś czy też jakąś częścią życia, która już nie „pracuje” dla nas. Musimy jednak się z tym rozstać, żeby zrobić miejsce na coś nowego – taka jest nasza Droga. Czasami potrzebny jest rytuał: uroczyste powiedzenie „żegnaj”, symboliczne spalenie listów, odtańczenie tańca rytualnego etc.
Bardzo trudno jest uwolnić coś, w stosunku do czego mamy karmiczne zobowiązanie, musimy bowiem najpierw to przepracować. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że czasami proces przebaczania, zarówno komuś, jak i sobie, jest długotrwały.

Kliknij i oceń
Czytaj także:  Medytacja Miłości

Shopping cart