Nie masz duszy!
Jesteś duszą.
Masz ciało…
Jednak z drugiej strony specyfika przebywania w ciele, przy całej złożoności procesów biochemicznych, które w nim zachodzą sprawia, że ta część świadomości, która jest bezpośrednio związana z ciałem – zwykliśmy tę część nazywać umysłem – ta część tkwi w iluzji oddzielenia od całej swojej “reszty”.
Umysł został wytresowany w trzymaniu się norm i granic, a w przestrzeniach świadomości, gdzie umysłowi nie wolno zaglądać, zostali postawieni strażnicy lęku. Były to doskonałe programy społecznych norm, które uaktywniały silne uczucie lęku, gdy tylko umysł zbliżał się choćby spojrzeniem do zabronionych komnat jaźni.
Umysł posłusznie nauczył się wytłumiać bodźce płynące z niedozwolonych miejsc świadomości, tak żeby tylko nie mieć kłopotów z lękiem. Bo to, czego umysł bał się najbardziej, to było same odczuwanie lęku. Ale na skutek posiadania tej antylękowej obsesji, umysł bał się trochę cały czas…
Umysł bał się, że jest skazany sam na siebie. Bał się, że przez swoje ograniczenia może doświadczyć niepowodzeń. I kiedy się bał, rzeczywiście doświadczał niepowodzeń, a wtedy zaczynał się bać jeszcze bardziej.
Ale kiedy umysł nauczył się wyciszać, zaczął słyszeć cichy, czuły szept, zdający się płynąć z środka ciała. Szept nie był rozkazujący, ani oceniający, a czasami nie był szeptem tylko czymś bardziej na pograniczu wiedzy przekazywanej uczuciami i przeczuciami.
To moja intuicja – powiedział umysł. Jednak im bardziej wsłuchiwał się w ten cichy szept, dostrzegł w przypływie chwili szczerości, że jest to coś więcej niż tylko 6 zmysł i wyostrzona percepcja, umysł odkrył, że w szepcie kryje się potężna inteligencja, co do której rozmiarów mógł snuć jedynie przypuszczenia.
Inteligencja, która dostarcza wiedzy, jakiej nie można otrzymać od żadnej istoty ludzkiej, w żadnej ziemskiej szkole. Wiedza ta wykraczała daleko poza to, co umysł sam z siebie dowiedział się dotąd. Właśnie tym rozmowa ta różniła się od wewnętrznego dialogu, jaki umysł toczył wciąż ze swoimi myślami. Jego myśli trzymały umysł w kręgu ograniczonej wiedzy, wypływającej z dotychczasowych doświadczeń. Wiedza płynąca z rdzenia Wewnętrznej Istoty zamieniała trudności w okoliczności sprzyjające, i wszystkim wcześniejszym problemom przynosiła konstruktywne rozwiązania.
Nie ma takiego nauczyciela, ani guru, który by lepiej Cię poprowadził, niż Twoje Wewnętrzne Ja, Obecność kosmicznej Świadomości w Tobie, zwane duszą. Lubię używać określenia Potężna Wewnętrzna Obecność.
spotykamy się w niedzielę (21.10 godz.20.00)
Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego (Warszawa , ul. Karowa 18) [readon2 url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/513-rozmowa-z-dusza#mapka-dojazdu”]Mapka dojazdu[/readon2]
[readon url=”https://instytutarete.pl/aktualnosci/wieczory-z-medytacja/513-rozmowa-z-dusza.html#rezerwacja”]Zarezerwuj miejsce na to spotkanie[/readon]
Nie twierdzę, że uda mi się Ciebie nauczyć rozmawiać z duszą, ponieważ zawsze jest to bardzo wewnętrzna, indywidualna kwestia. Ale mam zamiar doprowadzić nas do takiego miejsca i stanu świadomości, kiedy ten kontakt będzie możliwy.
W tym procesie niezbędne jest zaufanie – ktoś, kto nie ufa, uznałby, że to bardzo trudne. Oprócz zaufania nie ma niczego innego, ku czemu można by się było zwrócić.
Potrzebne jest także poświęcenie – a nauczysz się, że można poświęcić się KOMUŚ KIM JESTEŚ – komuś, kto nie zawiedzie, kto zawsze będzie zaspokajał wszystkie Twoje potrzeby, kto nigdy Cię nie opuści.
Zawsze wszystko to będzie działało zgodnie z Twoimi zamierzeniami. Twoja rola w tym procesie polega na tym, abyś po prostu postanowił/postanowiła czego chcesz, rozluźnij się i pozwól na przepływ danych.
Jest to wewnętrzna rozmowa Ciebie z Tobą, jednak wiedza jaka się pojawia, wykracza poza to co świadomie wiesz, wykracza również poza to, co wiesz podświadomie.
Aby móc w pełni doświadczyć iluzji trójwymiarowej rzeczywistości. nauczyłeś się neuronalnie wytłumiać bodźce, które zaburzałyby Twój odbiór świata. I w dużej mierze nauczyłeś się wytłumiać właśnie te bodźce, które płyną od tej wielowymiarowej części Ciebie, od tej części Ciebie, która istnieje we wszystkich czasach jednocześnie i jest świadoma wiecznego TERAZ, to część Ciebie, która dysponuje pełną, niczym nieograniczoną wiedzą całego wszechświata. Właśnie dlatego odpowiedzi w tej wewnętrznej rozmowie trafiają zawsze w samo sedno zadawanych pytań.
Na stronie Instytutu Arete pojawił się nowy dział [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/rozmowy-z-duszami.html”]Rozmowy z duszą[/readon2], do którego lektury serdecznie zachęcam, jeśli chcesz dowiedzieć się od czego zacząć [readon2 url=”https://instytutarete.pl/poczytaj/duch/rozmowy-z-duszami/508-jak-rozmawiac-z-dusza-od-czego-zaczac.html”]Jak rozmawiać z duszą? Od czego zacząć?[/readon2], jaką metodę wybrać, jak odróżnić głos duszy od innych głosów gadających w naszej głowie i kilka innych ciekawych artykułów, autorstwa Piotrka Kmiecia, który opisywane metody z powodzeniem przerobił na samym sobie.
Medytacja razem z ćwiczeniami towarzyszącymi trwa ok. 60 minut
nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, ani specjalistycznego sprzętu,
weź swój umysł – to wystarczy 🙂
chyba, że masz zwyczaj marznąć, to możesz również wziąć ze sobą koc
Twoja inwestycja: 30zł
Jeśli powyższy formularz nie działa właściwie, po prostu wyślij e-mail, z informacją, że będziesz [readon2 url=”mailto:instytutarete@instytutarete.pl”]wyślij e-mail[/readon2]
Cykl “Wieczory z Medytacją” to medytacje prowadzone – czyli w przyjemnym rozluźnieniu słuchasz barwnych, poetyckich opowieści nasączonych pozytywnym psychologiczno-motywacyjnym kodowaniem, jak dobry tort ponczem – dzięki czemu, Twoja podświadomość, zostaje naładowana nowymi WZORAMI MYŚLI, które służą Ci i wspierają Cię.
Pozytywne efekty przychodzą całkowicie automatycznie i nie wymagają Twojego świadomego zaangażowania – ponieważ właśnie tak działa Twoja podświadomość – powiela wzorce i schematy myślowe, które raz zostały w niej zasiane; właśnie dlatego tak wiele można zdziałać, jeśli tylko właściwie wykorzystuje się potęgę podświadomości!
Mapka dojazdu na ul. Karową 18 w Warszawie (Wydział Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego – sala Klubu judo AZS UW)